Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

elektrik çarpması

aslibafi

Bronz 5 Üye
bugün ısıtıcı çalışırken elim suya değdi ve biraz elektrik çarptı beni, sanırım bu olan bir şey, kaplumvağalarımı etkiler mi?

bugün ısıtıcı çalışırken elim suya değdi ve biraz elektrik çarptı beni, sanırım bu olan bir şey, kaplumvağalarımı etkiler mi?
Bu normal birşey değil kaçak var suya değince biraz çarpıyorsa kaçağın olduğu yer öldürür filtre ve ısıtıcıyı kontrol edin. Su içinde kaplumbağaya birşey olmaz ama kaçağın olduğu yere dokununca ölme ihtimali çok yüksek biran önce önlem alın.

Çok cüzi oranda ekipmanlardan kaynaklı akım olur.

Çarpma esnasında metal birşeye temas ettiniz mi? Akvaryumun metal çerçevesi varsa mesela yada başka birşey

Çok cüzi oranda ekipmanlardan kaynaklı akım olur.

Çarpma esnasında metal birşeye temas ettiniz mi? Akvaryumun metal çerçevesi varsa mesela yada başka birşey
Akım su uzerinden geçerken azdır ama kaçağın olduğu ana noktaya dokunursak su direnci olmayacağı için ciddi çarpılmalara neden olabilir

Bu normal birşey değil kaçak var suya değince biraz çarpıyorsa kaçağın olduğu yer öldürür filtre ve ısıtıcıyı kontrol edin. Su içinde kaplumbağaya birşey olmaz ama kaçağın olduğu yere dokununca ölme ihtimali çok yüksek biran önce önlem alın.
nasıl anlayacağım neresinin kaçak olduğunu:( daha yeni aldım ekipmanları

Hayvan kabloyu dişlemiş olabilir mi çıkarıp kontrol edin. O değilse motor kısmını izole etmek için macun dökerler belki boşluk kalmış olabilir. 15 günü geçmediyse sorunu belirterek iade edin.

Geri