Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Elimdeki ampuller bitti

pretty

Altın 5 Üye
arkadaşlar aydınlatma sorunuyla karşı karşıyayım. 2 adet ecolite 52 w elimde vardı,geceleri için cemin yolladığı yeşil ampulden 2 tane vardı . Anlamıyorum ama artık kullanılmıyor hiç biri.4ay ıcerısınde stok tukendı.Bir Kıskaclı masa lambam ve massive mandallı lambam var. 2sınıde kullanıyorum. Bu ampulleri tekrar nasıl temin ederim yardımcı olur musunuz? Bir de bana lamba için öneriniz var mı . uvb ampul alıcam bi daha ki aya. fakat hangi lambayı kullanacagımı bılmıyorum. Bir de stok yapsam iyi olacak.Bozulma olunca kotu oluyor.Elimde yedek bulundurmalıyım

Cvp: Elimdekiler bitti

hepsiburada.com da vardı ecolite .. uvb gittigidiyorda atakan akvaryumdan temin edilebilir

Cvp: Elimdekiler bitti

UVB ampul için uygun mandallı lamba bu.
mailto:/ARMATUR-HOROZ-HL067-MANDALLI-SPRALLI-E27-SIYAH,PR-109014.html

Ecolite halosoft 52 w e27 duylu ampul Buhausta var.

UVB için Atakan pet shopu öneririm. Exo terra uvb100 yani 5.0 26 w yada 13 w olanını alman gerekiyor.

Ecolite ampul bu uygun. Bundan 5 tane kadar alki yedeğin olsun.
http://www.hepsiburada.com/liste/ecolite-halosoft-enerji-tasarruflu-akkor-halojen-ampul-52w-soft/productDetails.aspx?productId=hrdya55sft52we27&categoryId=13006523

Uygun uvb ampul:
mailto:/evcil-hayvan/exo-terra-reptile-uvb100-compact-25w-5-0-uvb-108441178

Cvp: Elimdeki ampuller bitti

tamamdır sagol emre. Ben de bunu bulmustum
mailto:/AMPUL-HALOJEN-NORMAL-ECOLITE-52W-E27-BUZLU,PR-109980.html

attıgın uvb ampul ıcın olan link kapanmıs. mailto:/evcil-hayvan/exo-terra-reptile-uvb100-compact-13w-5-0-uvb-108441179 bu olur dımı

Aynen Elektrik deposundan hem ısıtma ampulünü hem mandallı lambayı almış olursun Gizem.

UVB senin verdiğinde uygun link. Biten 25 w olan, bu 13 w olan. İşlev aynı konumlandırma yani kuru alana mesafe farklı. 13 w olanı zemine 17-18 cm mesafeden, 25 w olanı zemine 27-28 cm mesafeden konumlandırman gerekiyor.

tamamdır emre . ben hemen alıp kurtulayım . loş ampul ısını cozemedım. her elektrıcıyı gezdım fakat bulamazsın dedıler . netten arastırdım yıne bulamadım. nıght glo pahalı bu masraflarımla beraber alırsam :/

Night glo nun bir dezavantajıda çabuk tel koparması. O kadar ücret öde al sonra hemen gitsin, olmaz.

aynen oyle ya. loslarıda stok yapmak amacım

4 ayda nasıl patladı ampuller. 4 ayı bir tanesi çok rahat çıkarırdı. çalışırken darbe mi geldi yoksa yurt sahipleri mi bir şey yaptı.

cem' Alıntı:
4 ayda nasıl patladı ampuller. 4 ayı bir tanesi çok rahat çıkarırdı. çalışırken darbe mi geldi yoksa yurt sahipleri mi bir şey yaptı.

hayır cem elektrik kesintisi bi ara fazlaydı . o sebeple diye dusunuyorum bilmiyorum . elektrikciden 40w normal lamba aldım ıdare etmek ıcın .ışık cok rahatsız edıcı onlar ıcın . ecolitelerim ve yeşillerm rahmetlık

Aynen bendr gece isitma lambasi bulamiyorum koca istanbulda neyse cem abiden rica ettim simdi

güç kaynağı al diyecem o 100 tl üstüdür. veya tunçmatiğin prizlerinden alacaksın. tekli veya 5'li priz şeklinde satılır. sigortası vardır. bir sakıncası sigortası atarsa sen o düğmeye basana kadar elektriği keser.

istersen buradan alıp göndereyim ama kırılma ihtimaline karşı ampulün garantisini vermiyorlar. netten aldığınla aynı hesaba gelecek. ben gönderirsem kartonlarla desteklemem gerekecek bu da ağırlığını artırır.

Cem bana loş ampul bulabılirsen super olur. stok yapmak istiyorum diger gereksınımlerı ben hallederım. şu guc kaynagı muhabbetı de neymıs . filtrede sorun yasıyorum elektrk gıdınce ve git gl olunca ampullerın omru kısalıyor.lambam kısa devre yapıyor vs vs.

mailto:/bilgisayar-tablet/dexter-650va-line-int-ups-kesintisiz-guc-kaynagi-112396377 bu olur mu ?:D

güç kaynağı bu. içinde akü vardır. elektrik dalgalanmalarına karşı korur. elektrik kesildiğinde aküden gücünü alır üstündeki yüke göre 10 dakika kadar daha çalışmaya devam eder. akünün 2 sene kadar ömrü var sonra değişiyorsun. akü biterse elektrik kesildiği gibi o da kesilir. akü fiyatı da 40 tl bir şey sana 650 VA yeterli.
http://www.hepsiburada.com/liste/guc-kaynaklari-ups/department.aspx?categoryId=60001544&wt_gl=cpc.tum.genel.dinamik&gclid=CLzY2PWUjr4CFbMftAodLQIANA

senin dediğinde olur.

ampule ne kadar harcama yapabilirsin. ona göre bakayım. renkliler 3 tl idi. ecolite'te 6.50 veya 6.90 tl idi tam hatırlamıyorum şimdi.

ecoliteleri bahaustan mı alıcaksın ? bana dersen ki ben elden alabılıyorum ampulleri gizem sen ecoliteleri alıp ayrı kargo para verme . ben toplu yollım sana tek kargo parası ver. cok iyi olur. ecolite 6 adet loş 8 adet yeterli

emre,cem bana yeşil renkli ampul yollamıstı gecelerı kullanıyordum.onlardan ıstıyorum:)

renkli ampullerden emre.

tamam ecolite de bakayım. gizem alisarp'a da alacağım renkli ampulden zaten. adamın elinde ne kadar varsa alayım ona göre gönderirim ikinize de. bu yeşil ampulleri bitirdim, elemanda kalmadı. başka marka alacağım. onda da ne kadar varsa artık.

Mavi bulursan ondanda al Cem. Koyu mavi. Oda işe yarar

ecoliteyi ben hallederim ya. hemen vereyım sıparısını ben . loş ampullerı senden beklıyorum cem . anlastık

Geri