Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Eskişehir'de Cumberland

olivia-peter

Bordo Bereli
Bugun Eskisehirde yem alisverisi yapmak icin gezerken vitrinlerde "Ithal Kaplumbaga Gelmistir" yazilarini gordum. Bakinayim derken gercekten gelmis ve ozellikle bir dukkanda 2 Adet Cumberland dahi vardi. Saticinin türden haberi bile yoktu. Ilgilenen olursa dukkan adina kadar belirtebilirim.

Cvp: Eskişehir'de Cumberland

Rize ye yollama imkanın olsa :)))

Cvp: Eskişehir'de Cumberland

off cok istiyorum ama suan 3 tane kaplus var ama akvaryumum 100lt :'( :59:

ankaradan sadece 2 saat eskisehir yaa cok uzuldum suan :(

Orası öylede Neslihan Hanım uğraşmak istemezse diyerekten :)

Ugrasmak degilde Safak, yarin erken yola cikiyorum :( Aslinda yazdigim zamanda yazsaydin yine olabilirdi.

Sıkıntı değil :) gördüğüm zaman yazdım valla :) sınava çalışmaktan anca ara verdiğimde bakabilyorum neyse sağlık olsun :) Bende burda bakıyım hani gelmiş mi hiç kaplumbağa diye :)

Sinavlari bitmeyenlerdensin demek Basarilar dilerim :) Burada heryere gelmis durumlarida icler acisi tabi susuz fanuslarda.

Mezun oldukta Kpss sıkıntısındayız :) sağolasın :) burada da durum değişik değildir varsa eğer bir ara zaman bulursam dışarı cıkıp bakayım :)

Peki o zaman ogretmenim :) Hayirli ugurlu olsun derimde biz mezuniyeti yeterli gormeyen sisteme sahip oldugumuz icin kpss de ustun basarilar dilerim, Alan'a dikkat :)

:) Okadar cok istiyorsun demek :) Baska biryerde denk gelirse sormadan gonderirim Safak. :)

:D Yilanmi O nasil bir rüya :) Benimde sevimli bulamadigim hayvanlardan biri. Bence ders calismaya ara vermelisin :) Kpss zaiyati olma :)

hehe :) değilmi bencede o yüzden sımdı biraz dolanmaya çıkıyorum. Birde konuyla alakalı değil ama balkonda güneşlendirme için bir yayvan plasık kap alıcam duruma göre derin filan. Ve kuru alan tarzı bir yükseltide yapmayı düşünüyorum. Güneşte Kac saat durmaları yeterli ?

Yeterlilik degerlendirmesi var mi bilmiyorum. Ama muhakkak su ve golge bir bolum olmali. Istedikleri zaman kendileri guneste kalmalilar. Ben yaz aylarinda en fazla 2 saat bu sekilde guneslendiriyorum.

En güvenlisi saat 16:00'dan sonra ve 32-35 derece esintisiz bir havada.

Öğlen güneş dik açı ve yüksek ısı verdiği için bir anda hayvan güneş çarpmasına uğrar. Suya inemez.

Evet oglen sicagi tehlikeli, Birde takipte olmali ya da uzerine kafes gibi korumalik yapilmali. kedi kopek kus karga kapmasin.

hmm anladım. Balkon kapalı ama camları acarm bırde odamda oldgm ıcın gozetleme sansım var sadece kus tarzına karsı onlem yeterlı olacaktır. 5. Kat cunku :)

petshoplarda 1 tanesınde gordm sarı yanklı kaplmbaga fln getırmste. Bır baskasındada da 9 cm cıvarlarında bı tane vardı alt cızgıler sarı ıdı yanakların orta kısımları kırmızımsı uc kısımları ıse sarı idi cınsı ne bunun ? Dısarda oldgm ıcın konu acamadım :)

sarı yanak demısım kırmızı yanak getırmıs olacaktı :)

Geri