Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Eskişehir'de Cumberland

Yani artık heryerde var, durdukları ortamı görünce keşke yasaklansaydı diyorum.

Şafak resim belirleyici olur. Kırmızı yanakta res ve rio grande var. Veya mix de olabilir.

abi alt cızgıler bızımkılerle aynıymıs sanırımda o kırmızı yanaklar var ya o cızgılerın orta kısmı kırmızının az acık tonu kırmızı yanakların uclarına dogru sarı gıdıyordu.
aynen abla ya cocuga sordum kaplumbaga satısınız basladımı dıye yok ama elmde var bırı getırdı dedı dıpten bı dondurma kabı cıkarttı ustunude kapatmıs bır delık acmıs. Bı tanesınde de kafanın yanında apse olmus sanırm yenıden kafa cıkmıs gıbı duruyordu. Dıyorum fazla yasamaz gıbı duruyor tıbbı mudahale gerekeblır yok dıyor 1 yıldır boyle yasıyormusmus fılan dedı ondan dıgerınede dıkkat edemedım ama dedıgım sekıldeydı yanakları.kaplumbaga satan ıle bu anlattıgım farklı. O satan en azından bı akvaryumda fln bakıyor yıne hıc yoktan ıyıdır dıyerek

res vardı satılanlar. Bu soyledıgım 2 tane kaplmbagayı kmsee almıyor bedavadan verıcem dıyordu da dedıgım gıbı bırı sıkıntılı. Dıgerıde degısık bır sey yanak rengı

eskısehırdekınımı sormayı unuttun. Bı petshopa geldı dedıklerm buyuk ıhtımal 7.5tl flndır ben oyle almstım en fazla 10 tldır farklı aradım aralarında ama yoktu sadece kabuk desenlerı cok guzel olanlar vardı ya

Evet okadar cok şey sordum ki fiyata sıra gelmedi. Kaça satıyorlar türler arasında fark varmı merak ettim, gerci benim gördüklerimde farklı cins olduklarının bilincinde değildi satıcı.

hmm bir ara ben çizgili kaplumbağa konusu açmıştım. Silivri de varmış 10 mu ne demişler kardeşime.

Cem abi sen rio grande ve mix in belirleyici özelliklerini belirtebillr misin uyuyor mu acaba özelliklere

Diğer türler konusunda sabit başlıkta resimli türleri anlatmıştım. Orada var ona bak bakalım. Herhangi birine benziyor mu ?

Cvp: Eskişehir'de Cumberland

Abi resimlere baktım da pek benzeyenini bulamadım kabuk deseni rengi filan onada bakamadım zaten.
Nette bakıyım dedim şu resmi gördüm burada yanakların orta kısmı kırmızımsı duruyor ya benim dediğimde de biraz daha kırmızımsılık var orta kısmında uç kısımlarda bundaki gibi sarılık gidiyordu

https://www.google.com.tr/search?q=CUMBERLAND+slider&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=tImuU-fcM_PT4QTeuoCICw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=677#facrc=_&imgdii=_&imgrc=psH5R6_9VnanDM%253A%3BgMIFzcfg6FyrsM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.naherp.com%252Fvouchers%252F114206-138763.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.naherp.com%252Fviewrecord.php%253Fr_id%253D114206%3B800%3B600

Hayvanda kırmızılık varsa res geni taşıdığı kesin. Ama resmi olmadan res mi mix mi anlamak zor. Yada gensel problemi olan res.

Bende öyle düşünüyorum abi. Reslerin yanak larının aynı tarzda fakat renkte değişiklik var sende mix mi vardı ben mi yanlış hatırlıyorum. Onun o kırmızılık nasıl.

Yok mix yokta. Kafa üstü kırmızı olan var.

hmm anladım abi neyse napalım bulamadık türünü :) res olduğu kesinde dediğin gibi alt türlerinden biridir. Farklı cinsin çiftleşmesi duydunmu abi hiç mesela cumberland ile res ? o yolladığım linkte cumberland resmi varda ona benziyordu :)

Safak uzakmi ? birdaha gidip baksan tam bakamadim diyorsun ya belki cumberland dir ;)

fazla uzak değilde kırmızılık olmasaydı :)

haha :)) abla kabuğuna bile dikkat etmedim yanağını öyle görünce full tüm algı mekanizmalarımı ona yoğunlaştırdım ^_^ Bu arada özel mesajlara baktım şu doğum günümü kutladığında bir söz vermişssin ama neyse hani hatırlatayım dedim :)) Bunun yanı sıra eskişehir ve cumberlanddan geldiğimiz noktalar fena :))

Ben burada konularin nereden nereye gidebileceginin sınırlari olmadigini gordum bu hicbirsey emin ol!
Evin yolunu bir bulsam :) sözümü tutarim.

hmm tamam susuyorum o zaman konu kapanmış olsun :))) Şaka bir yana unutmuşum bende baktım özel mesajlar filan öyle denk geldi yani :)

Geri