Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

fıstık öldü

tosbik57

Bordo Bereli
Devit verdikten sonra fıstık öldü :(
Deviti kim tavsiye ettiyse büyük günaha girdi yazıklar olsun deviti verdikten 1 dk sonra fıstık öldü.

Bu sitede devit 3 tavsiye ediliyo ve sakın inanmayın almayın bu ilacı hayvanı öldürüyo bu ilac ..

Cvp: fıstık öldü

Fatih,

Allah rahmet eylesin.

Yalnız senin ısıtıcın ve filtren yoktu diye hatırlıyorum. Hastalık zamanında bunların olmaması, iyileşme olasılığını çok düşürüyor ve bunu söylemişti sana Emre abi.

Devit-3 ten değilde dediğim gibi hastalık zamanında malzemelerin tam olmamasından kaynaklandığı düşüncesindeyim. Devit-3 ü bende bir çok kere kullandım ve hiç bir zararı ile yan etkisi olmadı, ki kaplumbağaların günlük almaları gereken bir vitaminde devit-3. Uv-b lamban olmadığı için önerilmiştir büyük ihtimalle.

Vitamin de alamamıştın sanırsam.

Şu aldığın ilacın bir fotoğrafını yükle istesen.

Tekrardan başın sağolsun

Devit 3 oral damla

Simdi koyamam kusura bkma cok moralim bozuk ya benim bi arkadasim var 6 senedir isiticisi filtresiz yasiyo

Deviti verince hayvan öldü :(

http://www.ilactr.com/img/ilac/7767.jpg Büyük ihtimal aldığın bu ?

Dediğim gibi devit ten olacağını sanmıyorum.

Bak fatih şöyle düşün.

İnsan da normal hayatta Doğalgaz (vb ısıtıcı türleri) kullanmadan senelerce yaşayabilir. Veya yararlı besin maddeleri yemeden.

Ama hastalandığı zaman sıcak bir ortam da iyi bir şekilde iyi besin gıdaları ile bakılması gerekir ki İyileşme süreci daha kısa sürsün ve tamamen iyileşsin. Kağlumbağalarında buna benzer işte.

6 sene bakılabilir ama en ufak bir hastalıkta iyi şartlar oluşturulmadığında kalıcı hastalık ve ölümlere kadar gidebilir.

Anlıyorum seni üzülüyorsun. Tekrardan başın sağolsun.

Eminim devit3 e gelene kadar ölmesi için bir sürü koşul vardır. Bi kere devit3 damla bebeklerde anne sütünde bulunmayan tek vütamin oldugu ve bıngıldak denilen kafatasındaki çukurun kapanmasi için kullanılan bir ilaç. Bebeklerde kullanılabildigine göre hayvana zarar vermesi cok düşük bir ihtimal ki ben dahil bir sürü üye kullanıyor. Tavsiye edenlere yazıklar olsun demeden önce hayvanın hastalık vs. Durumunu gözden geçirrmeye calışın.Emre ve Cem emin olmadıkları hiç bir konuda tavsiyede bulunmuyor aksine veterinere yönlendiriyorlar. Belki kullanım şşekliniz yada doz aşımı olmuş olabilir. Tekrar basınız sağolsun.

Buarada 6 senedir o sekilde yasamasi hasta olmayacagi anlamını tasımaz. Ben abuzeri aldıgımda 4 yasındaydı bir fanusta bakılmıştı hiç hasta olmamıştı ama sadece 7 cm di. Suan bes yasında 160 litrelik bi evi var ve 23 cm kabuk boyunda. Buda aradaki farkı gösteriyor.

Valla o sana kalmış fatih ama ben olsam gömerdim açıkcası.

Yazdığıniz icin tesekkurler ,fıstığı gömiyimmi napıyım ??

Gömiyim o zaman :(

Devit 3'ü bir damla verdiğine emin misin?

Daha önce devit kullanıpta zararını gören kimse duymamıştım ilk defa senden duyuyorum. Ayrıca emin misin öldüklerine gerekli kontrolleri yaptın mı?

Başlığı okuduğumda çok üzüldüm Fatih :( Ama yazını okuyunca daha da üzüldüm.

Ben uzman veteriner tavsiyesi almadığım hiç bir tedavi ve vitamini önermem, önermedimde. Devit 3 için ne diyoruz, uvb alana kadar kısa bir süre kullanın. Uzun kullanım zararlı. Mümkünsede uvb hemen alın.

Açtığın konuda sana ne yazdım. Devit vitaminden daha önce sana kaplumbağa vitamini gerekli. Hayvan hasta ve veterinere gidene kadar direnç toplaması için gerekli. Devit normal doz için yem yemiyorsa ağzına damlatılarak verilebilir dedim.

Daha öncede defalarca filtresiz ve ısıtıcısız ortamda bakılan kaplumbağa için ekipmanları geciktirmeyin bir gün hastalanacak ve geç kalınmış olacak diyorduk.

Sende biliyorsun hayvan bakım şartlarından ötürü öldü.

AEK' Alıntı:
Başlığı okuduğumda çok üzüldüm Fatih :( Ama yazını okuyunca daha da üzüldüm.

Ben uzman veteriner tavsiyesi almadığım hiç bir tedavi ve vitamini önermem, önermedimde. Devit 3 için ne diyoruz, uvb alana kadar kısa bir süre kullanın. Uzun kullanım zararlı. Mümkünsede uvb hemen alın.

Açtığın konuda sana ne yazdım. Devit vitaminden daha önce sana kaplumbağa vitamini gerekli. Hayvan hasta ve veterinere gidene kadar direnç toplaması için gerekli. Devit normal doz için yem yemiyorsa ağzına damlatılarak verilebilir dedim.

Daha öncede defalarca filtresiz ve ısıtıcısız ortamda bakılan kaplumbağa için ekipmanları geciktirmeyin bir gün hastalanacak ve geç kalınmış olacak diyorduk.

Sende biliyorsun hayvan bakım şartlarından ötürü öldü.

Bir anlık üzüntüden yazmıştır Emre abi. Yoksa senin önerdiklerinin ve tavsiyelerinin ne kadar araştırılıp yazılmış olduğunu fatih'de biliyordur.

Bende üzüntüden yazdığını tahmin ederek aşırı sert cevaptan kaçtım. Vicdanını sızlatmak istemiyorum tabi ama gerçeği söylemezsekte olmaz.

Kusura bakmayın :(
Dviti bi damla verdim agzinin kenarina sürmüştüm :(
Az önce gömdüm fıstığı :(
Sizden özür dilerim

başın sağolsun fatih. acını anlıyorum ama devit ile ölmesi için bir seferde atıyorum kabuk boyundaki her cm kadar damla yutması gerekir. bu dozaj aşımı bağırsakların yarılarak iç kanamadan ölmesiyle son bulur. yani akciğerle direkt ilgisi yok.

senin anlatımınla hayvan bayağıdır bunu çekmiş. hatırlarsın yaz başından beri önlem alman konusunda uyarıda bulunmuştuk. hastalığın başlangıç evresi kolay farkedilmez. ısıtıcı ve kuru alan lambası bunu önleyecek ilk destektir. bulunduğun yer itibariyle temin edememe güçlüklerini de biliyorum büyük bir şehirde olsan hemen alacağını da. bu yüzden seni kimse suçlayamaz ama hayvan ileri noktaya gelmiş. küçük olması sebebiyle kurtarması da zordu. bu aşamaya geldiği için elinde her türlü imkanda olsa başaramayacaktı. sebebi başka şeyde arama. ben zamanında bu hastalıktan iki hayvanımı kaybettim. bu acı deneyimler diğerlerine daha titiz ve özverili bakmamıza neden oluyor. tekrar başın sağolsun.

Önemli değil Fatih. Elde olsun olmasın sonuçta üzüldüğün bir durum. Başın sağolsun.

Fatih başın sağolsun gömmekle en iyisini yapmışsın .Allah sana sabır versin ama üzülme tamammı sana bir abi tavsiyesi.

Devit-3ten oldugunu zannetmiyorum.Bu cok büyük bir suclama...

Geri