Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Göz Kapanmasının Sebepleri

Cvp: Göz Kapanmasının Sebepleri

kaplumbağaların çoğunda aynı sorun var hep :(

Arkadaşlar benim veletlerin biri kirli su yüzünden gözünde enfeksiyon oluştu. Gözü kızarık ve kapalı tutuyor. Sürekli suda duruyor. Merhem olarak teramisin mi kullanmalıyım?

Teramisin göz merhemi veya gentagut göz damlası kullanabilirsiniz.

Bende deri merhemi teramisin var o da aynı etkiyi yapar mı acaba çünku ben sürdüm de:-(

Cvp: RE: Göz Kapanmasının Sebepleri

aragorn' Alıntı:
sorun sudaysa diğerinde de görülebilir.. imkanınız varsa bir veterinere gösterin derim.. yoksa eczaneden terramycin merhem, tobrex ya da gentagut gibi damlalardan alıp kullanabilirsiniz.. 1 hafta süresnce sabah ve akşam gözlerine damlatın hasta olanın ve 15-20dakika bekleyin suya koymadan. forumda daha ayrıntılı bilgi de olacaktı.. o şekilde düzelecektir büyük ihtimalle.. bir de filtrasyona ve kullandığınız suya dikkat etmeniz gerek.. sudan kaynaklı da olabilir enfeksiyon.. geçmiş olsun.

Ben de damla aldım da göz kapakları hep kapalı nasıl damlatacağız?

Damla almanızı önermem. Çünkü gözünün açık olması lazım. "Terramycin" alıp bir kulak çöpüyle sürerseniz daha iyi bence.

Arkadaşlar bundan 2 ay önce su kaplumbağamın gözleri şişti pembemsi oldu biraz gözleride.. internette araştırdıktan sonra soğukdan olduguna karar verdim gittim ıstıcı aldım 28 derecede sabitledim ama yok 2 aydır hala geçmedi veterinere götürdüm yok anlamıyorlar.. petshopa götrüdüm vazelin sür dedi gözlerine yok olmuyor.. gözleri kapalı olduğu için yemde yemiyor naptıysam geçiremedim gitmediğim veteriner kalmadı hiçbiri anlamıyor memlekette.. akvaryumda bakıyorum suyu 28 derece suyunu haftada değişiyorum ama bi gelişme yok napabilirim.. ne gibi ilaçlar kullanayım bi yardımcı olun lütfen..

gözünü açması ve yemek yemesi için birşey yaptın mı ? bende yeni 2 tane almıştım biri sağlıklı görünüyor yemek falanda yiyor ama diğeri yemek yemedi daha hiç sanırım göremedim yerken.. gözleride kapalı arada bir açıyor ama bizi kısa sürede kapatıyor.. ben ne yapabilirim ?

Geri