Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gözde Şişkinlik

Yarına kalsın gerek yok. Kuru alan için hazırda alabilirsin yalnız fiyatlar şu an uçmuştur. Yada el yapımı birşey yapabilirsin. Kuru alan ve akvaryum paludaryum atölyesi konularını incele.

Camdan yaptırmayı düşünüyorum senin yaptırdını inceledim biraz 3-4 gün sonra yeniden fotoğraflarini atarım umarım iyileşir ve bi tane daha almak istiyordum ama bulamadım iyilesirse hem akvaryum büyücek hem yenisi gelecek
Bu sanırım dişi imiş burunlari sivri ise dişi diye okumuştum

Dişilerin kafa yapısı iri ve biraz daha yuvarlaktır. Erkeklerde ince uzun olur. Ama net bir fikir için 10 cm kabuk boyuna gelmesi netleştirir.

Damlayi damlattktan sonra arka bacaklarını geriye doğru uzatıp suyun içinde öyle dolanıyor acaba bi sıkıntı olur mu

Bir sıkıntı yok. Suda ayak uzatması bulunduğu seviyede sabit durmasını sağlar. Aynı zamanda gerinmede yada esnerken de bunu yaparlar.

Tabanda uyurken sirkülasyondan etkilenmemek için ayağını çapa gibi kuma saplar.

Kuru alanda ayaklarını gerdirip ısıdan maksimum seviyede faydalanır. Bacaklardaki kılcal damarlar yoluyla sıcak kanı vücuda pompalar.

İlaçla alakalı bir durum değil.

Bugün akşam damla damlatacak iken gözünün yanında suyun içinde birazcık beyazlık vardı.Acaba gözünün içindeki pislik olabilir mi?
Bide arkadaş beyaz bölgeye bak demişti bugün baktım bir koku yok ama sanki biraz yumuşak gibimi ne tam olarak anlayamadım ama

İltihapta olabilir göz içi deri de. İltihap ise kendi çıkar. Sakın dokunma.

Resimler büyümüyor net göremiyorum. www.hizliresim.com üzerinden yükle. hizliresimyükleden değil o farklı. Kabuktaki bölgeyi daha yakından çekip gönder.

Kabuğun üst sağ tarafında şekil bozukluğu mu var yoksa ışıktan mı öyle gözüküyor.

Kabuğun tam ortasında arkaya doğru uzanan bir tepe gibi bişey var ama o büyüme gostergesi mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Forum yazan linki kopyala yapıştır yapıyorsun değil mi ? Resimler açılmıyor. Yarın bakayım

Şimdi yüklendi. O sırttaki en üst kesişim çizgisini diyor isen sarıya çalan rengi o sorun değil, o sırt çizgisi belli bir boya gelince açılır.

Pigmentlerin kaybolup tırnağımız kadar bir alan kemik rengi sarıya dönerse o lambadan gelen yüksek ısıdan oluşur. Plakalar zamanla atılınca eski görünümüne döner.

Diş fırçasını ıslatıp o bölgeyi fırçala kir varsa gitsin. Ben beyazlık namına birşey görmedim. Altbağada da hafif bir yeşil çizgi gördüm. O ya yosun yada renkli taşlardan bulaşmış olabilir.

Kabukta hiçbirşey yok gayet güzel yapı dengeli, şekil bozukluğu da yok. Kabuk büyümesi de olağan seyrinde, sadece noktasal kireç tortuları var. Bunlarda olağan fırçalamaya gerek yok.

Bağışıklık değil. Hayvan enfeksiyon sebebi ile gözünü açamıyordu. İlaç ise ilk başta kaşıntı yapar. Bu da hayvanı rahatsız eder. Gözlerini rahat açabilir hale geldi ise iyileşiyor demektir. Her iki göze üçer damla damlatmaya devam et. Gözün ön kısmından alt göz kapağına şişlik var. Hafta sonuna toparlar.

Cvp: Gözde Şişkinlik

İnş saglına kavustugunda akvaryumunu büyütecem.Dedıniz gibi kuru alan ve kumlı,ısıtıcılı,filtreli bir akvaryum yapacam balıkların eski akvaryumu vardı kare şeklinde acaba büyük olmasının bi sakıncası var mıdır? Çok fazlada büyük degil ama

Büyük akvaryum her zaman iyidir. Bu hayvanı da mutlu eder. Sağa sola yüzer durur. Hayvanı akvaryuma koyduğunda anlarsın. Bir canlılık gelir.

Sağlıklı gelişim için boyca uzun akvaryumda yüzmesi lazım. Derinlik ise akciğerlerini geliştirip su içinde daha uzun süre kalmalarını sağlar. Yetişkin olduklarında akşamdan sabaha ara nefes almadan uyuyabilirler.

Bugün kaplumbağa damladan sonra hemen suya bitakmiyordum ve orda unutmuşum kaplumbağa da kaçmış.Ne ise buldum üstü toz içinde idi ve kabuğu sanırım kuru kaldığından dolayı beyazlamisti.Suya tuttum temizledim acaba bişey olmuş mudur

Emsal sıcaklıkta su ile yıkayacaksın. Hayvanın gözlerine tekrar ilacı damlat dışarıda dolaşma durumları özellikle gözleri etkiler. Hava sıcak üşümemiştir. Üzerinde hasar yok ise sorun yoktur.

Damla bitti ama gözlerde halen şişlik var gibi kaçmadan önce normal olmuştu ama şimdi halen şiş gibi yeniden damla almam lazım mı ?

Resim atabilir misin ? Her iki göz ve ön cepheden bir tane

Gözlerini tam açmıyor.Kafası içerde öyle suyun içinde dolanıyor

Kaçmadan önce çok güzeldi gözlerini açmıştı .Bide yemi bitmek üzere acaba yem önerisinde bulunabilir misisnz.Bi tane aldım ama onu yemiyor ağzına alıyor parçalayıp geri bırakıyor.Şuan yediği yeşil renkte

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri