Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Halıkaydırmaz sorunu

amazingvoltaa

As 5 Üye
Yeni akvaryuma bugün geçtim geçmeden öncekinde halıkaydırmazı baya baya parçalayıp kopardı delik delikti yiyor galiba bilmiyorum yediyse napabilirim şuanda koparıyor falan illaki yemiştir bunun için ilerleyen zamanlarda paspas alacağım efeden linkini aldım ama bir süre kullanmam gerekiyor cem abi sorun olur mu napabilirim yediyse?

Yeni akvaryuma bugün geçtim geçmeden öncekinde halıkaydırmazı baya baya parçalayıp kopardı delik delikti yiyor galiba bilmiyorum yediyse napabilirim şuanda koparıyor falan illaki yemiştir bunun için ilerleyen zamanlarda paspas alacağım efeden linkini aldım ama bir süre kullanmam gerekiyor cem abi sorun olur mu napabilirim yediyse?
Halı kaydırmaz kullanmayın diye uyarmıştım. Çok ufak bir parçaysa dışkıyla atar ama dışkıyı yiyince döngü devam eder. Büyük parçaysa midesinde kalmış olabilir. Hayvanda halsizlik iştahsızlık var mı

Şimdi flaşla çektim hocam bunları.

Koparıp atmış yemeye çalışıyordu ağzından kaçırdı desem çoktan yerdi geri bilmiyorum vallaha önceki akvaryumda halıkaydırmaz böyleydi hep her yeri yiyor mu emin değilim.
Gayet mutlu iştahlı.

Ekli dosyalar

• IMG20240218093445.jpg
    IMG20240218093445.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 25
  • IMG20240218093441.jpg
    IMG20240218093441.jpg
    4.5 MB · Görüntüleme: 25
  • IMG20240218093437.jpg
    IMG20240218093437.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 25
simdi flasla cektim hocam bunlari

koparip atmis yemeye calisiyordu agzindan kacirdi desem coktan yerdi geri bilmiyorum vallaha onceki akvaryumda halikaydirmaz boyleydi hep her yeri yiyor mu emin degilim
gayet mutlu istahli
Boyutu küçük değil büyükte değil ama yemişse de 1 2 tane yemiş yine de sorun olabilir.

hocam ben ailem ile bakiyorum yani bu durumda dinlemezler napabilirim bir yere goturemem ki
Hastaneden rica etseniz röntgen için radyasyonu da ayarlayabiliyorlarsa oradan baktırabilirsiniz. Ama radyasyonun ayarlanması gerekiyor bende tam bilmiyorum ama bunu bir araştırın Hayvana zarar gelmesin ufacık hayvan sonuçta. Eğer midesinde varsa plastik Veterinerle konuşun fakat veterinerlerde artık gereksiz pahalı ufak bir işlem için dünya para istiyorlar. Röntgen ile baktırın ama dışkıyla da atabilir. Yaptığı dışkıyı yedirmeyin gördüğünüz anda kepçe ile alıp atın.

Hastaneden rica etseniz röntgen için radyasyonu da ayarlayabiliyorlarsa oradan baktırabilirsiniz. Ama radyasyonun ayarlanması gerekiyor bende tam bilmiyorum ama bunu bir araştırın Hayvana zarar gelmesin ufacık hayvan sonuçta. Eğer midesinde varsa plastik Veterinerle konuşun fakat veterinerlerde artık gereksiz pahalı ufak bir işlem için dünya para istiyorlar. Röntgen ile baktırın ama dışkıyla da atabilir. Yaptığı dışkıyı yedirmeyin gördüğünüz anda kepçe ile alıp atın.
Cem beyden bir tavsiye almam gerek @cem

Hayvan yiyorsa söküp çıkar. Büyük parça yutarsa bu midesinde kalabilir yada bağırsakları tıkayabilir.

Onu söküp şimdilik rampa kısmına silikon ile dondurma çubuğu gibi çıta belli aralıklarla yapıştırılabilir. 6'lık yada 4'lük çıta çubukta olur. Ahşap birleştirmede kama niyetine metrelik satılıyor baban bilir. Bauhausta da satılıyor. Ahşap bölümünde.

Gimatta İstanbul yolu tarafına bakan kanatta ilk sokakta paspas muşamba satan dükkan var. Alt sokakta mı üst sokakta mı tam hatırlamıyorum. Beton duvarla ayrılmış yanyana iki yolun üst kanadında. Ölçüsünü alıp o kadar oranda kestirip alırsın. Bir de ulus halinin alt kısmında bir yerde satılıyor. Rüzgarlı tarafında pahalı satıyorlar. Gerçi alacağın ufak birşey.

Hayvan yiyorsa söküp çıkar. Büyük parça yutarsa bu midesinde kalabilir yada bağırsakları tıkayabilir.

Onu söküp şimdilik rampa kısmına silikon ile dondurma çubuğu gibi çıta belli aralıklarla yapıştırılabilir. 6'lık yada 4'lük çıta çubukta olur. Ahşap birleştirmede kama niyetine metrelik satılıyor baban bilir. Bauhausta da satılıyor. Ahşap bölümünde.

Gimatta İstanbul yolu tarafına bakan kanatta ilk sokakta paspas muşamba satan dükkan var. Alt sokakta mı üst sokakta mı tam hatırlamıyorum. Beton duvarla ayrılmış yanyana iki yolun üst kanadında. Ölçüsünü alıp o kadar oranda kestirip alırsın. Bir de ulus halinin alt kısmında bir yerde satılıyor. Rüzgarlı tarafında pahalı satıyorlar. Gerçi alacağın ufak birşey.
Sıkıntı olur mu şuan yediyse?

Efe önerdi paspas alacağım internetten mavi sizde kullanıyormuşsunuz eskiden ondan alacağım olur mu şuan sökeyim mi bunu? koyacak bir şey yok ki dondurma çubuğu falan yok şuan için.

efe onerdi paspas alacagim internetten mavi sizde kullaniyomussunuz eskiden ondan alacagim olur mu suan sokeyim mi bunu? koyacak bir sey yok ki dondurma cubugu falan yok suan icin
O zaman şuan için birşey olmasın camdan soğuk yiyebilir ama kuru alan camının alt kısmına su değerse camı ısıtır. Bu suyun çabuk soğumasına neden olur ama ısıtıcı termostatlı olduğu için sorun olmaz. Yada koparamayacağı bir havlu sabitlemeyi deneyin.

Yeni akvaryuma geçmenize çok varsa havlu yöntemini deneyin. Ben bir hafta kadar sadece cam kullanmıştım kuru alanı birşey olmadı. Hayvan yavruysa sorun olabilir siz yinede sadece cam olayını Cem hocaya sorun olmazsa havluyu deneyin.

O zaman şuan için birşey olmasın camdan soğuk yiyebilir ama kuru alan camının alt kısmına su değerse camı ısıtır. Bu suyun çabuk soğumasına neden olur ama ısıtıcı termostatlı olduğu için sorun olmaz .Yada koparamayacağı bir havlu sabitlemeyi deneyin
Tahtadan kuru alan ve rampa.

Her çeşit rengi mevcut. Aslında yeşil olan daha doğal duruyor.

Hayvanın dışkılamasına bak rahat yapıyorsa bir problem yoktur. Tıkanma varsa iştah kesilir hayvan durağanlaşır.

Dışkıladığını gördüğün anda kepçe ile hemen al tekrar yemesin.

7-8 cm kabuk boyu itibariyle halı kaydırmaz ve petrol artığı çim sakıncalıdır. Bunlara yem artıkları ve yosunların kokusu bulaşır ve hayvanlarda yeme isteği uyandırır.

Bazende kafayı takarlar, parçalamak hoşlarına gider. Durmazlar.

Geri