Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Halıkaydırmaz sorunu

Her çeşit rengi mevcut. Aslında yeşil olan daha doğal duruyor.

Hayvanın dışkılamasına bak rahat yapıyorsa bir problem yoktur. Tıkanma varsa iştah kesilir hayvan durağanlaşır.

Dışkıladığını gördüğün anda kepçe ile hemen al tekrar yemesin.

7-8 cm kabuk boyu itibariyle halı kaydırmaz ve petrol artığı çim sakıncalıdır. Bunlara yem artıkları ve yosunların kokusu bulaşır ve hayvanlarda yeme isteği uyandırır.

Bazende kafayı takarlar, parçalamak hoşlarına gider. Durmazlar.
En geç hafta sonu sökeceğim tahtayı yeni kullandım yosuntosun.

Yeni koydum yani sıkıntı yok öyle kullanırım bir süre büyük ihtimalle.

Isıtma lambası yok şuan dün patladı hepsi sıkıntı olur mu lamba yok diye çok çıkmaz zaten kuru alana.

Çevresinde hareket olursa çıkmaz.

Ampul için ulusa git. Sanayi sokakta hesaplıya satıyorlar. Yedekli al. Heykel tarafına doğru dönerci var onun karşı çaprazında yanlış hatırlamıyorsa akel elektrikti galiba.

Çevresinde hareket olursa çıkmaz.

Ampul için ulusa git. Sanayi sokakta hesaplıya satıyorlar. Yedekli al. Heykel tarafına doğru dönerci var onun karşı çaprazında yanlış hatırlamıyorsa akel elektrikti galiba.
Oralara gitmeye gerek yok ki buralarda var zaten ayrıca ulus izmir değil mi?

Yediklerini dışkılarsa yavaş yavaş atarım vücudundan.

Bu uygun mu?

Bir de ampul 52w 22 cm olarak konumlandırıyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-02-18-20-49-08-42_8e92da805446de3460a04639a669955c.jpg
    Screenshot_2024-02-18-20-49-08-42_8e92da805446de3460a04639a669955c.jpg
    728.2 KB · Görüntüleme: 4
Çok yedi büyük ihtimal halıkaydırmazı sökmeyeceğiz paspası halıkaydırmazın üstüne yapıştıracağız onu sökmek çok zor olur.

Bir de Cem abi ev ortamında bir şey yapamaz mıyım ben hastane falan çok zor benim için yapamam yani korkuyorum bu durumdan yapabileceğim bir şey yok mu benim?

Ankara ulus.

Halı kaydırmazın üstüne konabilir. Paspası kaldıramaz. Yapıştırma kirlenebilir. Çıkarır yıkarsın. Bazen kuru alana dışkılayabiliyorlar yada kum taşıyabiliyorlar.

Durumuna bakar ona göre yapılacak birşey var mı bakarız. Şu an hayvanda bir sorun gözükmüyor.

Ankara ulus.

Halı kaydırmazın üstüne konabilir. Paspası kaldıramaz. Yapıştırma kirlenebilir. Çıkarır yıkarsın. Bazen kuru alana dışkılayabiliyorlar yada kum taşıyabiliyorlar.

Durumuna bakar ona göre yapılacak birşey var mı bakarız. Şu an hayvanda bir sorun gözükmüyor.
Paspas ağır bir şey mi direkt öyle koyayım yani

Tamamdır öyle diyorsanız bağırsakları tıkanabilir dediniz çok korkmaya başladım açıkçası.

Yapıştırmadan olur. Cem abi de kuru alanındaki paspası yapıştırmadan kullanıyordu.

Halı kaydırmaz hayvan çıkarken paspasın kaymasını önler. Yalnız kenarlarında çıkıntı varsa oraları traşlamak lazım. Oralara uzanıp ısırabilir.

rampa suya degiyor onu nasil yapacagim peki?

ve baska paspas ya da baska kolay bir malzeme olmaz mi internetten ugrasmamak icin dedim

Ankara ulus.

52w 22 cm iyi midir?

simdi lastik paspas diye soracagim bir yerlere.

hayvanda bi sikinti yok ben farketmedim yani masallahi var.

Rampa su içinde olacak ki hayvan altbağası ile destek alıp çıksın.

Paspas kuru alan tabanı ve rampa dahil tek parça olacak.

Adı pvc paspas.

Isı yarım saatte 32 dereceyi tututtuysa uygundur

Rampa su içinde olacak ki hayvan altbağası ile destek alıp çıksın.

Paspas kuru alan tabanı ve rampa dahil tek parça olacak.

Adı pvc paspas.

Isı yarım saatte 32 dereceyi tututtuysa uygundur
Öncekinde tutmuştu 32 ama öyle olduğuna bakmayın demiştiniz bende daha ayarlamadım derece ile bakmadım yani.

Pvc paspas nerede bulabilirim?

Ve rampa su içinde olduğu için su kaldırır onu nasıl sabitleyeceğim?

Kuru alan ve rampa tek parça paspas mı kullanayım?

Pvc paspası yapımarketlerde yada muşamba paspas satan yerlerde bulabilirsin.

Evet. Kuru alan ve rampa için tek parça paspas kullanacaksın.

Paspası aldıktan sonra akvaryuma koymadan önce bulaşık deterjanı ve fırça ile fırçalayıp yıka. Kokusu gidene kadar beklet. Başta plastiğin biraz kokusu oluyor o zamanla gider.

Pvc paspası yapımarketlerde yada muşamba paspas satan yerlerde bulabilirsin.

Evet. Kuru alan ve rampa için tek parça paspas kullanacaksın.

Paspası aldıktan sonra akvaryuma koymadan önce bulaşık deterjanı ve fırça ile fırçalayıp yıka. Kokusu gidene kadar beklet. Başta plastiğin biraz kokusu oluyor o zamanla gider.
beklemek icin vakit var mi ki

cok ciddi bir durum degil mi suan

Abi paspas delikli olduğu için sorun olur mu yani alttaki halıkaydırmazı ısıramaz değil mi deliklerden?

Ayrıca yeşil alıyorum uygunsa.

200 lira falan 90x50 cm.

Bu paspası ısırmaya kalksa koparabilir mi sorun çıkartır mı?

Abi bu halıkaydırmazı yemesi hakkında ne yapabilirim ölümcül bir şey mi lütfen bilgilendir beni 🥲

Geri