Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hepsiburada %40 petshop indirim kaçırmayın !!

Cvp: RE: Hepsiburada %40 petshop indirim kaçırmayın !!

cem' Alıntı:
Bahçede kimyasal ilaç gübre vb yok ise ve ortam esintili ve çok güneşli değil ise bir yarım saat durabilirler ama dikkat et bunlar başını alıp her biri bir tarafa gider. Civarında dere kuyu varsa yaklaştırma girerseler daha da yakalayamazsın.

Güzeller güzeli büyük kaplumbağamız kayboldu...

Hergün yarım saat bahçede gezdiriyorduk birine ben, diğerine nişanlım bakıyordu. Nişanlım sadece yarım dakika yanından ayrıldı diğer kaplumbağaya baktı, arkasını döndüğünde kaplumbağa yoktu, an itibariyle heryeri bütün gün aradık, ertesi günler keza... kuş oldu uçtu sanki saniyeler içerisinde nereye kaybolur bu kaplumbağa hala aklım almıyor. Taradık resmen bahçeyi bakılmadık delik kalmadı ama en ufak iz yok. Çok yavaş hareket ediyordu ve çoğu zaman toprakta güneş altında keyif yapıp etrafı seyrediyordu bizde ona güvenerekten rahat hareket ettik ama böyle kötü bir sürpriz yaşadık :/

mailto:/jnA4qg.jpg

Ben demiştim ya dikkat edin diye. Yavaş gidiyor gibi gözükür ama boşluğu bulduğunda iyi hızlanırlar. Kabuğunun kamuflajlı olması da bulmanızı zorlaştırır. Belki yakınından geçmiş ve görememişsinizdir. Civarda bitki altlarına boyu yeteceği oranda kap içinde su koyun. Girebileceği veya su içebileceği gibi olsun. Bitki altı gözden uzak olduğu için civarında durabilir. Bu bir kaç gün içinde aşırı susayacağı için su arayışları olur. Su kaybı olacağı için direk güneş alan yerde duracağını sanmıyorum kuytu yerlere bakın.

Hayvan özellikle 10 cm civarı veya küçükse hayvanlarda kapıp götürmüş olabilir. Karga veya martı varsa onlar affetmez.

Cok gecmis olsun, insallah bulunur.

Benim de aklima kus geldi ama karga ve martilar da cayir cayir oter.

Yalniz simdi tekrar okudum, gunler gecti demissiniz Hay Allah

Topraga gomulmus olabilir mi yanlislikla? Ne bileyim cukur kazarken uzerine basilmissa falan

Cvp: Hepsiburada %40 petshop indirim kaçırmayın !!

5 gün oldu bulamadık hergün aradık, hatta akşamları yatmadan güçlü bir fener ile aradım belki kabuğu parlar görürüm diye ama nafile yer yarıldı içine girdi sanki hayvan. Bahçeyi suladım komple vs. ama yok. Yaylamız toros dağlarının zirvesinde, martı, karga vs. yok (tek tük belki karga çıkıyor) sincap var(büyük), kediler var ve yırtıcı kuşlar tahminim onlardan biri aldı götürdü bizim arkamız dönükken çünkü herşey 20-30 saniye içinde oldu hayvan kayboluverdi olduğu yerde duruyordu. Döndük artık şehire, nişanlım çok üzüldü, adak bile adamıştım belki çıkar biryerden gitmeden bir keçi kestirir dağıtırım fakirlere diye ama çıkmadı malesef. Bir saniye bile başından ayrılmamak gerekmiş bunu öğrendim haklıydınız Cem Bey, Berrak hanım Allah razı olsun.

Vallahi ben de cok uzuldum.Ayrica hep soylerim; kaybolmasi durumu, ölümden de kotu. Belirsizlik kotu, insan hep umutla ariyor, veya gelmissiniz simdi, belki keske suraya da baksaydik diyor vs.

Tamam biraz kosuyorlar ama o kadar aramaya belli ki olaganustu bir durum olmus.

Sizinkiler kucuktu sanirim boy ve yas olarak.

Yanina sahiplenirseniz, nisanlinizin kafasi dagilir biraz belki.Yoksa akvaryuma baktikca, iyice hissedecek boslugu gordukce

Allah razı olsun. Aynen şuan hiç tadı tuzu kalmadı bomboş akvaryum, küçükte strese girdi yalnız başına korkuyor yemden de kesildi. İnşaallah Antep'e gittiğimde yanına bir eş düşünüyorum veya bulabilirsem bir sarı yanak, ama hiçbir zaman kaybolanın yerini tutmayacak siz bile seviyordunuz çok özel bir kaplumbağaydı çoook....

mailto:/OMX1bQ.jpg

Nasil etkilenmis yavrucak..Normalde ben ayirinca, kimse yeminden geri kalmiyor.

Uzulmemeye calisin,Allah omrunu o kadar vermis ve birseyi vesile etmis.

Sari ve kirmizi uyumunu, besleyen arkadaslar soylesin. Ben hic sari beslemedim.

Gideceginiz zaman, o sehirdeki ilanlari tararsiniz .Malum, yerine bir hayvan kurtulmus olur

geçmiş olsun, sanırım o işler için bizim zibidilere göre tasma gibi bişi var tek çare o

Geri