Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hepsiburada %40 petshop indirim kaçırmayın !!

Hadi hayırlısı yakında evin her tarafında ararsın hayvanı. Dikkat edin basmayın üstüne.

Senin dedigini dogru anladiysam Cem; boyle koy diyorsun ve yukarida kesisen 2 kisma kucuk deliklerle oturt diyorsun

Ancak sol kisimda tahta var Ve aslinda suan durabiliyor ama sarsintiyla iner mi asagi bilemedim

Bir de su var; benim dedigimde, kurualandan bu 5 cm kapandigi icin, su sekme orani sifir ve yanlardan da.

Bu fotoda ise, yandan ve yukardan seker mi acaba,tam keser mu strafor emin olamadim.

Yoksa dedigin daha zahmetsiz ve az yer kaplar

www.hizliresim.com/DJG44O

Son defa anlatıyorum ve bırakıyorum. Rampanın yanındaki o 3-4 cm lik uzantı var ya oraya yan cam gibi dikleme straforu yasla. Karşı kısa camın üstünden uzat. Tam o kısa camın üstüne gelen kısmını kıskaç oturtur gibi kesip o camın üstünden geçir bu kadar.

Cvp: RE: Hepsiburada %40 petshop indirim kaçırmayın !!

cem' Alıntı:
Hadi hayırlısı yakında evin her tarafında ararsın hayvanı. Dikkat edin basmayın üstüne.

:D Hocam hayvanda kaçma isteği hiç yok nedense. Yemlenirken hızını alamadı, tırmanıverdi köşeden kafasını okşadım parmağımla tekrar geri suya girdi. Şimdilik kaçış boşluğuna gerek yok gibi çünkü çok mutlular. Bu hayvanlar yüksekliği idrak edebiliyor mu? korku falan var mı? yoksa paldır küldür bilinçsizce atlıyorlar mı? hiç denk gelmedi cahilliğime verin.

Teşekkürler berrak hanım :D inşallah dönüşmez  şimdilik masum bir yem isteği sadece.

[video=youtube]https://youtu.be/ZrXCI1SlgG4[/video]

Paldir kuldur atlar, hic guvenmeyin. Balkondan bahceye dusen(ki ilk kaplumbagamda ayni sekilde), cok ornek ver

Aslinda benimkiler de yem disinda pek cikmaya calismiyor ancak meraklilar ve buyuzden bir anda kafaya takabilirler.Ozaman da mutlaka cikarlar Siz onleminizi alin yine

Suan ortam yeni Tanimaya calisacaklar

Vallahi Cem,ben anlamadim.3 kisiye daha okudum, onlar da anlamadi

Eger ki bu konuyu okuyup, anlayan varsa, bi zahmet bana karakalem cizip fotograf atarsa sevinirim

Eger ki bu konuyu okuyup, anlayan varsa, bi zahmet bana karakalem cizip fotograf atarsa sevinirim

Cvp: Hepsiburada %40 petshop indirim kaçırmayın !!

cem bey haklı eser 1-2 ay sonra kaplumbağım akvaryumdan düştü diye mesaj atarsın sonra, bunlarda dur bi ben kaçayım da arasın dursun beni demiyorlar neticede, ve gözü karalar baya bildiğin atlıyor hayvan

[url=mailto:/L3G3Qz][img]mailto:/L3G3Qz.jpg[/url]*
benimkinin naber??? bakışı

[url=mailto:/v4y4bO][img]mailto:/v4y4bO.jpg[/url]*
çek ordan 2 porsioyun sera vital bakışı

[url=mailto:/6nMnyW][img]mailto:/6nMnyW.jpg[/url]*
hook a turtle up dude hareketleri ( mamasını hazırlarken daha doğrusu sayarken ki sabırsız bekleyişi )

Maşallah potuk olmuş hilmi :D hastayım bu kaplumbağaya

berra hanım bu son attığınız gibi koyun ama sizden tarafa olan kısmada parça koymalısınız

dişiymiş onu ayalar sonra öğrenince hilmisu oldu adı  :D

:D valla bu kaplumbağa bir harika hocam, maşallah maşallah...

Hilmisu =))))Koptum.Benimkinin ilk adi da Haydar'di.Disi cikinca Haydare,Haydari gibi abuk sabuk sekillere soktuk =)Sonra Tonton dedik.

Kac yasinda bu Hilmisu =)

yaşını bilmiyorum ama bana geldiğinde daha doğrusu pet shopdan aldığımda 9 cm di şimdi 15 cm  :D

[url=mailto:/bb9yLn][img]mailto:/bb9yLn.jpg[/url]*
olimpiyatlara hazırlanıyor kızım  :D

[url=mailto:/EJ23DD][img]mailto:/EJ23DD.jpg[/url]*
bu duruşlarına hastayım :)  minyatür t-rex 

[url=mailto:/bb9yvY][img]mailto:/bb9yvY.jpg[/url]*
pozlama olmamış biraz :)

[url=mailto:/AJG3XX][img]mailto:/AJG3XX.jpg[/url]*
kaşşşınnn  :D

Resimleri çok güzel, gerçekten çok sempatik hilmisu hanımefendi :D kerem hoca gördük sonunda akvaryumu, güzel hazırlamışsın eline sağlık, haha bitkileride devirmiş D:

Hayvanı eğer normal boyunda aldığını varsayarsak kabuktaki plaka katmanı 4 katı aşmadıysa normal yaşındadır. 13-15 ay ekle sende kaldığı süreye yaşı o kadardır. Çiftliklerde 2-3 ay civarı yumurtadan çıkıyorlar. Doğal hayatta ise senede iki defa.

Videoyu simdi izledim Bu minnak ve acik renk hallerini ozlemisim =)

cem bey siz daha önce olduğundan daha yaşlı gösteriyor demiştiniz tam 1 yıldır bende hayvan, fotolar çeşittli zamanlarda çekildi şimdi devasa mangosu var ama yinede iç filtrede kaşınıyor. aslında bir adet daha kaplum alasım var ama kavga ederler diye alamıyorum şuanda hillmesu yaklaşık 160 litre de takılıyor, ilerde kuracağım ömürlük olucak, hatta daha odayı döşemedim o yüzden öle diim  aksilikler epey peşpeşe geldi  daha ömürlük kuramadım o yüzden

O zaman öyledir ufak boylarda olup üst bağa yapısı kabarık duruyorsa boyca değil ama yaşın getirdiğiyle kabuk kabarık durur. Normal yetişme düzeyinde kabuk daha yassı renk biraz daha açık ve kabarık durmaz kabarıktan kastım plakaların katmanlaşma derecesidir.

Huylu huyundan vazgeçmiyor. O zaman filtreyi biraz yükselt sırtını değdiremesin ve tabanda dururken kökü üstüne koy. Çıkmaya çalışırken sürtünür. Bu anda kaşıntıya iyi geldiğini görürse köke dönebilir.

Bana gore 2 tane kaldirir akvaryum, eger erkek gelecekse.Cunku bariz bir cusse farki var.

iç filtreyi değiştim zaten ama devam ediyor yapıcak bişi yok ondan da değerli değil zaten, haşatını bile çıkarabilir sıkıntı yok belki ömürlük mekanını kurduğumda mango kullanmayı öğrenir.

bu arada berra hanim siz ara ara kaplum arıyorsunuz bizim burda olan bir akvaryumcu elinde olan kaplumları elden çıkarmaya çalışıyor bana en son ücretsiz teklif etmişti ( şimdi ücretsiz derim adam para ister o sıkıntı ) varsa öyle arıyan bende yardımcı olurum hayvanlar ( ben iki tane gördüm cinsiyetlerini bilmiyorum ) 8-9 cm boylarında resler var

kızımın keyfini bozamam 300 litre olaydı düşünmez alırdım yanına da

Yok, kendim icin degil, Hatay'dan arkadasim sordu.Buraya gelince, babasi onun kaplusuna goz koymus.Onu almasin diye, baska bulmak istedik Hatay'dan.

Sonra arkadas burdan yani Ist'dan sahiplenmis 2 tane.Ama onlara da alistilar.Simdi hicbirini vermek istemiyor =)))

Kendim sadece 2014 sonunda 2.yi isteyerek, ilan acarak sahiplendim(Disinin yanina erkek)

Bu sene gelen 3.ise tamamen acidigimdan oldu.

Daha yer kalmadi, 250 litrede 3 kuplus =)

Geri