Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hepsiburada %40 petshop indirim kaçırmayın !!

Cvp: Hepsiburada %40 petshop indirim kaçırmayın !!

yok sadece yardımcı olurum ben bu litre de 2. yi bile düşünmüyorum, olursa diye söylemiştim

Tesekkurler.Facete falan soran olursa; bahsedeyim.

Ilce neresi,veya semt?

Benim disiyle erkek iyi anlasinca,herkes de ikilesin istiyorum =)

ümraniye, ilerde yeteri kadar büyük akvaryum olduğunda inşallah olur öle :)

Facete kaplumbaga arayanlari hep buraya yonlendirdim Ama bu da aklimda olsun

NickBurns, lambaya biraz baktim. Tekzen'de kargo dahil35 e geliyor ancak birsey kafama takildi

http://www.isiksepeti.com/eglo-81041-manhatten-kiskacli-lamba/5410/detay

Hicbir yerde kablo uzunlugu yazmiyor.Daha once 2 mandalli lamba geldi bana, kablolari cok kisaydi Uzatma koyacak yer de yoktu ve degmezdi de zaten

Sizde vardi sanirim bu lamba?Var ise bana musait bir zamaninizda kabloyu olcebilir misiniz?Tesekkurler

şimdi ölçtüm kablosu 2 metre kadar

Üstatlar, iç - dış filtreyi kurduğum günden beri akvaryum tertemiz, ne bir dışkı, ne bir partikül var uçuşan tamamen berrak temiz bir su (dışkılarıda yiyorlar, filtre temizliği dışında), ama hiç dip çekimi yapmadım sadece zamanla azalan suya benim 1.5 litrelik içme sularımdan ek yapıyorum. Acaba dip çekimi gerekli mi? teşekkürler.

kumun altına gömülmüş olabilir pislikler ona dikkat et, yoksa dip çekimi yapmaya gerekte yok  :D

Cok tesekkurler NickBurns

Azman, kumlari hafif karistirdiginizda pislik yoksa, cekmenize gerek yok simdiden.Sevindim aletlerin randimanli olmasina

Kir pislik olmasa bile haftada bir veya 10 günde bir kumu karıştırmak yerinde olur. Kirlerin bir kısmını kaplumbağalar kum altına gömmüş olabilir. Bunlar ortaya çıkar. Diğer taraftan kum içindeki kirlere bağlı oluşan metan gazı açığa çıkar. Bunu kumu karıştırdığınızda tabanda çıkan kabarcıklardan anlarsınız. Bu yapılmadığında zamanla kumun o bölgelerinde siyahlaşma ve koku oluşumu görülebilir. Karıştırdığımızda kumun her tarafı yıkanmış olur. Bunlara rağmen kir yoksa dip çekimine gerek yoktur.

Üçünüze de teşekkürler. Kum yok akvaryumda, zemin tertemiz sanki yeni kurmuşum gibi. Şuan dip çekimine gerek yok o zaman. Tek sorun su azalıyor zamanla ve azaldığı yerde kireç izi bırakıyor ama pek takmıyorum artık. Birde azmanlar bütün akvaryum zevkimi bitirdi, karşısına geçip izleyemiyorum yüzüme gözüme heryerime su sıçratıyorlar. Yem isterken hareketleri olurya size doğru yüzmeye çalışan onu suyun yüzeyinde yapıp heryere su sıçratıyorlar.

Ek olarak, cem bey haklı çıktınız büyük kaplumbağam atlamış akvaryumdan oda kapısı kapalıydı, aradım yatağın altına girmiş altı tozlanmıştı yıkadım geri koydum Allah'tan örselenmemiş biryeri, artık suyu yükseltmiyorum.

Haftaya yaylaya gideceğiz, geniş bir bahçemiz var, toprağın otlukların üstünde gezindirebilir miyim?

Kireci ben de takmamistim ancak bazi kose yerler baya tortulasti. Hergun degil ama ara ara temizlemenizi tavsiye ederim.

Su sicratma konusunda simdiden yakindiginizi gormek beni gulumsetti =) Malum ben ve benimkiler, sizin geleceginize bir ayna tutuyor =))) Umarim ikisi de disi cikmaz. Yoksa su golu etraf =)

Cvp: RE: Hepsiburada %40 petshop indirim kaçırmayın !!

berrakerkin' Alıntı:
Kireci ben de takmamistim ancak bazi kose yerler baya tortulasti. Hergun degil ama ara ara temizlemenizi tavsiye ederim.

Su sicratma konusunda simdiden yakindiginizi gormek beni gulumsetti =) Malum ben ve benimkiler, sizin geleceginize bir ayna tutuyor =))) Umarim ikisi de disi cikmaz. Yoksa su golu etraf =)

Sormayın Berrak Hanım, ahh ahh nişanlım başıma bela etti bunları :D zamanında çok dedim birini sahiplendirelim veya gaziantep hayvanat bahçesine verelim 2 tanesinin bakımı zor, onların birbirinden ayrılma fikri bile ağlatmaya yetti onu D:  bende çok seviyorum ama şunu anladımki 1 den fazla kaplumbağaya bakmak büyük fedakarlık, şuan için zor olmasada hep geleceği düşünerekten söylüyorum bunu sizinkiler gibi büyüyünce nasıl bakacağız Allah bilir, çoook büyük fedakarlık sizinkisi, Allah sevabını verir inşaallah hayvan bakmak sünnettir.

Soyle dusunun, ne kadar iyi yapmis ki, size de sevgi asilamis ve tum ugraslarinizla sevap kazanmaniza vesile olmus =)

Bir tane olunca ve sistem kurunca da, emin olun ikinciyi alasiniz gelirdi. Hem biri daha yararlansin diye, hem de yalnizlik hissediyor mudur diye dusunmekten..

Ben sizi evli saniyordum Simdiden mutluluklar dilerim bu arada, nisanliniza da selamlar.

Dış filtrede carbon kullanıyorsan o suyu yumuşatır. Cam üstü kirece gelirsek sünger ile silmek tek çözüm yine de sürekli olduğu için ben takmıyorum artık. Gerçi ben arıtma su kullanıyorum ama bu tip lekeler kireç süzülmüş olsa da deri parçaları her daim yapışıyor.

Çok teşekkürler Berrak Hanım, Allah razı olsun. Sizler gibi asil insanların olduğu bir platformda bulunmak bilgi alış verişi yapmak mutluluk verici.

Cem hoca son soruma birşey yazmadınız, yayla bahçemizde bırakayım gezinsinler mi? (gözetimim altında) doğa görsünler istiyorum.

Teşekkürler.

Bahçede kimyasal ilaç gübre vb yok ise ve ortam esintili ve çok güneşli değil ise bir yarım saat durabilirler ama dikkat et bunlar başını alıp her biri bir tarafa gider. Civarında dere kuyu varsa yaklaştırma girerseler daha da yakalayamazsın.

hepsiburada kampanyasını yenilemiş ama bu defa %20 indirim oranı, alım yapıcak arkadaşların bir gözatmasında fayda var

nick burns' Alıntı:
hepsiburada kampanyasını yenilemiş ama bu defa %20 indirim oranı, alım yapıcak arkadaşların bir gözatmasında fayda var

Hemen hemen ayni urunleri koymuslar gece bakmistim ama %40 dan sonra insanın alası gelmiyor :D

Tüm  ürünlerde yapsalar iyi olurdu.

Geri