Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hiç hareket yok, Öldü mü

Stres olmaz ancak ölen hayvan aynı akvaryumda öldü sanırım. Akvaryum dezenfekte edildi mi?

Ölüm yaşanan akvaryum dezenfekte edilir.

Bu iştahsızlığa sebep değildir ama yapılması gerekir.
İştahsızlığın başlıca etkeni su ve kuru alan ısı yetersizliği. Su ve kuru alan kaçar derece? Su ısı düşüklüğü metabolizmayı yavaşlatır ve iştah kaybına sebep olur. Kuru alan ısı düşüklüğü sindirimi olumsuz etkiler ve iştah kaybına sebep olur. Tabi düşük ısı hastalık sebebide olduğu için gene dikkat edilmeli. Hasta ise iştahtan kesilir.

Cvp: Hiç hareket yok, Öldü mü

stres olayı olmaz hastalandığı veya öldüğünü anladığı anda bir tekme de o vurur. bu hayvanların içgüdüsel davranışları böyle. bu hayvanda hasta olabilir. su ısısını 28 derece seviyesine getir. bir tane vitamin damla al. tercihimiz sera reptilin veya jbl aqua vitamindir ama her yerde satılmaz. bu alacağın vitamini hayvanın başını dik tutup ağız çevresine sür yutsun. ayrıca kuru alan var mı pürüzsüz taştanda olur. üstünede lamba tutacaksın lamba ısısı 32-33 aralığında kuru alana vursun. bunu saptamak için iç derece al su içindeyken su ısısının net değerini kuru alana yatırdığında kuru alan ısısını saptarsın. eğer evde normal bir derece varsa o da olur. hayvanın davranışları nasıl yüzmede sıkıntısı oluyor mu ?

İştah konusunda ikinci önemli nokta yemler. Tarihi geçmiş bayat yemleri yemeyebilir. Ağzı açık kalmış yemleri yemeyebilir. Uygun olmayan yada protein değeri düşük yemleri yemeyebilir. Bunları değerlendirmen gerekiyor.

Sahiplenmek isterim ama ankarada ben istanbulda yasiyorum
Evet dezenfekte ettim. Ama 1 saat kadar yaninda durdu olup olmedigini anlamaya calisirken herhangi bir hastalik yapmismidir ?
Su 29 derece kuru alan 32
kapakli sera reptil raffy P var onu kullaniyorum.
Bayatlamisda olamaz yeni aldim kapakli hemen kapatiyorum.

Hayvan suda mı uyuyor kuru alanda mı bunda da kırgınlık var. Gece lambayı söndürdükten sonra kabın üstüne havlu sar hafif bir boşluk bırak hava alsın ama havlu içine düşmesin. Yarın vitamin damla alır uygularsın

Vitaminde öncelikle Cem in önerdiklerini bulmaya çalış. Onlar kaliteli ve daha iyi tesir eder.

1 saatte bir sorun olmaz ama akvaryum dezenfektesi iyi olmuş.

Yemde sorun yok belliki. Isıda şu an iyi. Yemi günde 3-4 kez üçer tane atıp uzaklaşarak yemesini bekle. 15 dk sonra gidip baktığında yemezse atarsın ve diğer denemeleri beklersin.

Vitamin ve ısı takviyeleri 3-4 güne toparlamasını sağlamazsa tekrar değerlendireceğiz.

Bize uyuduğu yeri yani daha çok nerede uyuduğunu belirtmende fayda var.

Aşağıdaki belirtilerden gözlemlediğin var mı yada yarın gözlemlemen gerekir.
Yüzmesi nasıl yamuk yüzme var mı? Su yüzeyinde sürüklenme var mı?
Hayvan hiç hapşırdı mı yada nefes alışta hırıltı var mı?
Cik cik ses çıkardı mı?
Burunda akıntı gördün mü?
Sürekli ağız açma var mı?

Ağır ithamda bulunduysam şahsım adına özür dilerim. Amacım kimseyi kırıp incitmek değildi. Ancak insan üzülüyor işte.

Hayvancağız ölmüş :buck: Allah rahmet eylesin :fear:

Cik cik sesler cikartiyo karaya pek cikmiyor hep suda arada birde agzini aciyor

Hala ekipmanlari ve akvaryumu almadiniz sanirim
Aldiysaniz bir fotograf koyun lutfen

ısıtıcı lamba yoksa hayvan sıcak olduğu için suda kalmayı yeğliyor. fakat akciğer enfeksiyonuna geçiş yapmış. ekipman temini şart arkasından veteriner hekimin görmesi şart. zaman kalmadı.

Su ısısı kaç derece?
Kuru alan ısısı kaç derece?

Hayvan akciğer enfeksiyonu, veteriner hekimin görüp teşhis ve tedavi önerisi gerekiyor.

Konu acil. Hayvanın durumundan belli oluyor. Neredesin Damla?

İstanbul mu?

Geri