Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ISITICI GELDI

uygun mudur tam yatay degil ama o kadarda degildir herhalde

Ekli dosyalar

• 16916174030416155310056058764806.jpg
    16916174030416155310056058764806.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 11
Kumdan birkaç cm yukarıya yatay konumlandırın. Su oranı az. Dikey olmaz. Çarpraz konumlandırılmaz.

Hayvan üstüne tutunduğunda ayakları yanarsa kaçar bu sorun değil. Böyle bir kaç defa yapar sonra öğrenir.

Isıtıcının kablo tarafını köşeye çekin. Varsa iç filtreyi oraya koyun kablo arkasında dursun. Hayvan yetişkin değilse ısırması birşey yapmaz.

Derecenin kablosunu ısırabilir. Su ısıtıcıdan uzak ön köşeye konumlandırın. Derece 28 derecede sabit olacak şekilde ısıtıcıyı kalibre edin. Keşke 100 W olanından alsaydınız bir sonraki akvaryumda da kullanırdınız.

Tüm ekipmanlar kablo ile sarılı da olsa düşük düzey bir akım verir. Bu kaplumbağa yada bize zarar vermez.

Suyu rampa yukarısına yakın yükseltin.

Kumdan birkaç cm yukarıya yatay konumlandırın. Su oranı az. Dikey olmaz. Çarpraz konumlandırılmaz.

Hayvan üstüne tutunduğunda ayakları yanarsa kaçar bu sorun değil. Böyle bir kaç defa yapar sonra öğrenir.

Isıtıcının kablo tarafını köşeye çekin. Varsa iç filtreyi oraya koyun kablo arkasında dursun. Hayvan yetişkin değilse ısırması birşey yapmaz.

Derecenin kablosunu ısırabilir. Su ısıtıcıdan uzak ön köşeye konumlandırın. Derece 28 derecede sabit olacak şekilde ısıtıcıyı kalibre edin. Keşke 100 W olanından alsaydınız bir sonraki akvaryumda da kullanırdınız.
suan fazla gelir ve bir sonraki akvaryum bilemiyorum mecbur alinmasi gerek ama neyse konu o degil de cem bey suan olmaz dimi ekteki gibi

Ekli dosyalar

• 16916180987282787242024195499318.jpg
    16916180987282787242024195499318.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 9

Cem bey bende tetra ht 50w kullanıyorum. 60 litre akvaryum için yeterli midir? Kışın akvaryumun her tarafını ısıtamamasından korkuyorum filtre de arka camda sol köşede yani ısıyı akvaryumun her tarafına yayabilir mi bilemedim.

Isıtıcıyı az biraz indirin. Suyu rampa yukarısına doğru biraz daha yükseltin. Yazın su buharlaşması fazla olur. Isıtıcıyı yatay konumlandırma bu açıdan da güvenilirdir. Dikeyde buharlaşma yüzünden her gün su ekleme gerekebilir.

Isıtıcıyı az biraz indirin. Suyu rampa yukarısına doğru biraz daha yükseltin. Yazın su buharlaşması fazla olur. Isıtıcıyı yatay konumlandırma bu açıdan da güvenilirdir. Dikeyde buharlaşma yüzünden her gün su ekleme gerekebilir.
Kablolar suya temas ediyor ama hemde baya sikinti olur mu ve filtre araliksiz calismali mi

Tetra özel yapısı sayesinde yatay konumlandırma ve yeterli sirkülasyon olma kaydı ile 60 litreye kadar suyu ısıtabilir.
Cem bey bende tetra ht 50w kullanıyorum. 60 litre akvaryum için yeterli midir? Kışın akvaryumun her tarafını ısıtamamasından korkuyorum filtre de arka camda sol köşede yani ısıyı akvaryumun her tarafına yayabilir mi bilemedim.

Geri