Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı yerine ampül olur mu?

hayvanları-koruyalım

Gümüş 4 Üye
arkadaşlar ısıtıcı alcak maddi durumum yok ısıtıcı yerine sarı ampül kullansam olurmu kapluşumm için ??

Cvp: ısıtıcı yerine ampül ?

Hoş geldin Dilara;

Bahsettiğin ısıtıcı eger Su ısıtıcısı ıse onun yerine sarı ampül olmaz. Isıtıcı ampül olarak soruyorsan sarı ampül dediğinin özellikleri nedir? yeteri kadar ısı verecek mi önemli olan o?

aslında maddi durumum iyi bu konuyu arkadaşım açmış ama alamama sebebim yaşadığım ilçede petşhop olmaması ısıtıcı su ısıtıcısı ampül ise ısınan ampüllerden bu arada hoşbulduk bu konuyu nasıl kapatabilirim yardımcı olurmusunuz ??

Konuyu üyeler kapatamaz Buse; gerekli bir işlem varsa talep edildiğinde yöneticiler yapacaktır.
Sukaplumbagasi akvaryumunda su ısıtıcı, filtre, kuru alan, ısıtıcı lamba kesinlikle olması gereken ekipmanlardır.

ısıtıcı hariç hepsi var ısıtıcıyı en kısa zamanda temin edeceğim teşekkürler :t65y::t65y:

Rica Ederim, yalnız bu havalarda ısıtıcı en önemli şey ihmal etmemeye çalış :133:

yaşadığım ilçede petşhop yok o yüzden biraz uzun sürebilir temin etmem o zamana kadar nasıl ısıtabilirim lucky'nin suyunu :ff::ff:

yeni bir akvaryum kurdum eksiklerim neler

4gun once bu akvaryumu aldim daha once ölüm kabi denen şeyde bakmistim ve akvaryum alinca cok üst düzey bi ortam sagladim zanettim. Hatta bu yüzden iki tane kapluş aldim. Şimdi burayi okuyunca aslinda sarrlarimin hic iyi olmadigini farkettim. Bir de siz bakar misiniz eksiklerim neler ve nasil duzeltebilirim

Kusura bakmayin baslik acmayi bilmiyorum bu konuda da yardimci olur musunuz

nasıl bir ortamda yaşıyor ? yani akvaryum boyutları ? ne kadar su var ? Ona göre bir çözüm bulmaya çalışalım.

Fotoğraf koymayi bilmiyorum yardimci olur musunuz ortami gostericem

Atay Buğra hoş geldin,
Konuların birbirine karışmaması ve konu bütünlüğü için sorularını yeni başlık altında açman daha sağlıklı olur.

Açacağın başlık hangi kategoriye uygunsa tıklayıp, üstten "yeni konu" butonuna tıklayıp açabilirsiniz.

akvaryum ortamını biaz anlatabilirmisin kuru alan,filtr,ısıtıcı vb. malzemeler varmı

Buse ben yorumumu sana yazmıştım konu karıştı :) Senin Kaplumbagan nasıl bir ortamda yaşıyor ? yani akvaryum boyutları ? ne kadar su var ? ısıtıcı alıncaya kadar ona göre bir çözüm bulmaya çalışalım.

ortam şöyleki :)) 30 litre bir akvaryumm kuru alan,filte,çakıl taşları,kum var sadece ısıtıcı eksik su ise lucky nin boyundan biraz fazla yüzmeyi yeni öğreniyor :))

Sukaplumbagaları doğuştan iyi yüzücüdür Buse. Derin sularda yüzmek isterler, yavru bile olsalar.
Fakat senin ısıtıcın olmadığı için su miktarını yükseltmesen daha iyi, su çok olunca ısıtmak daha zor olur. Mumkun olan en sıcak ortamda tut, ben böyle bir durumda küçük pet şişe içerisine sıcak su doldurarak akvaryum içine bırakıyordum soğudukça değiştiriyordum. Arkadaşalr belki daha iyi yöntemler tavsiye edebilirler.

RE: ısıtıcı yerine ampül ?

Neslihan herseye deginmis ama bu sari dediginiz ampulun ozellikleri nedir bir derece ile kuru alani olcmelisiniz ampulunuz 40-60 w aradi olmali bu arada isiticiyi internetten satin alabilirsiniz

Birde akvaryumum fotografini paylasirsaniz daha iyi yardimci oluruz

buse sen sarfiyatsız ampülden bahsediyorsan onlar ısı vermez. normal armut tip dediğimiz eski model ise watt olarak düşük. 40-60 w lambanın kaldırdığı güçte olmalı.

ayrıca suyu ısıtmak için şimdilik evde ısıtıcı araç olarak soba veya kalorifer hangisini kullanıyorsanız ona yakın olursa su biraz daha sıcak olacaktır. sobada yarım metreden yakın olmasın kalorifer ise arada 1 cm kadar boşluk olsun. bu şekilde kısmi çözüm olur.

değişme zamanı suyu iki gün önceden bir şişe veya damacanada oda sıcaklığında bekletirsen hem dinlenmiş olur. hemde ısı farkı olmayacağı için hayvanın üşüme riski olmaz.

15 w ampul isitmaz uygun olan soft 40-60 w ampuldur kuru alani derec ile kontrol etmeli 31-33 derece uygundur

Geri