Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı

Cvp: RE: Isıtıcı

cem' Alıntı:
Kullandığın kapta jbl olmaz. 100 litrelik bir akvaryuma geçersen alabilirsin. Sen rubio çelik ısıtıcı al.

ben zaten 50w jbl buldum .
onun için soruyorum.
aklımda 50 l 'lik bir akvaryum var

Mesela ısıtıcı ÇALIŞIRKEN  elektrik gitse - gelse ısıtcıya zararı olur mu????

O konuda birşey diyemem elektrikli cihazların hepsinde böyle bir durum olabilir. Ama akım dalgalanmalarının önüne geçmek için tunçmatik 6'lı prizinden bir tane al. Bir sorun çıkarsa prizin sigortası atar. Düğmeye basana kadar elektrik gelmez.

Eğer alacaksan tek seferde 120-140 litrelik akvaryum alıp ekipmanıda ona göre al bir daha masraf yapma. 50 litrelik şu an için bile yetersiz gelir.

Cvp: RE: Isıtıcı

cem' Alıntı:
Eğer alacaksan tek seferde 120-140 litrelik akvaryum alıp ekipmanıda ona göre al bir daha masraf yapma. 50 litrelik şu an için bile yetersiz gelir.

50 litreliği yer sıkıntısından dolayı düşünüyorum.
zaten 50 L'lik bir akvaryum 30*30*50 gibi bir boyut .
kaplumbağam 10 cm.
Kuru alanını zaten akvaryumun üstüne çıkmayı düşünüyorum.
O bakımdan bence darlık çekmez hayvan.
Tabi her zmaan büyük olanı daha iyidir.

Cvp: Isıtıcı

Bazı temel konularda "bence" şeklinde göreceli olmaya açıklık yoktur. Örneğin ömürlük düzende hayvan başına büyük eşittir 100 (yüz) litre su hacmi yada su sıcaklığı 28 C derece olması gerektiği gibi.

Forumda genel olarak yer, zaman, aile durumu, bütçe gibi imkansızlıklara saygı gösteriliyor, tabi temel kurallar aşılmadıkça.

Isıtıcı başta olmak üzere filtre, ısıtıcı ve hacim konusunda kaplumbaga bakim kılavuzu'nda belirtilmiş değerleri sağlayamacaklar lütfen sahiplendirme yoluna gitsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri