Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı

RE: ISITICI

Yazıların hemen altındaki dalgalı çizgiye kadar su içinde üstü su dışında olacak.

Cvp: RE: ISITICI

cem' Alıntı:
Yazıların hemen altındaki dalgalı çizgiye kadar su içinde üstü su dışında olacak.

Tamam . Teşekkürler alırken dikkat edeceğim

Cvp: ISITICI

{  cem Kusra Bakma çok soru soruyorum  }

Eheim Jager -- Sera -- Jbl -- Atman

Lütfen bu ısıtıcılar arasında en çok beğendiğinden en az beğendiğine göre sıralr mısın?

Tabiki jbl bende jbl kullanıyorum. Kaplumbağalar için yapılmış. Hasar verme olanağı yok. Kaplama koruması var. Camı kalın quartz cam. 1 metre derinliğe kadar batabiliyor. Güvenlik sistemi var.

Atmanı geç. Eheim için büyük ve derin akvaryum lazım. Sera pahalı idi şimdi ne fiyatlarda bilmiyorum ama en son 120 küsürlerden satılıyordu.

cem' Alıntı:
Tabiki jbl bende jbl kullanıyorum. Kaplumbağalar için yapılmış. Hasar verme olanağı yok. Kaplama koruması var. Camı kalın quartz cam. 1 metre derinliğe kadar batabiliyor. Güvenlik sistemi var.

Atmanı geç. Eheim için büyük ve derin akvaryum lazım. Sera pahalı idi şimdi ne fiyatlarda bilmiyorum ama en son 120 küsürlerden satılıyordu.

işte bu...

Başından beridir aradığım cevap
ÇOK TEŞEKKÜRLER :10: :10: :10:

Peki ısıtıcı çalışırken el akvaryuma sokulabilir mi?

Tabiki el sokulabilir. Sadece akvaryum ile ilgili işlemlerde suyu yenileme gibi hava teması olmaması için fişi çek. Temel kural bu çalışırken hava ile teması olmayacak. Olur unuttun. Hava teması oldu. Cam bir anda olduğundan fazla ısınır. Hemen fişini çekip ısıtıcıyı kuru bir yere koy soğuyana kadar bekle. Sıcakken suya sokarsan tekrar camın tavı gider. Cam çatlayabilir. Jbl'de hava teması olursa devre kesilir camı kalın quartzdır ama yinede bu dediklerimi yap.

Isıtıcıyı bir an önce al. Hayvan hasta olmasın. Kuru alan ve ısıtma lamban var değil mi ?

Ben 4 senediir anı ısıtıcıyı kullanıyorum dışı cam tüp şeklinde 50 dereceye kadar catlamadıgınıda gördüm ;) gece suya elimi sokup ısıtıyıda suya sokup uyuyabilecek kadar güveniyorum 5 senelik ama asla bir taviz vermedi fiyatı 100 w 25 tl sana önerim budur ! bundan daha kalitelisi asla ama asla yok ! olamsı gerekn budur markası rs electial

cem' Alıntı:
Tabiki el sokulabilir. Sadece akvaryum ile ilgili işlemlerde suyu yenileme gibi hava teması olmaması için fişi çek. Temel kural bu çalışırken hava ile teması olmayacak. Olur unuttun. Hava teması oldu. Cam bir anda olduğundan fazla ısınır. Hemen fişini çekip ısıtıcıyı kuru bir yere koy soğuyana kadar bekle. Sıcakken suya sokarsan tekrar camın tavı gider. Cam çatlayabilir. Jbl'de hava teması olursa devre kesilir camı kalın quartzdır ama yinede bu dediklerimi yap.

Isıtıcıyı bir an önce al. Hayvan hasta olmasın. Kuru alan ve ısıtma lamban var değil mi ?

Kuru alan var.
Isıtıcı lambayı da en yakın zamanda alacağım
Isıtcı lamba olarakta bildiğimiz masa lambası kullanmayı düşünüyorum.

https://www.google.com.tr/search?q=masa+lambas%C4%B1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig2qLBi5nQAhVCWRoKHfzBCd8Q_AUICCgB&biw=1366&bih=604#imgrc=zMaZCx8VPWJ2uM%3A

cem.

lütfen bu forumdaki resimleri yenileyebilir misiniz?

mailto:/forum/konu-kule-ve-sehpa-tip-kuru-alanlar-su-ici-dinlenme-sehpalari.html?page=3

Ampulde armut ampul kullanacaksın. Soft yani camı beyaz olacak. Lamba max ne kadar kaldırıyor ise 40-60 watt. Ecolite halosoft ampulde uygundur.

Lambayı hemen kullanmaya başla. Su sıcak kuru alan soğuk olursa hayvan çıktığında hastalanır. Suyu 27-28 kuru alanı 32 dereceye ayarlayacaksın. Her ikisini de dereceye bakarak ayarlayacaksın.

Kuru alanı :

20 cm uzunluk x 15 cm genişlik x 10 cm yüksekliği olan

Duvara yapıştırdığım bir kap.
Zemini petshoplarda satılan taşla 1 cm döşedim.
Kaba çıkması içinde cd kutusu kullanmayı düşünüyorum.
Hayvan 1 kez kaba çıkmıştı .
Birini görüp suya atladı sonra.

cem' Alıntı:
Ampulde armut ampul kullanacaksın. Soft yani camı beyaz olacak. Lamba max ne kadar kaldırıyor ise 40-60 watt. Ecolite halosoft ampulde uygundur.

Lambayı hemen kullanmaya başla. Su sıcak kuru alan soğuk olursa hayvan çıktığında hastalanır. Suyu 27-28 kuru alanı 32 dereceye ayarlayacaksın. Her ikisini de dereceye bakarak ayarlayacaksın.

Teşekkürler.

cem

jbl ısıtıcıyı nereden satın aldın?
Petshoptan mı yoksa bir internet sitesinden mi?

* Isıtıcının üzerinde bulunan ""Water Level"" ibaresinin bulunduğu seviyeye kadar su ayarlanır.

bu JBL protemp ' in açıklamasında yazan yazı.
Buradaki kasıt suyun en az o seviyede olması gerektiğimi yoksa
suya batırılabalicceği mi?

O dik konumlandırma yaparsan o çizgi hizasında duracak demek. Yatay ve dipte kullanmak daha avantajlı.

Netten aldım juenpetmarketten. Senin kadar ısıtıcı inceleyene rastlamadım. Önemli olan bir an önce alman ve büyük bir akvaryuma geçmen bu hayvan için ihtiyaç. Yine söylüyorum 6 litrelik o sığ suda ısıtıcı olmaz. Su hacmi hayvan için önemli. Su kaplumbağaları ile ilgili videolara you tube da bak dediğimi anlarsın. Bunlar balık gibi yüzer dipte durur. Sadece amfibik oldukları için kuru alana çıkar inerler. Boğulacağına dair endişen olmasın. Belli boya geldiklerinde nefes almadan geceden sabaha kadar su dibinde uyuyabilirler.

cem' Alıntı:
O dik konumlandırma yaparsan o çizgi hizasında duracak demek. Yatay ve dipte kullanmak daha avantajlı.

Netten aldım juenpetmarketten. Senin kadar ısıtıcı inceleyene rastlamadım. Önemli olan bir an önce alman ve büyük bir akvaryuma geçmen bu hayvan için ihtiyaç. Yine söylüyorum 6 litrelik o sığ suda ısıtıcı olmaz. Su hacmi hayvan için önemli. Su kaplumbağaları ile ilgili videolara you tube da bak dediğimi anlarsın. Bunlar balık gibi yüzer dipte durur. Sadece amfibik oldukları için kuru alana çıkar inerler. Boğulacağına dair endişen olmasın. Belli boya geldiklerinde nefes almadan geceden sabaha kadar su dibinde uyuyabilirler.

Ben bunların hepsini biliyorum.
Sadece ısıtcım yok. Suyun dışında kaç gün durabildiklerini falan hepsini biliyorum.
Ama ısıtıcı konusunda ailemi tatmin edemiyorum.
Beni elektrik çarpmasından korkuyorlar . Suyun ve elektriğin ne kadar ters olduğunu biliyorlar.
Yoksa ben çoktan ısıtıcı almıştım.
Mecburen bende hayvanı az suda besliyorum havalar soğudu diye.
Çünkü su ısıtıp ısıtıp koyuyorum.
Bu da zaten bi kaç dakka idare ediyor.
Isıtıcının önemini ne kadar anlatsamda kızıyorlar.
Hayvanı vermeye kalksam verecek biri yok.
Ben de ne yapacağımı bilmiyorum.

İşte bunun için kaliteli ve denenmiş bir ısıtıcı arıyorum.

Isıtıda aradığım özellikler şunlar :

1- Elektrik kaçağı yapmayacak
2- Güvenlik sistemi olacak
3- Kolayca kırılmayacak
4- Kaliteli olacak

Bu 4 özelliğe sahip ısıtıyı buldum sonunda sayende : Jbl protemp

Bu konuyu bir daha aileme açacağım yakında

Bir sürü insan akvaryum kullanıyor. Hiçbirini elektrik çarpmış değil. Bu şekilde söyle. Zaten böyle birşey olsa senden evvel hayvan gider. Akvaryum ile ilgili işlemlerde içleri rahat edecekse fişi çekip yapacağını söyle. O kadar alet varken ısıtıcıya takmaları manasız geliyor. İş o noktaya gelse iç filtreden de olur başka elektrikli aletten de. Akvaryumda kullanılan bir sürü cihaz var. Güvenlik sistemine sahip olan ısıtıcılar bunların yanında zararsızdır. Elektriği kendi keser.

Cvp: RE: Isıtıcı

cem' Alıntı:
Bir sürü insan akvaryum kullanıyor. Hiçbirini elektrik çarpmış değil. Bu şekilde söyle. Zaten böyle birşey olsa senden evvel hayvan gider. Akvaryum ile ilgili işlemlerde içleri rahat edecekse fişi çekip yapacağını söyle. O kadar alet varken ısıtıcıya takmaları manasız geliyor. İş o noktaya gelse iç filtreden de olur başka elektrikli aletten de. Akvaryumda kullanılan bir sürü cihaz var. Güvenlik sistemine sahip olan ısıtıcılar bunların yanında zararsızdır. Elektriği kendi keser.

Teşekkürler. Deneyeceğim

Cvp: Isıtıcı

SUYA ELEKTRİK AKIMINI KONTROL ETME AMAÇLI
KONTROL KALEMİ SOKULABİLİR Mİ?

Kontrol kaleminde ışığı göremezsin onun için dijital göstergeli kontrol kalemi lazım.

Cvp: Isıtıcı

Farzedelim ki akvaryumda elektrik kaçağı oldu.
Elektriğin hayvana zarar vermesini nasıl önleyebiliriz?

Bir de BU  2 ISITICI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUN?

http://www.hepsiburada.com/ribao-celik-govdeli-isitici-100-w-p-PTM670CN358100

http://www.akvaryem.com.tr/Roxin-HT-2008-Celik-Isitici-200w,PR-442.html

Doğrudan önleyemezsin. Sadece ana sigortaya kaçak akım rölesi taktırırsanız kısa devre olması durumunda evin elektriğini komple keser. Bir de tunçmatiğin sigortalı çoklu prizi var. Bu da böyle durumda sigortasını attırır. Sigorta düğmesine basıp çalıştırırsın. O aradaki anlık sürede hayvan akımı yer.

Geri