Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcıyı Kırmışlar

olivia-peter

Bordo Bereli
Bu aralar aksilikler hep bizi buluyor :( En çok korktuğum şey başıma geldi, Ciddi bir kaza atlattık. Taşınırken akvaryumun kırılması nedeniyle büyük bir leğende yaşıyordu 2 kaplumbağam. Ekipman olarak sadece ısıtıcı ve kurualan amaçlı mango kökü vardı.
Bugün öğle saatlerinde bakmaya gittiğimde dehşet bir manzara ile karşılaştım su köpük köpük ve kahverengi olmuştu. Hemen hayvanları dışarı çıkardım, kontrol ettim sorun yok. Su resmen sıcaktı, sıtıcı kırılmıştı.

Hareketlerini sürekli takip ettiğim için tahminen söyleyebiliyorum, yine vantuzları kaldırdılar muhtemelen ve mangoyuda hareket ettirince birşekilde kırdılar. Çünkü çatlak falan değil tamamen kırıktı.

Paylaşıyorum ki neden ısıtıcı yada diğer ekipmanlarda kaliteli ürün alınmalı diye ısrar ediyoruz anlaşılsın.
mailto:/5angxz.jpg

mailto:/zno2lj.jpg

mailto:/9k1oa9.jpg

Geçmiş olsun Neslihan. Gerçekten çok çok ucuz atlatmışsın. Ne hale gelmiş su. Akvaryum kurulsada rahat etsen.

Cvp: Isıtıcıyı Kırmışlar

hayvanları iyi elektrik çarpmamış.. geçmiş olsun..

Teşekkür ederim, bu olayı rüyamda bile görmüştüm :(
Emre yarın akvaryum gelecek inşallah.

Geçmiş olsun. Erken yetişmeniz çok iyi olmuş suyun haline bakılırsa tehlikeli bir durum varmış.

Bir pil suya bırakıldığı zaman da aynı durum gözlenir. Felaket habercisi gibi olacak ama o sudan içtilerse hayvanlar büyük ihtimalle kimyasal zehirlenme geçirip ölürler. Pil deneyini bizzat yapmıştım. Elektrik daha kısa sürede etki eder. Umarım düşündüğüm şey gerçekleşmez ama hayvanları iyi gözlemleyin. Üzüldüm gerçekten , çok geçmiş olsun. Umarım problem olmaz da ben haksız çıkarım :(

Aslında aklıma geldi :( kısa sürede farkettiğimi düşünüyorum çünkü sabah bakmıştım sorun yoktu ve su çok sıcaktı. Gözlemliyorum acaba nasıl bir belirti olur yada nekadar zamanda etki gösterir :( Yapabileceğim birşey varmı acaba?

geçmiş olsun abla. Umarım bir sıkıntı olmaz. Benimkilerde şubat ayında ben İstanbul da iken kırmışlar evdekiler aramıştı ama bir sıkıntı olmadı şuana kadar çok şükür. Umarım seninkilerde de sıkıntı olmaz.

geçmiş olsun neslihan. hayvanlar kaplıcaya girip çıkmış farzetsin. havalar güzel ısıtıcı kullanmana gerek yok. gecede su uygun ısıda duruyor. seni kurtaranda bu sanırım. ne kadar dandik olsa da termostat aşırı ısınmasını engellemiş. yoksa su fokurdardı.

bu arada mangoyu da fazla kaynatmadığın anlaşıldı. kahverengilik hat safhada. :smile:

Benimde en cok korktugum bu oyuzden isitici da hep kaliteli kullanmaliyiz dedigin gibi neyse isiticlar sumpta olunca bu sikinti ortadan kalkiyor

Cok gecmis olsun

Henüz hayvanlarda herhangi bir sorun yok. Beslendiler ısınma lambasında vakit geçiriyorlar herşey normal seyrinde.
Cem bu durumu bile komediye cevirdin ya :D Mango şu aylarca batıramadığımız mango işte daha ne kadar kaynatcam :)

Demekki mangonun batması için elektrikli sandalyeye oturtmak lazımmış.

olivia-peter' Alıntı:
Teşekkür ederim, bu olayı rüyamda bile görmüştüm :(
Emre yarın akvaryum gelecek inşallah.

Evet evvelsi gün paketleri be sandıkları görmüştüm. Şu arka fondan tırmanıp kaçışı engellemek için yaptırttığım çıtaları yani camları fazla sanma. Sürpriz yaşama diye iyi iş görecekler. Sabit olmaması temizlikte ve müdahalede işine yarar.

Demonte diye hatırlıyorum.

Hangi kuru alan kırılmış Ali Sarp?

Haberim yok benim. Çokta güzel olmuştu. Nasıl olmuş acaba?

Evet zemininde yani taş kaplanan kısımda birkaç çatlak var, resimlerini gönderdim Gökhan Bey'e, değerlendirecek. Henüz bütün, yani kırık değil çatlak ama 6 çatlak falan var. Nasıl olmuş diye hiç şaşırmadık, akvaryumun sağlam gelmesi bir mucize zatent, şehir içi nakliyeyi görseydiniz.

Geri