Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Juenpet tarihi geçmiş hediyeler dikkat edin

Cvp: Juenpet tarihi geçmiş hediyeler dikkat edin

bilmiyorum bu ikinci günü kir yok olanı filtre çekiyor. acaba kumdan dolayı mı düşünmedim değil yıkayıp gitmiştim. sadece bulanıklık ve koku. kendi torbasına koydum. yıkadım tortu gitti ama kahverengilik gitmiyor. elyafla üstünü iyice kapadım. o salınım algin oluşmamasını ve varsa olanı yok etmek için var. silicat 400 ml. her litre için 1-2 ml yeterli ona göre koyabilirsin. sudaki oluşmasına sebep olan potasyumu ve su içeriğinde ve taşlarda bulunan silicatı yok ediyor. kitapçıkta oluşmasını ve oluşması durumunda kaybolmasını sağladığını belirtmişler. yalnız silis kum üzerinde bir etkisi olur mu bilmiyorum. önemli not yazmışlar bu oluşum bakteri kaynaklı ise faydası yok sadece alg yok etmede. bu da faydalı bakteriler zarar vermediğini gösteriyor. şimdi baktım su beyazlaşmaya başladı.

Bakterilere zararı olmaması ayrı güzellik. Kumdan kaynaklı değilde aklıma şu geldi. Bu bitkilerin altındaki ağırlık altı boş şekilde oluyor. Ben bir kez birini kaldırdığımda kısa süreli bayağı koku çıkmıştı. Muhtemelen altında ne kadar kum içerisinde olsada olumsuz bazı oluşumlar meydana geliyor.

Cvp: Juenpet tarihi geçmiş hediyeler dikkat edin

bu kum kaynaklıymış şu anda su berrak ve koku gitti. oda kapısını kapalı tutarsam buharlaşmaya bağlı hafif bir koku oluyor. suyu kokladığımda yok.

Geri