Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk şekli nasıl olmalı?

Bir mimar değilim ben, ancak basit program bilgilerim var. Mimar ile konuşmadan önce öneri olsun diye aklımdakini modelleyeceğim. Tabii ki paylaşırım ancak taslaklarımı
Bana igden yazarsanız size akvaryumumu atayım fikir olur, banuserimçankaya adım😊

Akvaryum hakkında efe bilgi vermiş. 50h ile 60h arasında fazla bir fiyat farkı yok. Camları rodajlı olsun. Rodajlama camların pürüzsüz biçimde traşlanmasıdır. Yüzeyler pürüzsüz olunca silikon daha sağlam tutar.

Alt ve üst kenarlardan aynı cam kalınlığında 3 cm eninde kuşak dolandıracaksınız bu da silikon yüzeyi artıracak. Kayıt attırmaya gerek yok.

Bu ömürlük gider. Isıtıcı olarak. Eheim thermocontrol ve jbl protemp 200 watt bu akvaryuma yeterli gelir. Kalın quartz cam ve emniyet kontrolü vardır. İkisi de tam batar. Yani evladiyelik gider. Yalnız eheim da plastik koruma yok. Geçenlerde ısıtıcılar için plastik koruma satıldığını gördüm. Çap tutuyorsa bu takılabilir. Büyük hayvanların kabuk darbesine karşı güvende tutuyor.

Dış filtre olarak tetra ex 1000 plus uygun. Ek olarak sobo 808c köşe filtre de alabilirsiniz. Yada hali hazırda elinizdeki iç filtreyi kullanabilirsiniz. Bu da suda uçuşan deriler için gerekli.

Aklınıza takılanı sorabilirsiniz.

Mobilya yarım ton çekecek kadar sağlam olsun. Sadece kullanacağınız silis kum 40 kg olacak.

Resimleri kuru yerde bir daha çekebilir misiniz daha net biçimde bakayım.

Geri