Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kafamı karıştıran dış filtre malzemeleri

Abi aldığım seramik epey büyük çıktı. Bunları dik şekilde mi dizeyim sepete?

Abi bir de su çıkış borusunun aralarına da sünger ve koyulan eşyalar denk gelecek mi yoksa oralarda boşluk mu bırakacağım

Abi son olarak sepet sıralamasını şu şekilde yapıyorum; ( alttan üste)
1. Sepet: seramik üstü sünger
2. Sepet: elyaf üstü substrat üstü karbon üstü elyaf
3. Sepet: elyaf üstü percell resine üstü elyaf.

Abi bir de tek sepete subsrat ve karbonun tamamı sığmayacak gibi duruyor. Onları belli ölçülerde ti-sert torbaya koyup yerleştireceğim.
Abi bir de percell resine'i ti-sert'e koymama gerek var mı?

Dik değil karışık vaziyette olacak ki suyu genele (sepetin her yerine dağıtsın.

Su çıkış borusunu anlamadım. Hortum ve borulara birşey konmaz.

2. Sepet ile 3. Sepetin sırasını değiş. Resin ortaya konacak. Resin fileli zaten torbaya gerek yok.

Carbon substrat arasına çok ince bir elyaf koyabilirsin. Substrat toza bulanmasın. Carbon en üstte olsun.

Cvp: Kafamı karıştıran dış filtre malzemeleri

abi çok teşekkür ederim. en sonunda halledebildim. filtre çalışmadı. pervaneyi söktüm temizledim çalıştı. ancak çok gürültülü çalışıyor. odanın kapısını kapatır olduk. yine de çalışma sesi çok yüksek biçimde geliyor.

Kaliteli markalar harici diğerleri biraz gürültülü çalışır. Diğer sebep ise içinde hava kalmasıdır. Filtreyi 10-15 derece kadar sağa sola yatır. İçindeki hava boşalsın. Pompasına da bir iki defa bastır onun içinde de hava kalıyor. Hava gidince sesi azalır.

Geri