Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağalarım kavgalı :(

Ahm bitiyorsa onu da alın.

Hayvanlara günlük tek öğün olarak 25 adetten az olmamak üzere 30 adede kadar deneme yapın.

Kusma, öğürme olayı görürseniz 2 adet düşürün. En azından yem kaynaklı saldırının önüne geçelim.

Erkekler için bahane çok. Dişiler o açıdan iyi. Sadece akvaryumu sahiplenme ve erkek olurda üstüne sürekli gelirse savunma amaçlı saldırır. İki dişi olsaydılar sorun böyle büyümezdi. En büyük sorun ikisi de baskın karakterli. Alfa mücadelesi veriyorlar. Kızışmaya bağlı hormonların tavan yapması da bunu artırıyor.

Tabana silis kum alın eşelenip oyalansınlar. Şimdilik en*boy*4 yada 5/1000= alınacak kilo miktarıdır. Alınca sterilizasyonu anlatırım.

Ahm bitiyorsa onu da alın.

Hayvanlara günlük tek öğün olarak 25 adetten az olmamak üzere 30 adede kadar deneme yapın.

Kusma, öğürme olayı görürseniz 2 adet düşürün. En azından yem kaynaklı saldırının önüne geçelim.

Erkekler için bahane çok. Dişiler o açıdan iyi. Sadece akvaryumu sahiplenme ve erkek olurda üstüne sürekli gelirse savunma amaçlı saldırır. İki dişi olsaydılar sorun böyle büyümezdi. En büyük sorun ikisi de baskın karakterli. Alfa mücadelesi veriyorlar. Kızışmaya bağlı hormonların tavan yapması da bunu artırıyor.

Tabana silis kum alın eşelenip oyalansınlar. Şimdilik en*boy*4 yada 5/1000= alınacak kilo miktarıdır. Alınca sterilizasyonu anlatırım.
tamamdır cem bey, edineceğim yavaş yavaş hepsini ama bir anda alamıyoum takdir edersiniz ki. harçlıklarımla alıyorum çünkü.

işin saçma tarafı şu, 10 yıldır dişi sandığım kaplumbağam bıcırık çok ezik takılırdı, afacan onu hep domine ederdi. hatta bir kere bu hayvan korkusundan kuru alandan inmiyor diye veterinere bile götürdüm. yeni akvaryum değişimine bağladı veteriner, sonra da çözüldü zaten.

benim gibi zamanında hataya düşüp petshoptan kapluş alanlar için kaçınılmaz son demek ki bu, çünkü baya bi süre cinsiyetleri anlaşılmıyor. bu da benim şansımmış.

zaten ayrı kaplarda yemleme yaptığım için yemek kavgaları olmuyordu. aç olup olmadıklarını anlıyorum az çok zaten, sağı solu kemirmeye başlıyorlar. 1 hafta şehir dışına çıktım babam baktı, bi geldim ısırarak yepyeni tetra ısıtıcımı kırmışlar. akıllandım yenisini plastik aldım.

Biz sadece kan testi ile anlayabiliriz o da hayvana eziyet olduğu için önermiyorum. Ama onlar cinsel gelişim öncesi anlıyorlar.

Bu şans işi, ama en uyumlu hayvanlar bile kavga eder.

Bunlar asosyal hayvanlar, doğal ortamlarında hepsinin belli bölgesi vardır. Yaklaşana saldırırlar. Yiyecek bulma öyle kolay olmaz. Sadece çiftleşme ve tehdit ihtimaline karşı güneşlenmeye çıktıklarında bir araya gelirler. Birden fazla göz çevreyi kollar. Rahat davranmalarını sağlar.

Biz sadece kan testi ile anlayabiliriz o da hayvana eziyet olduğu için önermiyorum. Ama onlar cinsel gelişim öncesi anlıyorlar.

Bunlar asosyal hayvanlar, doğal ortamlarında hepsinin belli bölgesi vardır. Yaklaşana saldırırlar. Yiyecek bulma öyle kolay olmaz. Sadece çiftleşme ve tehdit ihtimaline karşı güneşlenmeye çıktıklarında bir araya gelirler. Birden fazla göz çevreyi kollar. Rahat davranmalarını sağlar.
En uyumlu insanlar da kavga ediyor onun gibi😁

En uyumlu insanlar da kavga ediyor onun gibi😁
d

doğru haklısınız, sanırım en mantıklısı bir süre hiç birbirleriyle muhatap etmeyip sinir stresleri geçene kadar beklemek. iki erkek olması göz önünde bulundurulursa bu zamana kadar iyi bile anlaşmışlar 🙃

Beyaz kum parlar ve hayvanları rahatsız eder, en ufak kiri gösterir. Koşulları sağlasa da sarı silis kum alın. Hayvanlar silis kumu yiyorlar. Başka sitelere de bakın.

Evet hayvanların ikisi de erkek! Davranışlarına odaklanınca ve sizde dişi deyince fiziki durumları dikkatimden kaçtı.

Bu alfa yada akvaryum sahiplenme yani bölgesini koruma saldırılarından birisi.

Akvaryumu büyütme bu konu ile ilgili ise kısmen çözüm olabilir. Ama alfa olma her gün sınanan bir durum. Eğer ikisi de alfa olmaya yarışıyorsa bu bitmez. Birinin diğerini kabul etmesi lazım. Yine de alfa belli olduğunda bile günde hiç yoksa bir iki kez yoklama olacaktır.

Bu hallerini kontrol edin. Rahat durmuyor ve her gün defalarca artıyorsa bu durumda ayırmak gerekecektir.

Yemleri kaç tane veriyorsunuz? Hangi markalar var?
Günde kaç öğün?
cem bey bu olur mu, mesaj atıp sordum aquamins markaymış. sağda solda vitasand 78 satan hiç bulamadım, her yerde sold out bi trendyolda var o da buzdolabı poşetiyle yollamış güven vermedi. atakan petshop iyidir sanki?

Geri