Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağalarıma yeni sahip arıyorum..ankara içi..

Zaten vazgeçtim merve hanımın hayvanları bana hasta gibi geldi arkadaşımın bir dişisi var onu alıcam yeter ben zaten yalnız yaşamasın diye istiyordum
Tatil için de otele gidiyoruz o yüzden sıkıntı oluyor hemde çok klima konusunda büyük sıkıntı oluyor
Bir de muhittin 11 cm oldu hani aç gün falan oluyordu ya yemek programı sanırım onu öğrenmek istiyorum

Cvp: kaplumbağalarıma yeni sahip arıyorum..ankara içi..

Merve hanımın hasta gibi hayvanlarının neyi var acaba. Konu açsa ve sahipleninceye kadar hayvanların hastalığıyla ilgilenilse çok iyi olur!

Bakım konusunda Emrenin (AEK) Bakım klavuzu var orada beslenme programları dahi var. İnceleyebilirsiniz.

Olivia peter bana kabuklarında problem var gibi geldi cinsi mi farklı dedim surat ayaklar eller aynı ama kabukları beyazlamış kahverengileşmiş gibi değişik geldi bana ilk defa gördüm böyle bilmiyorum yine de uzmanlık alanım değil sonuçta

Olabilir tabi vardır bir sorun. Ben iletişimde olduğunuzu düşündüğüm için hayvanın iyiliği adına, bu konuya yazdım.

Merhabalar, kaplumbağalarınızı hala sahiplendirmediyseniz ben almayı cok isterim. Ankara Çankaya'da yaşıyorum ve kaplumbağalarınızı istediğiniz zaman alabilirim. Görüşmek uzere.

Olivia peter konuşmuştuk ben resimleri görünce vazgeçtim ama vetetiner imkanı olan şehirlerde olanlar hiç beklemesin

Merhabalar, ben ankarada yaşıyorum. Kaplumbagalarınızı sahiplenmek istiyorum. İstediginiz zaman gelip alabilirim. Uzun suredir akvaryum canlılarıyla ilgileniyorum. kaplumbağa tankı araştırıyorum. Kaplumbağalarınıza iyi bakacağımdan emin olabilirsiniz.

Görkem mervenin facebook adresi bende ekli sana adresini söyliyim dedim ama özeli olduğu için karışmak istemedim ben bi söyliyim belki girememiştir sayfaya

Cöpe ya da kanala birakmak mi dahaaaa nelerr canlilar onlar simdiye kadar boyle bakildilar cope atmak nasil bir sey... Kreslere sorun isteyebilirler bir arkads akvaryumunu vermisti seve seve almislardi

petshop sahiplerinin hepsini zan altında bırakmayayım ama bir kısmi için onlar ticari mal. zarar etmektense bu şekilde kurtulmayı tercih ediyorlar. duran her çeşit hayvan yem, su, elektrik masraftır.

Cokkkk pardon ben senin boyle bir oneri yaptigini dusundum.....evet oyle oldugunu dusunmustum cok gerrkmedikce petshoplardan hic bisey almam veterineri tercih ederim

öyle birşey önerilir mi özge Allah müstakını versin. :smile:  bu bir takım petshopların gerçeği. bir arkadaş çöpten bir arkadaşta petshop sahibinin çöpe attığını görüp hayvanı almıştı. hatta aldığında petshop sahibi para isteme cüretini dahi göstermiş. bunu sadece petshop sahipleri değil bir kısım hayvan sahipleri de yapabiliyor.

böyle bir akibete uğramaları bir yana güzel bir ortamda yaşamış bir hayvanın doğal ortama salınması veya petshop iyi niyetlide olsa  verilmesi daha kötü bir ortama gireceği için hayvanın hastalanmasına veya ölmesine neden olabilir. onu için hayvanın sahiplenilmesi hem hayvan açısından iyi olacak. hem de hayvan alışık olduğu için alan kişi adaptasyon süreci zorluklarından kurtulmuş olacaktır. yavru hayvanın bakımı titizlik ister. hastalanmaya meyilleri yüksektir. alan kişi bu safhadan dakurtulmuş olacaktır.

biz sadece kaplumbağa değil hiçbir hayvanın zarar görmesini istemeyiz. mesela kaplumbağaları canlı akvaryum balığı ile beslemek forumdan kovulma nedenidir. buna cüret eden birkaç kişi oldu.

Merve hanım mesajları görmedi muhtemelen birde eğer kaplumbağalar hasta ise ne yapmak gerekir. Teşhis ve tedavisini nasıl yapabiliriz.

hayvanların durumunu görmemiz lazım ona göre bir tedavi yolu buluruz eğer gerekiyorsa.

Ben ankaradayim. Hala duruyor ise lutfen ben çok istiyoum

kaplumbağalarınız ben alabilirim bende ankarada oturuyorum eğer gönüllü vermek istiyorsnaız

iyi akşamlar..uzun zamandır girememiştim kusura bakmayın..hala sahiplenmek isteyen varsa görüşebiliriz..kaplumbağalarımında resmini göndereyim bir sıkıntıları varsa tedavi etmek isterim bana geldiklerinden sonraki buyume süreçlerinde kabukları hep böyle oldugu için dikkat etmedim acıkcası :(

boyları ne kadar ? neden sahiplendirmek istiyosun ankaranın neresindesin?

yaklaşık 10cm ler..üç hafta sonra düğünüm var ve yoğun bir iş hayatı..yaklaşık 4senedir benimle birlikteler islerim yoğunlaştığı için gereken önemi veremiyorum bu yüzden..

Keçiören etlikteyim

Merhaba bende kecioren aktepede oturuyorum sahiplenmek istiyorum gecen hafta kaplumbagami akvaryumunda ölu buldum :( cok uzuldum yenisini almaya gittim fakat artik satmadiklarini soylediler. Eger duruyorsa hemen alabilirim

Numaram 0531 781 49 50 geri dönerseniz çok sevinirim

Geri