Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam 1 gözünü kapatıyor ne demek bu?

Haşlanmış yumurtanın suyu yararlı olduğu doprumu kaplumbağaya ?
Bugün haşlanmış yumurta yaptık suyunu atmadım akvaryuma döktüm

Hiçbir işe yaramaz suya vereceği kokudan başka. Şehir efsanesi.

Evet su hala iğrenç kokuyor haşlanmış yumurtanın kabuğunuda yiyorlarmış ama kalsiyuma iyi geliyormuş?

Ben napıcam peki buna hala gammurus yiyor size dediğim zamandan beri herşey denedin reptomin aldım odam yem kaynıyo vitamin yemleri hiçbirini yemiyor ama gammurusa deli oluyor kutusunu göstersem hemen kafasını kaldırır gelir bana

Kusura bakmayın konudan konuya geçtim ama

Kabuğa gerek yok sera mineral yem ve marulda kalsiyum var.

Hayvan güce kuvvete gelince gammarusu kes diğer yemleri dene. Kaç gün inat edip aç duracaktır ama sonunda yiyecektir. Diğer yemlerin hepsinden birer tane atarsın yediği olursa ondan devam edersin. Yemezse aç kalır. Attığın yemleri en geç yarım saat sonra al sudan. İnadını kırmazsan tepene çıkar. Bir kaç yem yemeye başlayana kadar da gammarusu verme. Gerekirse bir iki ay görmesin.

Cvp: Kaplumbağam 1 gözünü kapatıyor ne demek bu?

Kaplumbağamın gözünde galiba bi sorun var

www.hizliresim.com üzerinden net resmini çekip yükle ve forum yazan linki kopyalayıp yapıştır buraya. Bir de akvaryumun genel resmini.

Cvp: RE: Kaplumbağam 1 gözünü kapatıyor ne demek bu?

Harleydavidson' Alıntı:
Evet su hala iğrenç kokuyor haşlanmış yumurtanın kabuğunuda yiyorlarmış ama kalsiyuma iyi geliyormuş?

Ben napıcam peki buna hala gammurus yiyor size dediğim zamandan beri herşey denedin reptomin aldım odam yem kaynıyo vitamin yemleri hiçbirini yemiyor ama gammurusa deli oluyor kutusunu göstersem hemen kafasını kaldırır gelir bana

Kusura bakmayın konudan konuya geçtim ama

Vereceğin yemleri bir gün boyunca gammrusların içinde beklet. kokusu sinince farketmiyorlar. İlk başlarda alıp tükürüyor. Sonra alışıyor mecburen. Benim ki şimdi tüm tüm yutuyor.

Geri