Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam düştü

Cvp: Kaplumbağam düştü

Bu arada kapluş yem yemiyorsa karidesi al koklat açsa eğer dayanamaz ağzını açar ağzına koy suya bırak yutsun.

antifbyigit' Alıntı:
Aslında bu test işe yararsa kalıcı körlük yoktur diye biliriz çünkü tepki veriyor.

2 kere baktım ilk başta bir tepki vermedi gibi geldi ama az da olsa göz bebekleri küçüldü sanırsam dediğiniz gibi hasta ve onun için böyle oldu inşallah görmesinde bir sorun yoktur :(

Kayseride ışık pet kliniği var 7/24 açık acili de var. Ben kapluşumu oraya götürmüştüm kabuğu kırıldığında. Kapluşlara bakıyor veteriner. Bendeki numarası 2318804.

tubidik' Alıntı:
Kayseride ışık pet kliniği var 7/24 açık acili de var. Ben kapluşumu oraya götürmüştüm kabuğu kırıldığında. Kapluşlara bakıyor veteriner. Bendeki numarası 2318804.

çok teşekkür ederim hangi semtte bu veteriner.

Işık tut gözüne yiğit bey ve doğancan beyin dediği gibi ama sakın elini falan gözüne götürme dokundurma yani mikrop kapar daha kötü olur.Hala şok geçiriyor olabilir , yarı felç olabilir, sinir sistemi bozulmuş olabilir en iyisi tuba hanımın söylediği veterinere en kısa zamanda götürmek.

Kaplumbağam düştü

Arkadaşım adam ne yapmış küçükbir kaza olmuş çok büyükleride var bende ilk aldığıkda birkere düşürmüştüm hem onlar yapısal olarak sağlam hayvanlar düştükleri zaman fazla birşey olmaz forumda kplumbagaları 1 .kattan düşüreni biliyorum. Daha yeni alışiyor kapluşlara sende ilk aldığında birşey bilmiyordun muhtamen.

yanıkoğlu m.hunat dolmuş son durakları karşısı. diyor internette
Hunat Mh.
Yanıkoğlu Sokak, Kayseri

batsguer' Alıntı:
yanıkoğlu m.hunat dolmuş son durakları karşısı. diyor internette

kızılay hastanesine yakın bir yerde mi yani talas durağının o taraflar da mı? bu arada yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim

linki bu http://maps.google.com/maps/place?hl=tr&rlz=1T4GGLL_trTR409TR409&um=1&ie=UTF-8&q=%C4%B1%C5%9F%C4%B1k+pet+kayseri&fb=1&gl=tr&hq=%C4%B1%C5%9F%C4%B1k+pet&hnear=0x152b0e1d3fa4a74f:0x84bd8c4d5a4c2da7,Kayseri&cid=15965036294259365189

Kocasinan olması lazım. Serhat dersanesinin altı. Nato caddesinin arkasında. Tlf la görüşseniz tarif ederler zaten. Geçmiş olsun.

Kendi yansımasını görebiliyormu gözüne baktığında hayvanın gözler ayna vazifesini görür

en kısa zamanda veterinere götüreceğim. zaten bir tane veteriner bulduk şimdi yarın arar ordan da araştırırım. çok teşekkür ederim. bu arada ağzının içi pembeydi şimdi baktım bembeyaz olmuş bu normal mi acaba?

Kaplumbağayı susuz yere koyduğunuzda yürüyebiliyor mu? Ne zamandan beri yemek yemiyor? Burnundan baloncuk çıkarması, hapşurması vs. var mıydı?

yiğit beye katılmıyorum ben kaplumbağa göre değişir ve çok ciddi hasar olabilir.Her ihtimale karşı yarın veterinere götür.Bu akşam için su kaynat ve soğuk suyla ılıştır evdeki kırmızı alkollü dereceyle sıcaklığı ölç 30 derece olsun tam ki gece sıcaklık düşünce 26 nın altına düşmesin.plastik kabınızın 4/3 ünü bir kapakla kapatın geceyi soğuk geçirmesin ısıtıcı alana kadar böyle yapın yada büyük kapaklı 5/6 tl ye satılan saklama kabına taşıyın ve aynı yöntemi uygulayın.Her şey olabilir yarın sabah ta veterinere götürün bir çok adres verdik birini seçip götürün.Benim düşüncem sinir sisteminin zedelendiği yönünde.Geçmiş olsun inşallah iyileşir.

tubidik' Alıntı:
Kaplumbağayı susuz yere koyduğunuzda yürüyebiliyor mu? Ne zamandan beri yemek yemiyor? Burnundan baloncuk çıkarması, hapşurması vs. var mıydı?

ön ayaklarını kullanamadığı için yürüyemiyor. 2 gündür yemek yiyemiyor ki düşmeden önce de yemedi yani akşam üzeri düştü sabahta hiç bişey yemedi. burnundan da suya girince baloncuk çıkıyor

KırpıkKurabiye' Alıntı:
yiğit beye katılmıyorum ben kaplumbağa göre değişir ve çok ciddi hasar olabilir.Her ihtimale karşı yarın veterinere götür.Bu akşam için su kaynat ve soğuk suyla ılıştır evdeki kırmızı alkollü dereceyle sıcaklığı ölç 30 derece olsun tam ki gece sıcaklık düşünce 26 nın altına düşmesin.plastik kabınızın 4/3 ünü bir kapakla kapatın geceyi soğuk geçirmesin ısıtıcı alana kadar böyle yapın yada büyük kapaklı 5/6 tl ye satılan saklama kabına taşıyın ve aynı yöntemi uygulayın.Her şey olabilir yarın sabah ta veterinere götürün bir çok adres verdik birini seçip götürün.Benim düşüncem sinir sisteminin zedelendiği yönünde.Geçmiş olsun inşallah iyileşir.

tamam yasemin hanım. yarın götüremeyebilirim ama cuma günü kesin gideceğim tuba hanımın verdiği adresteki veterineri tercih ediyorum anlıyormus galiba orası. inşallah düzelir dediğiniz gibi.

Galiba zaten üşütmesi vardı kapluşun üzerine bir de düştü :( Söylediğim adres gece boyu da açık oluyor. İmkanınız varsa şu an da götürebilirsiniz. Düştüğü için kıpırdatmıyor da olabilir ayaklarını. Şu an evde yapabileceğiniz pek birşey yok, 28 dereceyi yakalayamasanız da suyunu ılık tutmaya çalışın, Başka aklıma birşey gelmiyor. Fazla dokunmayın, korkmuştur zaten :( Çok geçmiş olsun.

Yarın mutlaka veterinere ulaşın. Zaten çevrede bir kaç petshop da var. Gerekli akvaryum ısıtıcı vs. de temin edebilirsiniz.

tubidik' Alıntı:
Galiba zaten üşütmesi vardı kapluşun üzerine bir de düştü :( Söylediğim adres gece boyu da açık oluyor. İmkanınız varsa şu an da götürebilirsiniz. Düştüğü için kıpırdatmıyor da olabilir ayaklarını. Şu an evde yapabileceğiniz pek birşey yok, 28 dereceyi yakalayamasanız da suyunu ılık tutmaya çalışın, Başka aklıma birşey gelmiyor. Fazla dokunmayın, korkmuştur zaten :( Çok geçmiş olsun.

çok teşekkür ederim şimdi götürme gibi bi imkanımız yok yozgat boğazlıyanda oturuyorum yarın götürebilmem sadece ihtimal ama cuma gününe kadar idare edeceğim cuma günü kesin götüreceğim. çok teşekkür ederim.

Veterinere gitmeniz cuma gününe kalırsa boğazlıyandan akvaryum ve ısıtıcıyı alın. Bunlar daha önemli. Düşmesinden değil ama akciğer enfeksiyonundan kaybedersiniz kapluşu :(

tubidik' Alıntı:
Veterinere gitmeniz cuma gününe kalırsa boğazlıyandan akvaryum ve ısıtıcıyı alın. Bunlar daha önemli. Düşmesinden değil ama akciğer enfeksiyonundan kaybedersiniz kapluşu :(

anladım :( inşallah öyle bir durum olmaz :( yarın bunları halledeceğim. yardımlarınız için teşekkürler.

tubidik' Alıntı:

sularını devamlı değiştirmemden bir sorun olur mu acaba?

Evet hasta olma ihtimali çok yükselir o zaman...

Geri