Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam düştü

Cvp: Kaplumbağam düştü

sarkıp sarkmadığını görebiliriz yada videosunu nefes alıyo mu göz bebekleri ne durumda görebiliriz

Nefes alsa anlardı kim ne derse desin emin olmak için bu gece kalsın ölmemiştir belki.

tubidik' Alıntı:
Öldükten sonra bir süre bekleyince ölüm katılığı başlar. Öyle bir durum da olabilir :( Diğer kapluşunuz için akvaryum ve ısıtıcı alın mutlaka.

gözleri falan bi değişik olmuş :( yarın aldığım yerden ısıtıcıyı alıcam diğeri tek kaldı onun yanına bir eş almak lazım keşke ölmeseydi kazım :( çok tatlıydı yaa alışmıştım :(

batsguer' Alıntı:
sarkıp sarkmadığını görebiliriz yada videosunu nefes alıyo mu göz bebekleri ne durumda görebiliriz
gözleri bozuk işte söylediğim gibi. nefes almıyor öylece duruyor gömmedim hala..

srkn66' Alıntı:
tubidik' Alıntı:
Öldükten sonra bir süre bekleyince ölüm katılığı başlar. Öyle bir durum da olabilir :( Diğer kapluşunuz için akvaryum ve ısıtıcı alın mutlaka.

gözleri falan bi değişik olmuş :( yarın aldığım yerden ısıtıcıyı alıcam diğeri tek kaldı onun yanına bir eş almak lazım keşke ölmeseydi kazım :( çok tatlıydı yaa alışmıştım :(

batsguer' Alıntı:
gözleri bozuk işte söylediğim gibi. nefes almıyor öylece duruyor gömmedim hala..

Eş almaya gerek yok tek kaplumbağa rahat rahat yaşayabilir iki kaplumbağa arasındaki kuyruk ısırma yaralanma gibi olaylarla çok karşılaşıyoruz tek kaplumbağanıza ilginizi sevginizi gösterir gerekli ekipmanları edinir beslenmesine sağlığına dikkat ederseniz kaplumbağanız mutlu mesut uzun bir şekilde yaşar
Başınız sağolsun

Aynı fikirdeyim, eş almayın. Kapluş bakımı için gerekli ekipmanlar linkte yazıyor. mailto:/forum/Konu-kaplumbaga-bakimi--439.html

Bu kadar eminseniz öldüğünden geçmiş olsun.Akvaryum (!) , ısıtıcı(!!) ve filtre almadan kaplumbağa sakın almayın.Çok büyük bir akvaryumunuz olursa ileride o zaman düşünebilirsiniz ama kapluşlar yalnız da yaşar önemli olan sağlıklı olması diğerine en iyi şekilde bakın siz.

tubidik' Alıntı:
Aynı fikirdeyim, eş almayın. Kapluş bakımı için gerekli ekipmanlar linkte yazıyor. mailto:/forum/Konu-kaplumbaga-bakimi--439.html

teşekkürler yardımlarınız için...

KırpıkKurabiye' Alıntı:
Bu kadar eminseniz öldüğünden geçmiş olsun.Akvaryum (!) , ısıtıcı(!!) ve filtre almadan kaplumbağa sakın almayın.Çok büyük bir akvaryumunuz olursa ileride o zaman düşünebilirsiniz ama kapluşlar yalnız da yaşar önemli olan sağlıklı olması diğerine en iyi şekilde bakın siz.

sıkılmaz mı yanlız başına??

Benim kapluşum 5 6 ay yalnız yaşadı sıkılmadı.Yeni almadan önce gerekli ekipmanları kurmalısınız en küçük akvaryum 10 tl , en ucuz ısıtıcı 10 tl, en ucuz shark iç filtre 12,50 tl (internette) yemleri çeşitlendirin ama en başta bir ısıtıcıya ihtiyacınız var şimdi kapluşunuzu sağlama almadan başka kaplumbağa almayın.

KırpıkKurabiye' Alıntı:
Benim kapluşum 5 6 ay yalnız yaşadı sıkılmadı.Yeni almadan önce gerekli ekipmanları kurmalısınız en küçük akvaryum 10 tl , en ucuz ısıtıcı 10 tl, en ucuz shark iç filtre 12,50 tl (internette) yemleri çeşitlendirin ama en başta bir ısıtıcıya ihtiyacınız var şimdi kapluşunuzu sağlama almadan başka kaplumbağa almayın.

yem olarak sanju yem kullanıyorum sularını değiştirince 5 6 damla vitamin damlatıyorum. haftada bir kere yumurta kaynatıyorum kaynamış yumurtanın suyunu sularına katıyorum küçük 1 2 parça yumurtanın beyazını veriyorum ve yiyorlar arada bir de marul tavuk eti kırmızı et yediriyorum. araştırdığımda bunları söylemişlerdi. doğru bir bilgi mi? merak ettim.

Kaplumbağalar sosyal hayvanlar değildirler.Yalnız yaşamaktan sıkılmazlar yani...Bu konuda içiniz rahat olabilir.Hatta tek kaplumbağa beslemek en iyisidir.
Et'i çok sık vermeyin.Yumurta konusundada yanlış yaptıgınız söylenemez.Beslenme bölümümüzü inceleyin...

furkan54ozan' Alıntı:
Kaplumbağalar sosyal hayvanlar değildirler.Yalnız yaşamaktan sıkılmazlar yani...Bu konuda içiniz rahat olabilir.Hatta tek kaplumbağa beslemek en iyisidir.
Et'i çok sık vermeyin.Yumurta konusundada yanlış yaptıgınız söylenemez.Beslenme bölümümüzü inceleyin...

peki çok teşekkürler bu site gerçekten çok yardımcı oldun adminlerinizden de üyelerinizden de allah razı olsun biraz da olsa bir bilgimiz oldu.

Sanyu tek başına yetmez sera ve ya tetra gibi kaliteli markalar da kullanın.Tavuk etini pek tercih etmem ben hiç vermedim.Eti de ayda bir kez falan verin.Hangi marka vitamin? Genelde suya mavi damla damlatılır yemine uygulanılır vitamin?

Geri