Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam hareket etmiyor

ah ah.... peki ben bunu babamın restoranına götürsem ne kadar süre susuz kalabilir
bir süreliğine suya salınım yapmayan saklama kabı kullanabilirsiniz ama ilerde akvaryuma geçmeniz gerek

Ekli dosyalar

• indir (3).jpg
    indir (3).jpg
    3.9 KB · Görüntüleme: 1
Kaplumbağanın gözleri açık fakat hareket etmiyor duydum ki su kaplumbağalarının kış uykusuna yatmamız gerekiyormuş bu bilgi doğru mu bunu da bilmiyorum ama veterinerede götürdük veteriner öldüyse sertleşir dedi ama hala çok yumuşak ve araştırdığımda göre eğer elimize aldığımızda kafası bacakları ve kolları sarkıyorsa ölmüş demek diyorlar ve evet kafası ,bacakları ve kolları sarkıyor duyduğum bilgiler doğrumu hangileri doğru öğrenebilir miyim

Kaplumbağanın gözleri açık fakat hareket etmiyor duydum ki su kaplumbağalarının kış uykusuna yatmamız gerekiyormuş bu bilgi doğru mu bunu da bilmiyorum ama veterinerede götürdük veteriner öldüyse sertleşir dedi ama hala çok yumuşak ve araştırdığımda göre eğer elimize aldığımızda kafası bacakları ve kolları sarkıyorsa ölmüş demek diyorlar ve evet kafası ,bacakları ve kolları sarkıyor duyduğum bilgiler doğrumu hangileri doğru öğrenebilir miyim
fotograf atabilir misin

Sıcak ve esinti vurmayan kuru yerde bekletin 2 gün içinde uaynmazsa ve vucudu sert ve soğuksa ölmüştür.

Düzeltme: Evde beslediğimiz kaplumbağaları kış uykusuna yatırmıyoruz ısıtma lambası günde 12 saat açık olmalı suyu her zaman sıcak olamalı ideal su sıcaklığı 28 derece ideal kuru alan sıcaklığı 32 derece

Son düzenleme:
@ceylingok Bakamayacaksanız sahiplendirin akvaryum şart değil. Büyük yüzme alanı, kuru alan, su ısıtıcı, ısıtma lambası şart. Akvaryumlar çok pahalı büyük bir plastik kap kullanarak yuva yapabilirsiniz. Plastik gıda için uygun olan plastiklerden olması lazım suya salınım yapmaması için 50litre kabı 200tl ye almıştım kuru alanı kendim yaptım ısıtma lambası 20tl zaten en fazla 500tl ye cok iyi yuva yapılır

1706373278150.jpeg

Bu yuva bana herşey dahil 500 lira gibi bir fiyata mal oldu fazla yakın zamanda yapmıştım fazla masraf etmedende yuva yapmak mümkün. Sonuçta bir can bakıyorsunuz az da olsa para harcamanız gerekecek dünya üzerinde bakımı zahmetsiz ve düşük maliyetli bir canlı yok!

Havlu üstünde dursun. Akşam gözlerini aralayın. Yarım saati geçkin aynı vaziyette duruyor ve kapamamışsa ölmüştür. Yine de ertesi gün deri çekilmesi göz çukuru çizgilerinin ortaya çıkması ile birlikte sertleşme belirtileri de mevcutsa ölmüştür.

kaplumbağamı bu hafta aldım henüz bebek normalde çok hareketli olurdu sğrekli yüzerdi gezerdi ama bu sabah uyandığından beri hiç hareket etmiyor sadece olduğu yerde etrafa bskıyor alt kabuğuna baktım kızarıklık yok öğle vakti 2 tane karides yedi bilgi sahibi olan varsa yardımcı olurmusunuz

Foruma hoşgeldin.

Yavru hayvanların bünyesi zayıftır. Soğuktan çabuk etkilenirler. Onun için kuru alan, ısıtma lambası, su ısıtıcı ve filtreden oluşan akvaryumlu bir sistem gerekir.

Suya müdahale etmiyoruz. Ani ısı değişiklikleri hayvanın adapte olmasını zorlaştıracağı için hasta olmasına neden olur. Kendi ısısında olsun su değişimleri de mutlaka kaptaki su ile aynı olmalı.

Kalorifere yakın dursun. Isıtma lambasını hemen alın. Bu konuda bilgi verdim.

Eczaneden gentagut göz damlası al. Sabah akşam ağzına iki damla damlat. Petshoptan vitamin damla alıp her gün günde bir defa 1 damla damlat.

Kaptan dışarı çıkarma. Akvaryum işini de bir an önce hallet.

Geri