Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam hasta mı? hastayse ne hastası :S

Cvp: kaplumbağam hasta mı? hastayse ne hastası :S

son kullanma tarihiine dikkat :) petshoplara güvenme asla

Petshop cuya hayvanci demem tabelada petshop yazmiyor. Daha dogrusu hiç bir şey yazmiyor.

Kesinlikle :)

12 yasında kaplumağa sorumlulugu ustlenmek buyuk birşey. umarım basarılı olursun :)

Ilk kalumbagami 9 veya 10 yasinda aldim. Ve bir sene filan besledim. Tabi goz enfeksiyonu olunca babam gri verdi. :)

büyük kaplumbağanın avantajı hastalıklara karşı bünyesinin daha sağlam olması, bu sayede küçüklere nazaran daha kolay atlatabiliyorlar. göz enfeksiyonu diğer hastalıklara göre en kolay atlatılanı daha doğrusu başarı yüzdesi yüksek. kısa sürede netice almakta mümkün. geri vermesi iyi olmamış çünkü büyükler bu konuda psikolojik olarak daha çabuk etkileniyorlar. özellikle bulunduğu ortamdan daha kötüsüne düşerlerse.

Hayvan hasta değil mi? İştahsız olması normal.

Hasta degil bence. Çünkü hareketli ve artik gözlerini sorunsuz acabiliyor.

belkide beğenmemiştir. bazı kaplumbağalarda oluyor

yemın tarihide geçmiş olabilir

ecem yemlerin ismini yazabilir misin. sıkıntı onlarda mı anlayalım önce. belki de gözler açıldı ve ortamı yeni algılamaya başladığı için adaptasyon sorunu yaşıyordur. yem kaynaklı değilse yem verdiğinde yalnız kalsın senden çekiniyor olabilir.

Dün yemi yemeye calisti. (Karides) ama yarisindan daha az ydi. Yeni yem tetra reptomin ( tarihi gecmemis) cok hareketli ve gozlerinde sorun yok. Belki benden çekiniyordur. Ben yanina gelince taslarin arasina sikismaya ve taslarin ustune cikmaya calisiyor. ( tablette i nin noktasizi yok o yuzden boyle yaziyorum)

Bu Şelale (kaplusum)

Ekli dosyalar

• IMG_20130411_140031.jpg
    102.6 KB · Görüntüleme: 73

Fazla hareketli bir ortamda bulunmasa iyi olur.

Kaplumbağalar ürkek hayvanlardır. Yeni ortama adapte olması zaman alır. Kuru alan kullanımı da yem yemede bu alışma sürecinde aksayabilir. Bu iki konu hastalıkla da doğrudan bağlantılıdır.

Şelale kuru alani kullaniyor baya. :)

Dünde tv nin sesi cok yuksekken yemi biraz olsun yedi.

ecem suyu kaplumbağanın kuru alana sığacağı orana kadar yükselt. yani tepesine yakın. sera raffy p yem de al. bu karidesle tetra arası tatta bir yem.karidesi yiyor tetrayı yemiyorsa bu gerekli gözüküyor karides her gün her gün olmaz. emrenin belirttiği gibi sudaki ışık yansıması dalga ise filtre güçlü çalışıyor. suyu dediğim noktaya yükseltmen bunu da azaltır. fotoğraf tam net değil ısıtıcı lamba çok uzak gibi duruyor. tepeden ve yandan daha net resim çekersen durum daha iyi gözükür.

Filtre yok. Lambada cok uzak degil. Tam tersi yakin ve de fotografi biraz sonra koyarim.

Dün yine karides yedi. Ona yemi verdim ve yalniz biraktim. Ikincisini verirken de uyumuş.

Şelale şimdi de cok istahli oldu. Yerdeki yemleri yiyor. Dün de karidesin ustune vitamin damlattim ve yarisini yedii. ( yerdek yem tetra reptomindi)

Sadece filtre yok. Onuda akvaryum büyünce temin edeceğim.

Ekli dosyalar

• IMG_20130412_133231.jpg
    118.6 KB · Görüntüleme: 126

taşın üstünde kuru alan bıraktın değil mi ? ışıktan net gözükmüyor. ve taşların kayma riski yok değil mi ? kaplumbağanın ezilmesi bir yana alt camı da çatlatabilir.

Geri