Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam hasta mı? hastayse ne hastası :S

Evet kuru alan var. Tamamen sudan cikabiliyor yani.Taşi en sağlam haliyle koydum. Ve de güzel ve sağlam bir kuru alan bulunca bunu akvaryumdan cikaricam.Şelale bunu itip kakamiyor. Sadece o kücuk beyaz taslari itebiliyor.

Su cok buharlasiyor diye cok su koydum. Simdi biraz daha az

Simdiki hali bu :

Suyu cokmu koydum?

Ekli dosyalar

• IMG_20130413_131803.jpg
    101.5 KB · Görüntüleme: 110
Cvp: kaplumbağam hasta mı? hastayse ne hastası :S

güzel olmuş eline sağlık.

Tesekkurler

Bu arada kaplusum suya girdiginde yere batiyor (kendisi itiyor kendini) sonra yine geri cikabiliyor sorun yok digilmi?

Sanırım tek eksik filtre kaldı. Gerisi tamamlanmış. Bir süre idare eder.

Kaplumbağanın dalıp çıkması normal.

2-3 ay sonra 100 lt akvarum+ 100 w ısıtıcı + kum ve filtre almayi dusunuyorum. Bire yanina 1 tane arkadaş. Şimdilik filtre almiycam.yeni akvaryuma gecince almayi dusunuyorum. Bir tane daha kaplumbagà alirsam kotu mu olur iyimi

Bu arada Şelale 'nin kabuğu kirli. Nasil bir temizlik yapmaliym?

Öncelikle ısıtıcı için 100w yazılacaktı sanırım.
2-3 ayda hayvan güz enfeksiyonu vs gibi hastalıklara yakalanmasza şanslı olur diyebilirim. Ama filtresiz akvaryum her zaman risk.

Yanına arkadaş alma konusunu kesinleştirmeden önce şunu belirtmekte fayda var. Tek erişkin kaplumbağa için su hacminiz 100 lt ve üzeri olmalı. Siz alacağınız akvaryuma 2 kaplumbağa koyarsanız 1-1,5 sene sonra ya aynısından ekipmanlarıyla bir tane daha yada komple yenileme yöntemiyle 250 lt bir akvaryum kurmanız gerekir. Tabi amaç beraber yaşamaları için olacağından 100 lt akvaryumu ekipmanlarıyla rafa kaldırıp 250 lt akvaryum ve uygun ekipmanlar almak durumunda kalacaksanız. Tabi hayvanlar ileride kavga ederse ayrılmaları gerek anlamındadır. Bunun bir yöntemi akvaryumu su geçebilecek bir cam ile ortadan bölüp iki ayrı kuru alan ve lamba ayrıca bölmenin her iki tarafına iç filtre yada dış filtre varsa sadece suyun aktığı yere ek iç filtre alınması demektir. Diğer yöntemde her iki kaplumbağayı ayırıp farklı akvaryumda bakmaktır.

O zaman daha erkrnden bunlai almakta fayda var. 2. Kaplumbagida biraz dusunem ii olucak.

Geri