Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam ısıtıcıdan korktu

Kacaktospik

Altın 5 Üye
Isıtıcıyı 28e sabitlememe rağmen kaplumbağam sürekli ısıtıcıya temas ediyordu. 1 saat önce de burnuyla dokunmaya çalışırken sanırım burnu yandı ve kaçtı bir anda. O zamandan beri çok fazla hareket etmiyor ve hava motorunun üstünde duruyor. Bir sıkıntı oluşmuş mudur?

Isıtıcıya temas etmeleri durumunda her ne kadar bize göre kalın derili olsalarda yanarlar. Sorun olmaz. Bu şekilde öğrenirler.

Akvaryumda sirkülasyon var mı yani filtre var mı ? Yok ise ısıtıcı sadece bulunduğu çevreyi ısıtıp uzak köşelere ısı yeterince ulaşmaz. Bu da hayvanın ısıtıcı civarında durmasına neden olur.

Kuru alan ve ısıtma lambası mevcut mu ?

Cvp: Kaplumbağam ısıtıcıdan korktu

İç filtre var çalıştırıyorum suya dağınık bölgelerde baktığımda da sıcaklığı aynı geliyor yani o bölge sıcak değil hepsi aynı. Kuru alan denedim ve bir masa üstü lambam var ama uvb alamadım henüz ve kuru alanı kullanmıyor zaten.
mailto:/An2m2Q.jpg
Bu da resmi

Lambayı rampaya yaklaştır. 32 derece ısı gelmeli.

Isıtıcı tam batabilen model ise (üzerinde completely veya totally submersible yazar değilse dik konumlandır sadece üst plastik su üstünde dursun) dibe yaklaştır. Belkide hayvan tutunup dinlenme amacıyla yaklaştı ve yanınca kaçtı. Yukarıya yakın konumlandırmışsın sanırım.

Uvb'nin şu an acelesi yok. 6 cm kabuk boyu itibariyle alabilirsin.

mailto:/0lVG0W
bu malzemeden yaptim. icice gecmesi ve kolay sekil almasindan dolayi hosuma gitti ama ne kadar sagliklidir bilmiyorum aldigim adam suya dayaniklidir dedi anlattigimda.

madde olarak ne söyledi mi? suya dayanıklı olmak başka bişi suya salınım yapmak başka bişi o yüzden soruyorum :)

bu arada submersible zaten batabilen demek, yani öle yazıyorsa muhtemel çin malıdır :)

Bu bildigimiz pvc islerinde kullanilan sert plastik. Vantuzlarla da sabitlendi ama normalde bırakıldığında yüzen bir şey ayrıca o şekilde bir yazı ben henüz görmedim ısıtıcım pek iyi degil maddi durumum elverdiğinde değiştireceğim

olması olmamasından iyidir. ayrıca çin malı kötü olacak diye de bişi yok apple bile çin de üretim yaptırıyor, akım koruması ve seviye koruması varsa ıstıcınızın onu kullanmaya devam edin.

Bolu'da okuyorum ve şuan burda hava -2 derece. Evler de ne kadar doğalgaz yaksak da soğuk. Bolu'ya geldiğimden beri yem yemiyor hep uyuyordu. Öğrenciyim elimdekiyle almak zorundaydım. Aklım hep patlar mı, akım kaçırır mı gibi sorularla meşgul. En kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum

elinizdeki ısıtıcıyı bilmiyoruz, kullanma kılavuzunda yazılan şekilde kullandığınızda söylendiği şekillerde bi sıkıntı yaşamazsınız sanırım. kaplumlarda mekan değiştirince bir alışma dönemi oluyor eğer su onun ideal sıcaklıktaysa zamanla yemeye başlar, gammarus tarzı yemlere hayır diyemiyorlar bu arada onu verebilirsiniz belki

Isıtıcım quik marka burda satılan bir akvaryumcudan az bir ücrete aldım beni de en çok o tedirgin ediyor

Yemim de rotifish. biraz sert bir yem ama atilir atilmaz yemiyor su degdikten sonra yedigi icin cok sorun olmuyor

iyi bir marka değil ama iş görmiyecek anlamına gelmez, benim tavsiyem ilk elinizde olan bu ısıtıcının kulanma kılavuzunu okuyun nesi var nesi yok, çin malı işi biraz garip yıllarca sorunsuz da kulanabilirsniz yada 1 hafta sonra pert olabilir

Isıtıcının bozulması dert değil ben kapluşa zarar vermesinden tedirginim. böyle bir ihtimal?

sanmıyorum zarar versin hayvan zaten bi iki kere dokunup onun kendisine zarar vereceğine inanırsa zaten yaklaşmaz, akım kaçak vs yoksa sorun olmaz varsa da suya değince siz fark edersiniz zaten

Tamam öyleyse içim rahat edebilir bu gecelik sanırım. teşekkür ediyorum :)

uyuyun tabi tabi ısıtıcısı olmayıp da hala burda dolanan insanlar var, kaplumu ilk aldığımda bende hiç bişi bilmiyordum cem bey sağolsun baya yardımcı oldu o süreçte

Quik alt düzeyde bir marka. Çalışırken camı hava teması olmayacak biçimde önlemi alırsan sorun çıkmaz.

Elindeki ürün pvc lambri olarak geçiyor kapı veya balkonların kapatılmasında alt kısım kaplamasında kullanılıyor. Su teması olursa o delikli kısımlarından içeri kir artık girip birikme yapar. Bakteri üretir. Bu sebeple o delikleri silikon ile kaplaman kir birikmesini engeller. Su ile temas yok ise öyle durabilir.

Yem olarak sera raffy p ve raffy I yemleri alıp kullan. Rotifish markayı kullanmadım ama dediğin gibi sert ise jbl agile yapısal olarak benziyor. Yavru hayvanların çene kasları gelişmediği ve ağız yapısı kıkırdak biçimli olduğu için hem yemede zorlanır hem de ağız ve damak bölgesinde tahriş yapabilir. Verirkende eğer yapılabiliyorsa iki parmak arası ezip yassılaştır. Hemen önüne tek tek at. Bu şekilde yemesi kolay olabileceği gibi tadıda suya karışmamış olur.

Cd kabı bulamadım çok fazla kırtasiye bilgisayarcı vs gezmeme rağmen en son bir pvc cide bunu buldum deliklerini doldurursam bir sorun olmaz mı? Kenarlarını da tamamen o kapla kapatmıştım şimdi silikonla kapanır mı emin değilim, suya bir zararı var mıdır o maddenin acaba

Ürün içten kir, alg kaplamadığı sürece ve halı kaydırmaz kir girişini engelliyor ise sıkıntı olmaz. Sadece rampa kısmı suda bir süre geçsin. Yüzeyde kir vs oluşacak mı bakarsın. Zaten belli dönemlerde suya temas eden noktaları yıkarız. Cam kuru alanlarda da durum böyledir. Alg ürer. Kahverengi renktedir yüzeyi kaplar.

Salınım noktasında ise suyun belli sıcaklığa gelmesi lazım ki o sıcaklık hayvanın yaşayamayacağı kadar yüksektir.

Geri