Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam ısıtıcıdan korktu

Ben rampa kısmını çok uzun tuttum onu biraz kısaltıp hem bu mikrop üremesinin azalmasını sağlamayı düşünüyorum hem de delikleri silikonla doldurmayı düşünüyorum çıkarttığımda da temizlerim tekrar neylr temizlemem doğru olur süngerle mi yalnızca

Rampanın uzun olması hayvanın çıkması açısından rahattır, kısaltma. Kısa veya uzun farketmiyor. Bir şekilde su teması olan noktalara birikme oluyor.

Akvaryuma ait olmak üzere bulaşık süngeri ve diş fırçası bulundur. Temizliği bunlarla yaparız.

Cvp: Kaplumbağam ısıtıcıdan korktu

Az önce kuru alanı söktüm ve kenarlarını nst marka silikonla yapıştırdım. Çevremdekiler hayvanı zehirlemesin? Diye sorular soruyor. Aklıma takıldı. Suya inen kısmında da silikon olacak.

İyi olmayan marka silikonlar suda çözünür diyorlar

Akvaryum silikonu kullanacaktın. Neyse kullandığın silikon suya dayanımlı mı üzerinde yazar. Değilse çözünür. Mastik ise suya dayanımı yoktur. Birkaç gün kuru bir yerde dursun kokusu gitsin ve sertleşsin. Ama üzerindeki yazıları bir oku. Uygun değilse sök. Sista bu konuda iyidir.

Cvp: Kaplumbağam ısıtıcıdan korktu

Onun çözüneceğini düşünüp iptal ettim. Cd kapağından yaptım şu şekilde oldu
mailto:/yNd939

Güzel olmuş eline sağlık. Suyu az daha yükseltebilirsin.

Geri