Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam kayboldu

Geçen hafta bı kaplumbağam ölmüştü.Diger kaplumbağam kocaman akvaryumdan kaçtı saatlerce aradım gömme dolabın yanında minik açık alan vardı ordan buldum tahta kesmek zorunda kaldım elim sigmadigi için.iki gündür küçük kaba alıp kapağını taktım akvaryum değişikliği yapacağım için.yine kaçmış.bu 6. kaçışı.cok hareketli bı kaplumbağa.ayda bir bütün evi aratiyo bana.bu arada başka kaybolan kaplumbağalar için söyleyeyim,kuzenimin kaplumbağalari kaybolduktan 2.5 ay sonra bı tanesi bahçedeki toprağın içinden çıktı,canlı.bi tanesi de üç ay sonra arabanın bagajinin altından çıktı canlı.bunu umut ederek biraz daha yavaş arayacağım artık.iki on önce evi talan ettim.uc saattirde arıyorum yok.istemiyo bizi diye düşünüyorum artık 🥺

Dar alanı sevmezler ve kaçtıkları yeri unutmazlar.

Balkon kapılarına ve ana kapıya dikkat edin dışarı çıkmasın. Oda kapılarını yavaş açın arkasında ise ezilir. Alaturka tuvalet varsa içine düşebilir.

Dış kapı önünde ayakkabılar varsa bakın. Kapı altından esinti geldiği için kapıya doğru meyilleri olur.

Çay tabağı ile belli bölgelere su koyun. Yanına bir iki yem koyun. Peçete üstünde olsun. Hepsini aynı şekilde odalara koyun. Bir oynama olursa farketmeniz kolay olur.

Geri