Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbagam mantar mi

Cvp: kaplumbagam mantar mi

Hepinizin ilgisinden dolayi tesekkurler kac zamandir kimseye anlatamadim derdimi .aradqim veterinerlerde bakmadiqini söylemişti iyiki bu site var ???? dediklerinizi uygulamaya basladim yemlerini de alacagim ve icim rahat sekilde elimden geleni yapacagim onlarin iyi olmalarini istiyorum karbonatla fircaladim bu fircalama islemini nasil yapayim yani haftada bir falan mi bu kabugu degisen tosba icin ve digerlerinede hangi zaman araliginda yapayim

kaplus sever' Alıntı:
Hepinizin ilgisinden dolayi tesekkurler kac zamandir kimseye anlatamadim derdimi .aradqim veterinerlerde bakmadiqini söylemişti iyiki bu site var ???? dediklerinizi uygulamaya basladim yemlerini de alacagim ve icim rahat sekilde elimden geleni yapacagim onlarin iyi olmalarini istiyorum karbonatla fircaladim bu fircalama islemini nasil yapayim yani haftada bir falan mi bu kabugu degisen tosba icin ve digerlerinede hangi zaman araliginda yapayim

Fircaladiktan sonraki hali

kaplus sever' Alıntı:

kaplus sever' Alıntı:

Fircaladiktan sonraki hali

Paylaştığınız fotoğraflar ne yazık ki gözükmüyor.
Kaplumbağalarınızın kabuk boyunu ve görsellerini paylaşırsanız daha sağlıklı bir yorum yapılabilir.

Bünyesinde Veteriner Hekim Fakültesi barındıran kimi üniversitelerde hayvan hastaneleri var.Olası bir riskli durum için ikametgahınıza göre ulaşımda sıkıntı yaşamayacağınız yerlerle iletişim kurabilirsiniz ihtiyaç halinde.
Bunun dışında bünyesinde yeni mezun hekim barındıran klinikler de tercih sebebi olabilir.

diğerlerinde durum iyi ise elleme. bu hayvan için haftada bir olabilir. ama ortam sıcaklığı önemli hayvanın üşümesindense yapmaman daha iyi olur. hayvan hastalanırsa daha kötü. son resimleri göremedim.

kac defa telefondan gondermeyı denedım gitmemiş resim simdi gonderiyorum alacagım mango koku kaplumbagam altından gececek sekılde mı olmalı birde su ısısı 26 derecede mı olması gerekıyor

kaplus sever' Alıntı:
kac defa telefondan gondermeyı denedım gitmemiş resim simdi gonderiyorum alacagım mango koku kaplumbagam altından gececek sekılde mı olmalı birde su ısısı 26 derecede mı olması gerekıyor

resim neden görünmüyor :(

kaplus sever' Alıntı:

kaplus sever' Alıntı:

resim neden görünmüyor :(

hizliresim.com üzerinden deyebilirsiniz fotoğraf göndermeyi.

Hayvan 5 cm olana kadar 28°C  derece,8 cm olana kadar 27°C derece de tutmakta fayda var.Bu boydan sonra sabit 26°C  derecede tutmak yeterlidir.

Mango kökü alırken de keskin hatları olmamasına dikkat edin.
Şekli canlının kendisini kaşıyabileceği,sağlığını tehdit etmeyecek ve akvaryuma eklendiğinde yeteri kadar yüzme alanı sağlayacak geometride olmalı.

mango altına girebileceği şekilde hafif boşluklu yapıda olmalı. eni hayvanların kabuk boyu kadar 8-10 cm boyda 30-35 cm olsun. 27 civarı ısı yeterli olur. kuru alanı 31-32 derece arası olsun. normalde kışın 26 derece yazın 28 derecede sabitliyoruz. ama havalar anormal.

bilgisayar üstünden gönderebilirsen gönder telden biraz sıkıntılı oluyor.

Geri