Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam öldümü lütfen yardım edin

Cvp: kaplumbağam öldümü lütfen yardım edin

Balik olmaz ama cam taslar 70 cm lik mangolar 50 cmlik ipek bitkilerle gayet guzel gozukebilir

Bambu konabilir canli yada digercanli bitkilerden kum gerektirmeyenleri alip deneyebilirsiniz

eğer tek besleyeceksen fazla büyüğe de kasma taşıması mobilyası ayrı dert. boş akvaryuma o kadar fiyat demişse altın kaplamamı diye sor.

800 tl olan akvaryumun cam kalınlığı ne? Üstte kuru alan varmı? Bence 120*50*60 çok iyi. Fiyat olarKta güzel. Bence 100 yerine 120 süper. Daha rahat kuru alan konulur. Ayrıca akvaryum biraz küçülünce çok fiyat değişmiyor çünkü kuru alan konusu onlar için ücreti etkiliyor. Birde cam kalınlığını düşürmemiştir.

Tabi ufak olan bencede fazla fiyatlı oluyor. Bu sebeple büyük çok iyi bence.

Abi klasik 10 mm iste sitesinde varya mobilyada var hatta

Birde aynı akvaryumu kuru alanlı aynı cam kalınlığı ile dizayn akvaryum ve akvaryum dizan merkezine sor bence. Fiyat karşılaştırması yap.

Betayada sorabilirsiniz

Alisarp' Alıntı:
Abi klasik 10 mm iste sitesinde varya mobilyada var hatta

Büyük olanın fiyatı iyi. Küçükte yüksek. Küçükte aynı cam kalınlığındaysa fiyat farketmemiştir. Gökhan ile konuştuğumda bu hayvanlar ve kuru alan durumu için camı kalın tutmayı düşünüyorum hep demişti. Birde gerçekten uğraşıyorlar. Olay kuru alan ve işçiliği. Yoksa balık akvaryumu birleştirmek standart ölçülerde çocuk oyuncağı onlara. Tabi ezbere hemen atlamayın. Dediğim yerlerden fiyat alın.

Betayı sen pahalı dediğin için hiç yazmamıştım ama sorsun tabi.

Buyuk akvaryumda oyle sump sistem kumlu kuru alan isin icine girince yani bana verdikleri fiyati sen biliyorsun abi ama bu kucuklerde fiyat degisebiliyor 90*55*55 icin 450 tl vermislerdi ama kuru alansiz rodaj var sonucta mail atip bi sorun yine fiyat

abi şimdi şöyle düşünüyorum akvaryum büyüyünce malum ekipmanlarda büyüyor o yüzden sıkıntı olabilir maddi açıdan mesela 800 liraya akvaryumun setini dizerken şimdi sadece akvaryumu alıp bide ona uygun ısıtıcı dış filtre almam gerekecek

aynen öyle bu bir seferde olacağı için maliyet yüksek görünüyor. sonrasında rahat ediyorsun. su çek/ekle yem ver başka bir şey yok.

abi tek tırstığım konu şu su çek ekle yeri ya :D 120 litre suyu hangi ara boşaltıp doldurim ben :D

damacana taşıya taşıya kas yaparız artık

yok alacağın su iki haftada bir kova kadar olacak o kadar. komple değil. bu açıdan kolay. zaten filtre iyiyse buna bile gerek kalmaz. sadece buharlaşmaya bağlı su ekleme yaparsın. ki sende hayvan tek bende dört tane izbandut var.

hahaha abi seninkileri ben göremedim ya resmi falan varmı :D

1/3 su değişimi fazls fazla yeterli olur. Belki ayda bir kez bile yeter. Su eklemelerde olscak.

bu yeni telefondan bilgisayara resim yüklemeyi öğrenemedim daha. bugün ölçtüm biri 14 cm, ikisi 13 cm, biri 12.5 cm boydalar bayağıdır bakmıyordum 2-3 cm boy atmışlar. tutarken ya ısırıyorlar ya tırnak geçiriyorlar.

ooo maşallah Cem, genç bir nesil var elinde :)

Benimda yakında akvaryum geçişinde boy ölçümüm olacak. Çok merak ediyorum ne durumdalar. Cumberland boy atmada sürpriz yapacak gibi :)

çok güzel ama çok pahalı abi bi bakın

Cem abiyi bu mango isiyle cok ugrastirdim acikcasi :) Bir tane 90 cm lik vardi oda 200 TL sekil guzeldi ama kasinmaya elverissizdi keza buda oyle tabi dekor icin neden olmasin ben buralarda bakiyorum olmadi cem abi yildiz seklinde buldu bitane kullanisli onu alicam

Büyük olanlar pahalıdır. Bence normal.

Geri