Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam ölmek üzere..

Cvp: kaplumbağam ölmek üzere..

tamam ben birazdan çıkarım büfenin önünde beklerim.

elimde fazlalık vardı. bir işe yarasın.

cem bey saolun hizir gibi yetistiniz imdadima dediginz gibi yaptim herseyi gozlerine damlasini damlattim agzina da genta damla damlattm ama bi damla fazla kacti :) isigini yaktim ama sdan cikmiyo hic su miktarini fazlalastirdim mavi damladan bi damla damlattim hersey yolunda 4tane yem yedi bi yarim da yesil yosunludan yedi cok mutluyuzz :)

tamamdır iştahlı olması iyi önce gıdasını alıp güçlensin bu direncini de artıracaktır. şimdi geç oldu zaten lambayı yarın yakarsın o zaman çıkacaktır. yalnız çevresinde kimse olmasın bu çekingen tavır içinde olmasına neden olur. gözlerinin kapalı olması da buna etken gözler bir açılsın o zaman görürsün. hayvana yarında marul veya kıvırcık varsa göbek kısmı körpe yapraklardan bir parça ver bakalım yiyecek mi ?

ne diyeceğim arabaya binince aklıma geldi keşke yemeğe götürseydim diye bayağı geç olmuştu acıkmışsındır. düşünemedim kusura bakma.

eve geldigimden beri basindayim wala simdi kalktim gozlerini tamamen acmis kayaya tirmanamiyo su fazla ya ama mudahale etmedim ogrensin diye :) sizin dusunceniz yeter saolun gercekten cok byk bi iyilik yaptiniz bna :) caya bekliyorm kaplusumla sizi en kisa zamanda o da tesekkur etmek istiyor size :)

sağol inşallah. taşın çıkabileceği oranda meyili varsa çıkar. müdahale etme ama yarın bir defaya mahsus eline alıp koyarsın bu ne olduğunu öğrensin diye sonrasında dokunma. ekseriyetle dışardan eve gün ışığı vurduğunda aldanıp çıkarlar. şimdi hava karanlık. yarın bu dediğimi yaparsın. belki sana bile gerek kalmadan çıkar. gözlerini açtıysa pomadı sürme. sadece damlayı uygula. iltihap kir ne varsa gözünden çıksın. ağzına damlatma işini çarşambaya kadar devam et durumuna bakalım.

Cem konuyu komple ele alıp çözmüşsün. Manevi bir hayvanın daha oldu diyebiliriz. Hemen toparlayacak inşallah.

evet cem bey saolsun cok yardimci oldu bana :) sayesinde hayvan toparladi bi kac gun icindende daha iyi olacak insallah :) suan da tek sorunumuz kurualana hic cikmiyo hep suyun icinde umarim bunn bi zarari yoktur :)

bey demene gerek yok gizem abi diyebilirsin. bey fazla resmi oluyor. :smile:

hayvan nerede rahat ediyorsa orada dursun, sakın zorlama. en başta moral ve stresten uzak olması en iyi ilaçtır.

sorma emre malzemeleri burcuya hazırlamıştım kısmet gizeminmiş. :smile:

peki ozamn öyle derim bundan bundan sonra :) çok kısmetliyimmm tamam muhadele yok kendi napıyosa bıraktım :)

cen abicim ulasamiyorum sana mesaj gonderemiyorum telefondan ogun numarani almayida unutmusm nasilsin ?

iyiyim senden haber gelmedi hayvanın durumu nasıl. düzelme var mı ?

evet evet gayet iyi topladi baya kendini atlatti sayilir ilaca devam ediyorum haftabasina kadar. ugrasiyorum ugrasiyorm mesaj gonderemedm bi nezaman geliyosun caya :)

Hayvan düzelsin benim iş yoğunluğum var bu sıralar söz vermiyim uğrarım bir zaman gizem. Hayvanı hafta başına kadar takip et davranış ve yüzmesine farklılık var mı ? ona göre gentaya devam edersin. Yarın devitten bir damla yeme damlatıp ver. Sonrasında da her cumartesi bir damla devam edersin. Gentadan uzak öğünde vereceksin.

tamam :) ben sana ulasamiyorum abi burdan cok zor oluyor sen bana ulasirsin ozaman buara da cem abi kabugunda cok hafif bi beyazlik farkettm hayvanin derisinde hic bisi yok ama mantar olabilir mi diye suphe ettim

şebeke suyu kullanıyorsan kireç olabilir veya plaka açılmaya bağlı matlaşır. resim gönderebilirsen daha net cevap verebiliriz. metilen kullandığına göre mantar oluşumu olamaz. hayvan yaşça büyüktü ilk dediklerimden birisinin olması olası nedendir.

abicim buraya resim yukleyemiyorum galiba birazcik teknoloji cahiliyim fakat whatsapn ya da facein varsa ordan gonderym

gizem özel mesaj attım.

Geri