Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yok :(

jadeite

Bordo Bereli
Arkadaşlar ben mahvoldum. Şu anda ağlıyorum. Kaplumbağam kayıp akvaryumdan firar etmiş her yeri didik didik aradım. Altını üstüne getirdim evin ama yokkkkkkkkk :( Kafayı yemek üzereyim. Kaşla göz arasında nereye gider? Odamda sınavıma çalışıyordum ara verdim oturma odasına akvaryuma gittim ki kaplumbağam yokkk. Annemlerde aksilik oturma odasında değillerdi :( Karanlıkta firar etmiş. Aklımı kaçırıcam. Kaplumbağamı ararken telaştan elim koltuğun altına sıkıştı morardı. Şu anda zor yazıyorum. Her yere baktım yokkk. Nereye gider bişeyler söyleyin nolur :'(

Cvp: Kaplumbağam yok :(

koltuk altlarına eşyaların ardına ben bi kere de halı altında bulmuştum kilim falan varsa

Bütün koltukların, karanlık bölgelerin altına baktınız mı? Bu şekilde evde kaybolan kaplumbağaların bir süre sonra kendiliğinden meydana çıkıp dolaşmaya başladığını da duymuştum. Üzülmeyin, o da çıkacaktır meydana.

Çok üzüldüm yaklında çıkar ortaya televizyonu ve ses çıkaran her şeyi kapatın sessiz bir şekilde tek tek bütün odaları arayın tıkır tıkır sesleri geliyor kuytu yerlere kaçıyorlar benim kaplumbağalarım çok sık firar ettiği için biliyorum :)

Yok her yere baktım. Ders çalışmayı bıraktım kaplumbağamın derdine düştüm. Mutfaktan tutunda salona kadar bakmadık yer bırakmadım. Sinirden her yeri dağıttım yokkk işte.

Kaplumbağamı geç bulursam çok kötü olur. Halsiz düşer yavrucak :(

karanlık yerlere bakın dedikleri gibi kalorifer peteklerinin altlarına köşelerinede çok gidiyorlar

Öncelikle telaş yapmayınız.Kapı baca kapalıysa mutlaka bulacaksınız.Burada vakit kaybetmeyin ve her deliğe her köşeye bakın.Eliniz içinde geçmiş olsun.Mutlaka biryerlere girip saklanmış olabilir..Ve her yeri dağıtmayınız yavaş yavaş ve göz kaçırmadan bakınız telaş yaparsanız kaplumbağanızın bir eşya altında kalmasına sebep olabilirsiniz.

Bence de bütün sesleri kapatıp dinlemeye geçmek mantıklı bir öneri. Belki ışıkları kapatmak da yarayabilir. Karanlıkta güvende hissediyorlar kendilerini. Her yer karanlık olursa bir süre sonra harekete geçebilir.

kaplumbagalar kaçtıklarında karanlık yerlere gitmeyi seviyormuş bi arkadaşımdan duymuştum bir bakın derim oralara fazla uzaga gitmiş olamaz

Evde ki kim var kim yok aramaya koyulun bence en alakasız yerlerden çıkıyorlar. Umarım biran önce bulursunuz ama sakin olmanızda yarar var.

vitrin aralarından giriyolar vitrin arkasına falan oralara da bakın

Karanlık yerleri seviyorlar, benimki bir ara halı kıvrılmıştı onun arasına saklanmıştı. Bu tarz alternatif yerlerede bakın.

2 saattir arıyorum. Son olarak buraya yazma gereği duydum. Tamam ışıkları TVyi falan kapatıyım. Umarım ortaya çıkar yoksa bana bu gece uyku yok.

aman dikkat edin karanlıkta ezmeyin :(

İnşallah bulursunuz . Bence de kalorifer peteklerinin altında karanlık yerlerdedir hem sıcak hem karanlık . Eliniz içinde geçmiş olsun .Telaşlı 1 saat aramak sakin ve dikkatli 10 dk lık aramaya eşdeğer bence sakin olun.

Firari canlılaar malesef... Benim kaplumbağa kaçtığında onu gardırobun altında bulmuştuk....bir keresinde de kanepenin altındaydı.

Genelde sıcaktan çok kuytu köşelerde oluyorlar. Odadaki ışıkları kapayarak fenerle aramak en iyi çözüm. Ev parke veya taş ise gece beklenmelidir. Ne kadar TV vs. kapalı bile olsa şehrin ve ortamın sesleri tıkırtıları duymaya engel olur. Gece yarısından sonra ortam iyice sessizleştikten sonra sesini duymak daha muhtemele. Genellikle akvaryumdan fazla uzağa gitmezler. 3-4 metre bir alanda kuytu(esinti, hava akımı olmayan) bir köşeye bakın.

Halı varsa halıların kıvrılan köşeleri çzellikle. Gazetelik, koltuk kenarlarında bulunan boşluklar gibi şeyler gözden kaçırılmamalı. Son olarak boş tterliklerin içini ve yakında varsa ayakkabı içlerini kontrol edin.

Valla sanki kendi kaplumbağam kaybolmuş gibi stres yaptım. Buldum diye haber gelmeden siteden ayrılamıyorum :S

Bu yazıyı bir form sitesinden buldum.

''halen arıyorum bulamadım. arkadaş hamster getirdi onu saldık o bulursa korkutur cıkarır dedi saldık simdide o dolanıo evde. bi kaba kuru karides ve su koydum belki gelir diye bekliyoruz. şırf kapluş kaybolduğu için senelik iznimi kullandım ya bulamazsam cıldırırım heralde.

Buldukk :d poşetleri tıkadımız biyer vardı orda poşet arıodm bi baktım alttan bi hışırtı geliyor bide ne göreyim arkadaşın hamster kapluşu cekiştiriyo :d hamsteri alıp kafesine koydum kapluşumuda buldum''

Sitede birde acıktığı zaman ortaya çıkacaktır yazıyor.
İnş bulursunuz.

benim kaplumbağam sık sık kaçar ve hep diğer odalarda buluyorum

Geri