Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yok :(

Cvp: Kaplumbağam yok :(

ömür' Alıntı:
Bu yazıyı bir form sitesinden buldum.

''halen arıyorum bulamadım. arkadaş hamster getirdi onu saldık o bulursa korkutur cıkarır dedi saldık simdide o dolanıo evde. bi kaba kuru karides ve su koydum belki gelir diye bekliyoruz. şırf kapluş kaybolduğu için senelik iznimi kullandım ya bulamazsam cıldırırım heralde.

Buldukk :d poşetleri tıkadımız biyer vardı orda poşet arıodm bi baktım alttan bi hışırtı geliyor bide ne göreyim arkadaşın hamster kapluşu cekiştiriyo :d hamsteri alıp kafesine koydum kapluşumuda buldum''

Sitede birde acıktığı zaman ortaya çıkacaktır yazıyor.
İnş bulursunuz.

kapluşu tehlikeye etmemek lazım ömür yer filan :)

Çok saolun arkadaşlar annemlerde benimle birlikte aramaya devam ediyorlar. Umarım bulurum. Yoksa oturma odasında sabahlıycam gibi görünüyor.

frhtkoc' Alıntı:
ömür' Alıntı:
Bu yazıyı bir form sitesinden buldum.

''halen arıyorum bulamadım. arkadaş hamster getirdi onu saldık o bulursa korkutur cıkarır dedi saldık simdide o dolanıo evde. bi kaba kuru karides ve su koydum belki gelir diye bekliyoruz. şırf kapluş kaybolduğu için senelik iznimi kullandım ya bulamazsam cıldırırım heralde.

Buldukk :d poşetleri tıkadımız biyer vardı orda poşet arıodm bi baktım alttan bi hışırtı geliyor bide ne göreyim arkadaşın hamster kapluşu cekiştiriyo :d hamsteri alıp kafesine koydum kapluşumuda buldum''

Sitede birde acıktığı zaman ortaya çıkacaktır yazıyor.
İnş bulursunuz.

kapluşu tehlikeye etmemek lazım ömür yer filan :)

kaplumbağa yavruysa tabiki tehlikeli olabilir:)

Kaplumbağalar kendilerini güvende hissetmek ve zarar görmemek için kapalı ve gölge yerlere gitmeyi çok severler her yere baktığından emin ol kitap arasına bile girmiş olabilir!

Evinizde saksı vs. varsa oralara bakın bir de gardırop duvarla birleşikse birbirlerine en yakın olduğu köşeye bakın.
Seslenerek aramayın bence tamamen sessizlek sağlayın o elbet ses çıkarır.
Bir de buzdolabı arkasına bakın bence

Birde sakın küçük yerlere giremez diye düşünmeyin giremedikleri yere yan girip sıkıştıkları çok olurmuş.

Bizim de komşumuzun kaplumbağası kaybolmuştu. Koltuğun altındaki sunta kırılmış ve koltukla sunta arasına girmişti. Ordan bulmuşlardı. Mutlaka bulursunuz. Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

Arkadaşlar hala bulamadım. Annemlerde pes etmek üzereler. Çok yoruldular. Benimle birlikte perişan oldu onlarda :( Sabaha kadar oturma odasında nöbet tutmaktan başka çarem kalmadı :(

Camlar filan kapalıydı değil mi? İnşallah bulursun çok üzüldüm kitap veya dergi aralarına bakmayı unutma bizim komşunun okuma kitabının içinden diğeri de dolabın altından çıkmıştı.

Kaplumbağanızı bulacağınıza eminim acıktığında veya telaşa düştüğünde sesler çıkarabilir beklemekten başka yapılabilcek birşey varmı bilemiyorum ve kendinizi üzmeyiniz bu sizin suçunuz değil bulduğunuzda biraz kızın spaya:)

En çok yaşadığım olaylardan biri geçen tam kaçarken yakaladım :) Kapı kapalıysa elbet çıkar ortaya .

Odanın ışığı kapalı ama dışarısı açık ise panik yapıp dışarı çıkmıştır bende kaybettim ve girdiği yer akla gelmicek türden tuvaletin arkasındaki boşluğa girmiş 6 gün sonra bulduk sen gidemeyeceği veya imkansız dediğin yerlere bak.

Yok kızmıycam keşke bulunsa. Bulduğum an bağrıma basıcam ufaklığı :)

terlikerin ayakkabıların içine kalorifer altlarına yere yakın yerlerde yastık varsa onlara bakın

bir de odalara girebileceği bir ılık su bırakırsanız belki içine girer.

Burunları da iyi koku alır odalara sevdiği yemlerden bırakırsanız belki onları yemeye gelir

YERLERDEN HALILARI KALDIRIN PARKE ÜZERİNDE YÜRÜRKEN SES ÇIKARIR GECE DUYABİLİRSİNİZ

Söylendimi bakmadım ama saat 2 gibi kalk bir anda ışıkları aç (sessizlikte) o kıpırdar sesini duyarsın.umarım bulursun :(

Arkadaşlar bana bu gece uyku yok gece nöbetindeyim. Umarım yarın iyi haberlerle dönerim. Önerileriniz ve ilginiz için teşekkürler.

Bulamassanız en son çare evinize bir kedi alın... Diyeeksinki ne alaka; Benim kaplumbağamda kayboldu odanın içinde 3 gün aradım bulamadım. Şans eve bir arkadaşım sayesinde 1 kedi geldi. Ben umudu kesmiş uyuyordum kedi odamdaydı bi an bişeylerle oynadığını duydum kafamda flash patladı. Kedi kaplumbağamı bulmuş oynuyordu yattığım yerden fırladım baktım gerçekten o. İnanamamıştım. Son çare deneyebilirsin.

Yeşim Hanım durum nedir, bulabildiniz mi kaplumbağayı.

Geri