Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamda cinsiyet ?

Cvp: kaplumbağamda cinsiyet ?

kafatası yapısı erkeğe benziyor. uzun. kafa ve anüs emin olmayı imkansız kılıyor. bende biraz daha büyümesi gerektiğini düşünüyorum. şu an hayvan ortada

bende bunu demenden korkuyrodum abi çift cinsiyetli mi yoksa benim çocuğum ? :)

bir iki cm daha büyüsün bakalım ne gösterecek.

olur abi sen nasıl istersen ben anlamam sen büyüğümsün sen nedersen o :)

yanlız abi iki erkeğiminde cinsel organını ısırdı bu manyak bi tanesini zor kurtardım kanaması çok oldu şimdi o varken akvaryumda çıkarmıyorlar o yokken çıkaryorla cinsel organlarını

o ilerde sorun çıkarabilir ve temelli ayırmak veya sahiplendirmek zorunda kalabilirsin. şu an baskın karakter gibi duruyor. yaralanan hayvanı takip et hasar olmasın. iltihap kapma ihtimaline karşı sularına iki damla metilen mavisi damlat. bu sakinleşmelerini de sağlar. ayrıca her su değişimi ve kısmi değişimler sonrası da iki damla damlat. ama 1 haftadan kısa süre olmasın.

abi veterineri arayıp sordum yanlarından ya günde 1 saat ayırcan yada imkanın varsa temelli ayırıp yeni sistem kurcan dedi bende şuan öyle bir imkanım yok dedim oda 1 saat ayır yaralılarında yaralarına bak takipde ol sürekli dedi...

Gunde bir saat ayirmak bir ise yaramaz sizin bakmadiginiz bir zamanda zaten bir yaralanma olacaksa uyuyor
Bu saldirma olaylarinda uyku saatlerine dikkat etmeli benim onerim en gec 19 da etraflarinda isik kalmamasi

alisarp beyfendi gündüz oluyor kavgaları akşam sıkıntı yok sabah ve öğlenden sonra oluyor..

sabah yemlersen. o doygunlukla halsizleşip şekerleme yapıyorlar. yem öncesindense yem sonrası kuru alana çıkma olasılıkları daha fazla.

abi benimkilerde halsizilik olmuyorki yem yesinler kudururyolar ordan oraya hoplayıp yüzüyor keretalar :)

yemden sonra 2 saatlik süreçte beyinleri tok algısı yaratıp hayvanı dinlenmeye yönlendiriyor. sende kaplumbağa fazla bu diğerlerine katılmasına yol açabilir.

abi benimkilerde sürü psikolojisi var galiba ama yem yedikten sonra lambayı açaıp odayı terk edersem dinleniyorlar yoksa ben ordaysam habire bana şebeklik yapıyorlar :)

çıkmamalarının sebebi o, o zaman içlerinden birisi tedirgin davranış gösterirse bu diğerlerine de yansır. ama akvaryuma yaklaşmadığın ve ani hareket yapmadığın sürece bir kısmı sallamaz. sürekli ele almada bu hisle tedirgin olmalarına neden olur onun için genel kontrol ve tedavi gibi zorunlu haller dışında hayvanlara ilişmiyoruz.

ve hatta odalarına da girmiyoruz. yani biz bakmıyor uşaklık ediyoruz.

abi ben akvaryumlarını temizlemediğim yada yazın güneş keyfi yapmadıkları sürece elime almıyorum bide kavga etmeidkleir sürece tabi...ben varımdiye bana danslar oyunlar işveler cilveler ben bazen orda olusamda uzkda yavaşça çaktımadan oturuyom ozman sıkıntı olmuyor...

abi dişsiz adlı kaplumbağam dişi galiba teşhisin doğru çünkü bu aralar sürekli rafale kur yapıyor rafaelin peşinde dolanıyor ... kuyrukda bir dişi kaplumbağa kuyruğu gibi tırnaklarıda uzun ama kalın..

Geri