Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamin gagasinda kanama var.

Üst kısımda ciddi bir hasar yok. Alt kısım et dokuya kadar inmiş. Bu ne kadar toparlar bilmiyorum. Hayvanın yemesi açısından bir sıkıntı yaratmıyorsa problem olmaz. Gaga tekrar oluşmasa bile yemi üstüne denk getirip bastırdıkça o bölgede kemikleşme oluşup sertleşir.

Üst kısımda ciddi bir hasar yok. Alt kısım et dokuya kadar inmiş. Bu ne kadar toparlar bilmiyorum. Hayvanın yemesi açısından bir sıkıntı yaratmıyorsa problem olmaz. Gaga tekrar oluşmasa bile yemi üstüne denk getirip bastırdıkça o bölgede kemikleşme oluşup sertleşir.
Hocam hiç iyileşme yok keratin takviyesi vermeli miyim kuşlar için olanından alabilirim vitamin damla şeklinde

Resmini çekip atabilir misiniz?

Resmini çekip atabilir misiniz?
1702556093076.jpeg

Hocam hala böyle yemede zorluk yaşamıyor

Hala bu kadar zamanda ufakta olsa düzelme yoksa öyle kalacak gibi gözüküyor. Yine de doku üstü kabuk bağlama var.

Su içinde uyuma tercihi nasıl? Delikten ağzına su kaçabilir bu açıdan rahatsız olabilir belki.

Hala bu kadar zamanda ufakta olsa düzelme yoksa öyle kalacak gibi gözüküyor. Yine de doku üstü kabuk bağlama var.

Su içinde uyuma tercihi nasıl? Delikten ağzına su kaçabilir bu açıdan rahatsız olabilir belki.
Geçen gün suda uyumuştu ama genellikle kuru alanda uyuyor. Çok az bir düzelme var sanırım. Alt dudagi çatlak içinde

Kış ayları kuru alanda durması pek iyi değil. Üşütme riski var. Yine de 40 watt renkli ampul bulabilirseniz kullanın. Loşlukta önce mavi yoksa kırmızı yoksa yeşil alın.

Tabanda uyumasa bile su yüzeyi hizasında bir tünek olursa tutunup burnu dışarda gövde su içinde kuru alanda durmasından iyi olur.

Tırnak kırılmasında kökte hasar olmazsa uzuyor ama bu ne şekilde olur emin değilim.

Yem yeme konusunda bir sıkıntı olmadığına göre hayvan kendini idame ettiriyor demektir.

Isırma gibi de durmuyor. Üst gagada bir iz hasar yok. Nereye vurmuşsa ağzı açıkken vurmuş.

Kış ayları kuru alanda durması pek iyi değil. Üşütme riski var. Yine de 40 watt renkli ampul bulabilirseniz kullanın. Loşlukta önce mavi yoksa kırmızı yoksa yeşil alın.

Tabanda uyumasa bile su yüzeyi hizasında bir tünek olursa tutunup burnu dışarda gövde su içinde kuru alanda durmasından iyi olur.

Tırnak kırılmasında kökte hasar olmazsa uzuyor ama bu ne şekilde olur emin değilim.

Yem yeme konusunda bir sıkıntı olmadığına göre hayvan kendini idame ettiriyor demektir.

Isırma gibi de durmuyor. Üst gagada bir iz hasar yok. Nereye vurmuşsa ağzı açıkken vurmuş.
Hocam akşam kaloriferler açık olduğu için üsütme durumu olacağını sanmıyorum 15W akkor ampul biraz ısıtıyor zaten. Yeme durumunda sorun yok birde artık lambayı kapatıyorum son 1 haftadır gece daha kolay uykuya dalması için kırmızı turuncu tonları göz kapağından geçebildiği için hayvanı uyutmuyor 40W mavi de çok ışık veriyor sadece mor yada mavi 15W ampul kullanıyorum klasik gece ampulu yada exo terra

O zaman ampullerin ton farkı var. Bendeki ampuller loş ışıklı. Bu yeni led tarzı renklerde ise onların ışığı yüksektir.

O zaman ampullerin ton farkı var. Bendeki ampuller loş ışıklı. Bu yeni led tarzı renklerde ise onların ışığı yüksektir.
Yok hocam klasik mat boyalı 15w akkor ampul mantar şeklinde. 40W olanların hem altında açıklık var hemde beyaza yakın yüksek ışık veriyor. Led ampul kullanmıyorum hiç sadece ufak şerit led kullanmıştım bir ara sokak lambası tonunda loş ışık veriyordu öyle olanlar kullanılabilir

Farklı bir markanın ampulü o zaman. 15 watt yetiyor diyorsanız kullanın ama 31 derece altına düşmesi pek fayda sağlamaz.

Biraz düzelme var gagasında ama tam göremiyorum yerinde durmuyor ağzını da açmıyor.

Geri