Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağanız Yemini Yemiyor mu?

Arkadaşlar benim kaplumbağalarımı alalı bayağı oluyor ve alışmışlardı.Ama şuanda biri yemeini yemiyor ve çok hareket etmiyor.Kış uykusu diye düşündüm ama diğeri oldukça hareketli ötekine attığım yemi bile yiyor.Ayrıca gözlerinide çok kısa süre açık tutuyor.Ne problemi olabilir? Akvaryumun güneş alması gerektiğini yeni öğrendim artık daha güneşli bir yere koyacağım sizce bundan dolayımı?

Öncelikle kaplumbağaların kış uykusuna uyuması tehlikelidir.%98 ölecektir.Akvaryumunuz kaç litre ya da kaplumbağa kabında mı besliyorsunuz?Isıtıcınız var mı? Filtreniz var mı? Kuru alanınız var mı? tabi bu sorular akvaryumunuz varsa soruyorum.İlk sorduğum soru kablumbağa kabında mı besliyorsunuz?

Kaplumbağalara akvaryum da mı bakıyorsun? Isıtıcı kullanıyorsan kış uykusu değildir. Gözlerinde şişlik var mı?

Arkadaşlar şuanda ne kadar yanlış gittiğimi farkettim foruma göz atınca.Pet shoptakilerin sattığı sizin ölüm fanusu dediğiniz şeyde bakıyordum.Ama artık öğrendim bir terraryum alacağım.Bir konu başlığı var mı uygun terraryum hazırlamakla ilgili?

Kadim97' Alıntı:
Arkadaşlar şuanda ne kadar yanlış gittiğimi farkettim foruma göz atınca.Pet shoptakilerin sattığı sizin ölüm fanusu dediğiniz şeyde bakıyordum.Ama artık öğrendim bir terraryum alacağım.Bir konu başlığı var mı uygun terraryum hazırlamakla ilgili?

Paludaryum hazırlamalısınız teraryum ve paludaryum arasında ki farka bakmalısınız.
mailto:/forum/akvaryum-teraryum-paludaryum-farki-t-109.html

Teraryum ve Paludaryum forumuna bakın. Bakım Forumuna Bakın ve Genel forumlarını araştırın didik didik edin.İyi Forumlar Dilerim.

Teşekkürler öncelikle, en yakın zamanda paramı tam edip yapacağım.Ama aç duran kaplumbağam için endişe ediyorum.Ne kadar süre böyle dayanabilirki? Paludaryum'a geçene kadar yemek yemesini nasıl sağlayabilirim? önüne koyduğum yemeğe bakmıyor bile ne olduğuna bile bakmıyor. :(

Kadim97' Alıntı:
Teşekkürler öncelikle, en yakın zamanda paramı tam edip yapacağım.Ama aç duran kaplumbağam için endişe ediyorum.Ne kadar süre böyle dayanabilirki? Paludaryum'a geçene kadar yemek yemesini nasıl sağlayabilirim? önüne koyduğum yemeğe bakmıyor bile ne olduğuna bile bakmıyor. :(

Pek önerilmese de haşlanmış tavuk vermeyi deneyebilirsin ya da kurutulmuş karidesler vermeyi deneyebilirsin bunlara pek hayır diyemiyorlar.

Ne kadar hızlı paludaryuma geçersen kaplumbağaların için o kadar iyi olur.

ben alalı 2 gün oldu ama hala yemiyor. Kaloriferin de yanında üşüdüğünü zannetmiyorum.Hasta gibi de durmuyor. Sizce neyi var?

Bana doğum günün hediyesi olarak alındı tam bir hafta önce ve o zamandan beri yem atıyorum ama yemiyor. Suyunu da değiştiriyorum düzenli olarak. Ortamına alışmış gibi,suyun içinde önceden yüzmez sadece beklerdi,şimdi yüzüyor,kafasını çıkarıyor,elime aldığımda da çıkarıyor.
Ama hala yem yemedi. Jelleri oluyor ya,altlarına sürülüyor,sertleşsin diye. Onu almayı ihmal ettim,acaba onu sürmediğimden dolayı yem yemiyor olabilir mi ? Endişeleniyorum.
Teşekkürler.

*JCW*' Alıntı:
Bana doğum günün hediyesi olarak alındı tam bir hafta önce ve o zamandan beri yem atıyorum ama yemiyor. Suyunu da değiştiriyorum düzenli olarak. Ortamına alışmış gibi,suyun içinde önceden yüzmez sadece beklerdi,şimdi yüzüyor,kafasını çıkarıyor,elime aldığımda da çıkarıyor.
Ama hala yem yemedi. Jelleri oluyor ya,altlarına sürülüyor,sertleşsin diye. Onu almayı ihmal ettim,acaba onu sürmediğimden dolayı yem yemiyor olabilir mi ? Endişeleniyorum.
Teşekkürler.
Bir haftalık kaplumbağa daha, akvaryuma alışacaktır.
Ekipmanları tam olan bir akvaryuda kaplumbağa yemini yiyecektir.
Ayrıca kabuk sertleştirici ile yem yememesinin bir alakası yok.

Bilmeyen arkadaşlar için faydalı bilgiler ellerinize sağlık...

*JCW*' Alıntı:
Teşekkürler.

sabret sonunda yiyecektir..sana sabır kapluşuna da uzun ömürler diliyorum :shy:

kaplumbağam yem yemiyor 2 farklı yem aldım my turtle bide gammarus diye bir şey fakat 2sinide yemedi akvaryum 35ltre ısıtıcımda var kıyma verdim yermi diye onuda haftada 2 gün felan yiyor

Geri