Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kış uykusunda problem ACİL

Çok teşekkür ediyorum cidden saolun ilgilendiğiniz için.

Ben dediğiniz gibi bez ile sardım etrafını yukarıda bir odaya çıkarttık soğuklukları neredeyse aynı sonra orda da sürekli hareket etti ne zaman baksam başka bir yerde ben de mecbur odama aldım önüne marulun göbeğini falan koydum ama yemedi şimdi de olduğu yerde uyuyor iki gündür normal mi acaba ?

Hayvan rahat edeceği yeri bulmuş, uyumaya başladıysa dokunma olduğu yerde uyusun. Üstüne kutuyu geçir.

Hayvan uyumaya devam ediyor ise kendini adapte etmiş demektir. Yerinden oynatmak hayvanı uyandırabilir. Uyanırsa 10-15 derece aralığında bir yere alırsın. Aslında uyandırmadan böyle bir ortama taşıman daha iyi olacaktır. Sonuçta oda sıcaklığı 22 derece üstüne çıkıyorsa metabolizma canlanıp enzimleri harekete geçirecektir. Bu durumda da hayvan zamanından önce uyanır.

Şu şekilde yap hayvanı taşıyabilecek mukavva kağıdı önüne koyup yavaşça hayvanı üzerine ittirip çıkar hayvanı uyandırmadan ama sonra mukavvayı fazla sallamadan yavaşça kaldırıp uygun dereceye sahip odaya koy. Mukavva altında dursun yerden soğuk almasın. Kutusunu da üstüne ört ışık güneş almayacak biçimde karanlıkta dursun.

İnşaat hala devam ediyor bu durum problem teşkil eder mi peki ?

Bilmiyorum. Hayvan sarsıntı veya gürültü sebebiyle bir şekilde ayaklanmış. Yine olabilir.

Geri