Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kızım daha ne kadar büyür

dobemolkerim

Bronz 5 Üye
Katılım
31 Ara 2020
Mesajlar
21
merhaba kızım 3,5 yaşında ve 1 yılda 5 cm büyüdü,şu an 18 cm bu sağlıklı bir büyüme mi? ve daha ne kadar büyür ortalama?
 

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Katılım
24 Eki 2012
Mesajlar
23,657
Normal büyüme aylık bazda 0.5-1 cm arasıdır. Dişiler 10 cm kabuk boyu sonrası cinsel gelişimi tamamladığında erkeklere göre daha hızlı büyür. Büyümesi normal oranlar dahilinde.

Hayvan yumurta atma boylarında, çiftleşmeselerde belli dönemlerde boş yumurta atarlar. Hayvan ilk yumurta atma da tedirginlik panik hali yaşayabilir. Durağanlık gösterebilir, ısıtma lambası altında yada tabanda kum üstünde normalden farklı olarak uzun süre oturma gibi (bu arada kum yoksa alın, vitasand pro-78 marka sarı silis kum kullanıyoruz. 0.7 mm kalınlığında, cichlid balıklarında kullanılan sarı silis de olur, o da 0.7 mm) yada daha belirgin olarak, kuru alanda dikilip dışarı çıkma eğilimi gösterir. Bu yumurtlama zamanının yaklaştığını gösterir.

Hayvan ömürlük akvaryum ve gerekli ekipmanların olduğu kısaca uygun sistemde herhangi bir hastalık olmazsa (hastalık boy uzamasını iyileşene kadar durdurur) 35 cm kabuk boyu civarlarına kadar uzayabilir.
 
Üst