Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kum ne kadar olmalı?

Ben şu an kumu yıkıyorum kovaya koydum 10defaya yakın yıkadım ama hala her su dolduruşumda su simsiyah oluyot bu normal mi

Ne yapmalıyım?

Sıcak suda beklet birazda İpek. Yıkanmamış kumlarda iş daha zor oluyor. Yıkamaya devam etmelisin. Bulanıklık kalsın ama dediğin gibi simsiyah olmasın.

Cvp: RE: kum ne kadar olmalı?

AEK' Alıntı:
Sıcak suda beklet birazda İpek. Yıkanmamış kumlarda iş daha zor oluyor. Yıkamaya devam etmelisin. Bulanıklık kalsın ama dediğin gibi simsiyah olmasın.

Emre abi en son yazdığımdan beri 15i geçti herjalde ama hala simsiyah daha devam edeyim mi?

Bu sefer suyu yavaş yavaş koydum dediğin gibi simsiyah feğil ama biraz bulanık metilen mavisi damlatıp bekleteyim mi

Cvp: kum ne kadar olmalı?

ürün yıkanmamış olduğu için o siyah tozların olması normal. kaba suyu doldurduktan sonra kumu mıncıklayarak karıştır. yüzeye bulanıklık ve kir çıktıkça dök ve devam et. pislik gittiği kadar gitsin son aşamada metilen döküp bekletirsin. o arada da karıştırıp her yerine nüfuz etmesini sağlarsın. 4-5 saat yeter sonra son kez durulama yapıp akvaryuma koy.

4 kilo şeklinde azar azar yaparsan daha sağlıklı sonuç alırsın.

Geri