Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan

bodyguard

Bronz 4 Üye
Katılım
9 Kas 2008
Mesajlar
47
arkdaşlar kaplumbagınız tanıt bölümündede acıkaldım kaplumbagamın kuru alan bölgesi var ama taşdan ona cıkıyor
ama ben su yüksekligini attırmak ve kuru alanı yapmak istiyorum yarıdmcı olurmsunuz rica etsem

Edit alcatraz:Lütfen kısaltma kullanmayınız.
 
benim genişliği biraz daha fazla, daha az su varmıs gibi görünüyor içinde. muhtemelen hemen hemen aynıdır,ebatlarnı ölçmem gerek aslında : ) bu foto, kuru alanı yaptıgım ilk gün cekilmiş bi fotoydu, tarihe bakarsanız o zamandan beri hiç düşmedi : )
benim kuru alanım da LEGENDGRL90 dan örnek aLdıgım şekiLde şu :

mailto:/wtgms4.jpg
 
bir soru burası yeri değil ama kaplumbağaların kabuklarının altındaki benekler tam siyah olunca kaç yaşında oluyorlar ?


Mesajlarımızda kısaltma kullanmayalım/tubidik
 
o yanlarına yapıştırdıgın cd mi ve kapakla mı yaptın

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik
 
vantuz, hafif ıslandıgı zaman cama yapısan şeylerdir : ) akvaryumcularda bulabilirsiniz ;) tanesi 15 kurus mu neydi :D
 
yine cok pahalı sayılmaz gerci. küçükler 15 kurus, ısıtıcılar için falan olanlarsa 25 kurustu.
 
evet , o kadar basit birşey ki,aslında cok pahalı olmaması gerekli zaten :) kimi zaman 1 ytlcilerde torba içerisinde 20 tanesini falan 1 ytlye sattıklarını da görüyorum ; )
 
LEGENDGRL sen akvaryumu ne kadara aldın ? bu arada 20-30 ytl arası alabileceğim akvaryum var mı birileri söylerse çok sevinirim ... kapluşlarımın ölüm fanusunda kalmalarına gönlüm elvermiyor da :(
 
ok sağol ;) bir arkadaş akvaryumcudan alma ben camcıya yaptırıyorum ölçüyü verip daha ucuza geliyor dedi öylemi yapsam acaba ikileme düştüm :)


Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik
 
evet evet öyle yaparım :) bir de şu akvaryumun üstüne konulan şeyler var ya uv lamba takılan ? onlar şartmı yoksa üstü açık olsada oluyor mu ?
 
tamam anladım çok teşekkürler :D soru yağmuruna tuttuğum için de özür dilerim yeni olunca böyle oldu :D
 
LEGENDGRL90' Alıntı:
ya ısınmaları sart bu ıstıcıyla saglanılıcak ama kışın güneşlenmediği için uv lamba sart fakat fiatı pahalı oldudugundan evdeki masa lambalarıda kapluşlara kullanılabilir tabi kuru alan yaptıktan sonra...kuru alanlarının üstünden lambayı sarkıtırsınız ok:D

bu bilgide eminim kastın uv lambayla ısınma lambasının birbiri yerine kullanılabilecegi deildi :) fakat arkadasımız yeni oldugu için yanlıs anlasılmaması acısından şunu söylemek istiyorum : ısınma lambası kaplumbagaların kabuklarını ısıtmak içindir ve bildigimiz masa lambalarını bu amac için kullanabilirsiniz, uvb lambalar ise fiyatı daha pahalı olan ve her ne kadar güneş kadar yararlı olmasa da güneş ışığı yerine gecen lambalardır ; )
 
kuru alan yapımında eğim vermek zorundamıyız ?
ben ona uygun bir obje oldum ama kenarları tırtıklı çok hafif de yokuşlu ortası yüksek ve düz birşey.. onu koydum akvaryuma kuru alan olarak umarım çıkabilir.. çünkü nerde kıyı köşe var oraya sokuşturuyor kendini inci.. ben korkuyorum artık sıkışacak kalacak diye


Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik
 
egim vermek zorunda değilsiniz, tabi üzerine rahatlıkla cıkabilecegi bir nesneyse : ) eger üstüne tırmanamayacagı bir şeyse kuru alanınız, egim verirseniz daha rahat üzerine cıkabilir ; ) yoksa egim kaplumbagalar için bir zorunluluk degil : )
 
anladım teşekkürler..
dün akşam baya yordu beni bu kuru yer..
ne yapsam ya olmadı ya içime sinmedi.. bende bir ajanda kapağını kestim oraya yerleştirdim...şimdi iyi gibi.. bugun baktım tepesinde geziyordu :)
kaya koymayı düşünüyorum.. fazla tırtıklı olmayan.. inci biraz savruk :) ordan burdan sallanmayı çok seviyor :) yaralanmasını istemem :)


Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik
 
Geri
Üst