Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kusma

Yapar ama olay sadece kabızlık mı acaba. Başka bir sorun olmasında. Bu kadar süre dışkılama yapmaması iyi değil.

Başka nedn olabilir. Biraz araştırdım 2 3 gün boyunca 15 dakika 30 derecelik suda bekletmek bağırsakları yumuşatırmış sizce denemelimiyim?

Taş yutma yada başka bir cisim yutma sonucu sindirim sisteminde tıkanma olabilir.

Bu sıcak su yöntemini bilmiyorum. Veterinere Danışıp uygulamak mümkün.

Cvp: Kusma

akvaryumda silis kum var mı ? kumu yiyerek midesinde bir şey varsa parçalamasına yarar. bunun harici devit varsa bir defaya mahsus bir yeme iki damla damlatıp ver içeriğindeki yağ bağırsaklarını rahatlatır. marul körpesinden her gün bir parça vermeye devam et.

Kum var kıvırcıkta veriyorum hergün raffy p ye damlatıp vereceğim uygunmudur?

uygundur. ama bir hafta boyunca başka verme.

Çok şükür azcıkta olsa kakasını yaptı ılık su devit 3 ve kıvırcık işe yaradı çok sağolun. : )

Şimdiden hareketlenmeye başladı cok mutlu oldum. : )

Sevindim :) İzlemeye bir hafta ara vermeden devam etmeli.

Geri