Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Makbuş Kaçmış

PBBNDF

Bronz 1 Üye
Üniversite okuduğum ile geri geldim. Kutudaydı Makbuş. Akvaryumu hazırlarken markete gitmem gerekti geldiğimde Makbuş kutuda yoktu ne yapmam gerek ?

Cvp: Makbuş Kaçmış

Ömer abi su koy çay tabağını kenarına yem bırak.Kapı arkalarına bak.Buzdolabı falan genelde oralarda olur.Benimki kaçınca sabah yüzümde bulmuştum geçen yıl.

Ev baya büyük aklıma gelen her yere baktım buzdolabını bile kaldırdık.s Bakalım deniyim bi dediğini teşekkür ederim.

Iyı dusunmussunde, oralara gıremez esık yuksek.s

Karanlik yerlere giderler yatak altlari dolap kenarlari vs. adimlariniza dikkat edip ezmemeye calisin
Birde burcunun dedigi gibi cay tabaklarina su koyabilirsiniz susuzluga dayanamazlar gece herkez yatip evde hic bir ses olmayinca tek tek odalarida denetleyebilirsiniz

Bakabılecegım karanlık herhangı bır yerkalmadı aklımda. Her odaya cay tabagında su ıle yanına az yem koydum bakalım ıns. çıkar .s Bır tanıdıgımızın kaplumbagası kacmıs akvaryumdan 8 gun sonra gerı donmus ıns. makbusta doner.

Ev iki katliysa katlar arasina bir engel koyulabilir yururken ezmemeye dikkat edin cikacaktir mutlaka
Ben bi tane kaplumbagam ust kattan dusup 15 gun buzdolabi altinda saklanmisti neyseki bisey olmamisti ama

Yok ev tek katlı ama esıkler yuksek yanı boyu kadar var rahat. Sadece odalar arasında gecıs yapabılır. Dısarı cıkamaz.

Arkadaslar sıcakta duramaz kapıyı pencereyı acar soguktan kıs uykusuna yatar dıye korkuyorum.

dip köşe yerlere bak bir yere sinmiştir. arkadaşlarda var madem sırayla her yer bakarsınız. aman dikkat edin üstüne basmayın. bir kenara çekilmişse orada duruyordur kesin. kalorifer altlarına da bakmayı unutmayın kaçtığı kutunun bulunduğu yer yatak kenarındaysa yatağın üstüne de atlamış olabilir. önce kutunun çevresindeki yerlere bakın.

Baktım kutunun cevresındekı heryere hatta odayı bosalttım ama yok odada. Eşyaların gırebıleceğı her tarafına baktım fakat yok. Sankı uctu gıttı.

Butun odalara bakin size imkansiz gozuksede esiklerden atlayabilirler

Onuda dusundum kenardan koseden bıyerden tırmanmıstır belkı dıye ama yok heralde gozden kacırıyoruz.

ayakkabıların içine de girebilirler en uzak köşelere ve eşik olan yerler dediğin yerlere de bak bunlara akıl sır erdirilmez her yer girerler.

Baktım atlayamaz dediğim yerlere bile. Artık dua edip beklicem o su kaplarından birine gelsin diye.

Çay tabağının yanına bir kaç tanede stick yem at kokusu cezbeder mesela her odaya 3 yem koy suyu farketmesende yemlerin hareketinden orada olduğunu anlarsın sonrasında bu yemleri kutusuna koyduğunda tekrar eski kokusuna kavuşmuş olur. Beyaz temiz bir kağıt üzerine koy çay tabağıda yanında olsun her oda da kuytu bir yerde olsunlar böylece hayvan geldi mi yanından ayrılmaz. Açık yerde durursa kuytuya kaçmak isteyecektir

Odalarda yerlerde açık çanta yada kutu varsa tek tek içlerine bakmalı. Özellikle kutu arkalarına girerler.

Yok kutu felan ama cay tabagındakı suyu dokmus bız okuldayken mutfaktakı muhtemelen orda bı yerde.

Bir tur kapan gibi bisey hazirla vazla dayanmaz onlar susuzluga her odaya uc su koy bence

Geri