Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Makbuş Kaçmış

Cvp: Makbuş Kaçmış

Fırının altına, buzdolabı altına, varsa süpürge arkasına her yere bakmalı.

Aynen baktım su yere sacılmıs mutlu oldum.) Yerde su ızı kalmamıs ama surungen oldugundan suyu surerek gıder ızı kalmamıs. Muhtemelen kurumus ızler.
Bende aynısını dusundum. Dondurma kabı gıbı bısey bı kıbrıt copuyle ayakta tutturarak sarsıldıgı anda ustune kapanmasını ayarlayabılırsem yakalamıs olurum evde yokken. Ama o kıbrıt copune degmesını nasıl saglayacam onu dusunuyorum.

O suyu koydugum yerde camasırmakınesı var fakat mutfak tezgahının altında. Sadece surukleyerek cıkarabılırım onu. Arkasınada bakamam cekmeden. Cekersemde eger altındaysa zarar gorebılır.

Böyle olur olmaz yerlere girmeleri büyük sıkıntıya sokuyor bizi. Ben bir gün koca salonu alt üst ettim, gitti en sondaki odada çıktı.

Eger sistemi yapabilirseniz dondurma kabinin ustune delik acin mutlaka

Susuzluga 3-4 gun 1 hafta dayanir ama havasizliga dayanamaz

dondurma kabı işe yaramaz ama ayakkabı kutusu kadar bir kutunun ucundan kapak açıp yanına su koy su içmesi ardından o kutuya girebilir. içi karanlık olduğu için uyuyakalabilir.

Cem abı dedıgını uygulayacagım bakalım ıns. cıkar ortaya.

inşallah. bu uygulamayı ilk defa sen deneyeceksin işe yarar ise diğer arkadaşlara da öneride bulunuruz.

Bakalım bugün geldiği suyun yanıına kutuyu koydum. İçinede yem koydum gelirse yine suya yemi farkedip kutuya girecektir ama uyuyacağından emin değilim.

bakalım yalnız arkadaşlarına da söyle ışığı açıp bastıkları yere dikkat etsinler. kapılar kapalıysa yavaş açsınlar. ezilmesin hayvan.

Söyledimde bitanesi hiç oralı olmadı sinirlerimi bozdu. Zaten ilk getirdiğimde de zorla ağzına yem vermeye kalmış. Hayvan iç güdüsel olarak tehlike algıladı onu heralde. Onu görünce kutuda saklancak yer aradı. Onun dışında sorun yok bakalım işe yarar inş.

Suyu her odaya koyup kapılarını kapatabilirsen en azından hangi odada olduğunu anlayıp eşyaları yavaşça kaldırıp iyice arayabilirsin.

Aynen oyle her odada su var kapılarda kapalı fakat her esyayı havaya kaldırmam mumkun degıl ondan bakamıyorum altlarına felan hepsının.

Önceden gelip suyu içmişti h.ç bi belirti yok bugün. .s

Bir şekilde çıkacak. Önemli olan sağ salim bulmak. Ne kadar erken bulunursa risk o kadar azalır.

Kaç gün oldu?
Benim korkum ezilmesinden veya sıkışmasından yana.Büyük değil mi?

Bugün 3.Gün. Çok büyük değil 7cm olduydu işte daha kabuğu.

ocağın altına sıkışmış olabilir mi hayvan bir çubuk bulup altından yavaşça hareket ettir oradaysa hissedersin. diğer odalardaki tabaklara da bak mutfağa giren çıkan çok olunca başka bir yere gitmiş olabilir.

Çıktı ortaya çıktı Allah'a şükür. Mutfaktaki suyu içmişti ama çok farklı bi odadan çıktı. Arkadaşın odasına girmiş gece heralde. Poşet varmış yerde içine girmiş çıkamamış dolanmış kalmış :)

Hepinize çok teşekkür ederim. Sabır taşı oldunuz bana sağolun. :)

Şimdi çekingen olmuş en baştaki hali gibi onu aşmamız lazım zamanla :)

Geri