Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Makbuş Kaçmış

Gerçekten çok sevindim. Suya koymadan akvaryum suyu ile yıkamışsındır umarım. Birde kabuğa ve genel olarak her yerine iyice bakmalı bu tip durumlarda. Hayvanı bu iki gün gözlemle. Çabuk kendine gelir. Susuzluk çekti sonuçta.

Cvp: Makbuş Kaçmış

Evet abi hangi yazınızda okudum hatırlamıyorum ama okumuştum bi yazınızda yıkadım önce beklettim biraz sonra akvaryuma aldım. Şuan baya durgunlaşmış zavallım. Çekingen felan hemen kaçıyor hareket gördümü alışır zamanla diye düşünüyorum. Deri dökümü sürüyor hala bide susuz kalınca rengi felan solmuş az çok değişti suya girince. Okuldan döneyim bi foto yolarım müsait bi zamanda incelersiniz sağlık durumunu.

çok şükür bulundu. konuyu her açtığımda bulduğuna dair haber bekliyordum sonunda olay olumlu neticelendi. dedim ya orada durmaz diye. kimsenin eline ayağına dolanmadan bulunması sevindirici. ben biri üstüne basar diye korkuyordum. neyse poşette bulduğuna göre bu kutu işi olumlu sonuç verebilir. çay tabağında su, yem ve bunların bulundukları odalara ağzı açık kapalı kutu koymak olumlu sonuç verecek gibi gözüküyor.

Çok sağolun. .) Aynen o yarayabilir abi. Karanlık yerlere saklanmıştı çünkü. Suya geldiklerini biliyoruz zaten. Suyun yanına karanlık bi ortam hazırlandığında yararlı olabilir. Ama kimsenin yaşamamasını dilerim ben alışınca çok kötü oluyor yoklukları.^^

Poşete iyice dolaşmamış olmasıda büyük şans, çok sevindim hadi geçmiş olsun. Artık iyice dikkatli olmalı, bir kaplumbağa sever düşünür der ki "Birkere kaçtıysa tekrar deneyecektir" :D

Her kimse doğru demiş. Çabalamıyor değil. :)

Teşekkür ederim .)

Bu arada şunu da sorayım hazır hatırlamışken. Makbuş 7 cm ye yaklaştı. Ben Günlük olarak 0.5 Sera raffy m 2 sera raffy p 4 tanede sera raffy ı veriyorum bi değişiklik yapmam gerekir mi ?

faruk minerali tek gün yap. tam alsın. çünkü bir kısmı idrar ve dışkı yoluyla atılıyor. bu şekilde verdiğinde etkisi fazla olmaz. raffy I'yı haftada üç kez ver yemler ayrı olsun. tetra reptomin ve jbl agil alma zamanın gelmiş bunları aldıktan sonra raffy I'yı haftada ikiye indirip diğerlerini de ona göre bölüştürürsün.

Bunları her gün veriyorum zaten iki öğüne bölerek

Oyle degil cem abinin yemleri aldiktan sonra biyle olacak
Pazartesi repto
Sali raffy i
Carsamba raffy p
Persembe mineral raffy p deki kirmizilar yani
Cuma agil
Cumartesi raffy i
Pazar sabah repto aksam raffy p

8 cm olunca tek ogune inilir ac gun yapilir birde vital almak gerekecek ona gore yeni program yapariz ozaman haftalik degil iki haftalik belki

Öğünü teke indirmek gerekiyor zaten. Her günkü yemi kafa hacmi kadar ver. Her gün Ali Sarp ın verdiği gibi tek tip.

Reptomin ve agil alınana dek bunların bulunduğu gün raffy p verilir.

Geri