Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mango kökü

Mantari biliyorum ama parazit nasil anlasilir?Hayvanin icinde olan parazit degil mi?Yoksa suda canlilar mi olusuyor gozle gorulen?

Cvp: mango kökü

kurt gibi suda / kumda salınır. burada resimli bir konu vardı. nerede bilmiyorum.

Abi mango koku salinimi ne zaman biter dersin, sence kokun boyuna gore fark eder mi ?

büyüklüğüne ve yapısına göre süre değişir. içine su tam nüfuz edene kadar devam eder. sıkı lifli kök ise suyu geç alır salınım geç olur. ilk aldığım şimdi hatırlamıyorum ama 6 aya yakın sürmüştü. sonraki aldığım bir seneyi geçti ama salınım çok düşük oranlarda seyretmişti. rahatsız edici bir sarılık olmadı. çürüme dış katman lifli ise ufak şeklide parçalanarak kendini belli eder. yumuşamaya başlar ve kum üstüne parçaları bırakır.

Bende 1500 litrede 6 kok var abi salinim rahatsiz edici olmasada kendini belli ediyor su cok berrak degil, senin aldigin kok hem cok salinim yapiyor hemde daha batamadi, bir tane daha var batmayan onlar batsin sarilik azalir diye dusunuyorum en cok salinimi onlar yapiyor bence

aldığım kökün ön kısmı kaplı olduğu için su emmesi zor arka kesilmiş noktadan su nüfuz ediyor. o ön kısmı gibi kaplı olan köklerin ömrü daha uzun oluyor.

bu aralar benim akvaryumda da bulanıklık var. suda koku yok ama bulanıklık mevcut her hafta 3 damacana kadar bir su değişimi yapıyorum. bunun verdiğim yeşillikten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. yüzeyde kalan yeşillikleri temizliyorum ama dibe inenler kalıyor.

Ben ekstra su degisimi yapamam istanbulun sulari biter, minimum 2 gunde bir 3 damacana su ekliyorum, buharlasmis su yerine

böyle giderse oda küf bağlayacak. tam botanik bahçelik ortamın var.

Yakinda paylasaagim gorselleri abi kime gostersem botanil bahce diyor, istisnasiz valla :D
Cam hep acik odada abi yoksa oturulmaz, uyunmaz zaten

Mango kokunu market posetine sarip balkona atmistim Ancak posette delikler olusmus,icine islaklik girmis (yagmur).Cevresinde bazi yerlerde tabaka olusmus ve pul pul dokulme de mevcut.

Saklama seklim yanlis mi?

Bir de boceklenme olabilir mi bunda?

iyi ki delikler oluşmuş. hava almasaydı küflenirdi. nemli olur kokarsa sinekler için tatil köyü olur. tahta kurusunu saymıyorum. onlara cennet olur.

konulacaksa hava alacak biçimde açık olarak konulmalı. nem alacak yerde olmamalı.

Agzi acik koyarsam dedigin gibi sineklere nasil engel olacagim?

önce oda da sıcak ortamda kurusun. tam kuruyunca alıp istediğin yere koyarsın. ama dışarı atma. gardrop üstü bir yer olabilir.

Hadi ya,tuh =(( Nerdeyse 1 senedir disarda bu.

Odada,agzi acik torbada boceklenme gibi birsey olmaz degil mi? Suan odamda bekletiyorum kurumasi icin.

odanda böcek beslemiyorsan olmaz.  :smile:

=)) Gul sen gul.

Ne bileyim bitkiler,agaclar uzerine bilgim yok ki,durdugu yerde uretir muretir. Cok tiksinirim valla oyle seylerden. Evdekiler de paralar beni ceneleriyle =))

sen bunu akvaryumdan çıkarmadın mı zaten suda boğulmuşlardır. üstünden fırça ile geçip yıka kurut gitsin. de niye kullanmıyorsun.

Hayir. Akvaryumdaki duruyor.Bu,artan daha buyuk parca.Babam yine balkona attirdi valla.Havadar yerde kurusun bi diye

kuru bir yere koy yerde durmasın.

Geri