Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mango kökü

:) izlemesi çok zevklidir eminim önce bir tarafını sonra diğer tarafını kaynatsaydın keşke cem abinin dediği gibi en azından çabuk batardı ben kaynatmaya başladım bakalım :)

kaynatmanin batmasina etkisini dusunemedim maalesef, suda bekledi 2 gunden fazla baktim batmiyor sıkıldım koydum, akvaryum temizlik zamanıda geliyor aslında çıkartınca kaynatsam olurmu acaba, bilsem ki batar pişirirdim ben onu :D

suda bekletenler batmadığını söylüyor genelde kaynar su içine daha iyi işler sanırım yani ben öyle düşünüyorum akvaryum temizleme zamanında bir dene derim birşey kaybetmezsin sonuçta en azından suya renk vermez batmasa bile :)

Cvp: Mango kökü

suya renk vermedi çok fazla ama batması için denemeyi düşünüyorum ;)

Tabi ki ama ilk sonuç sizin akvaryumdan gelecek sanırım :) bakalım sizdeki kök batacak mı.

bu da mango kökünün çektiklerinin bir kanıtı canlı canlı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah kapluşun çok şirin bu hangisi :)

İlk kaynatmada su cok sarardı ama şimdi gayet iyi :)

Olivia bu arkadaş pek foto severdir kendileri hiç kaçmaz korkmaz maşallahı var yani :D tabi bütün akvaryumda onun kontrolü altında hatta ilk gün peter mango köküne yaklaşınca kavga ettiler diğerinden küçük ama o el titretmeleri var ya ben izlerken tırstım :fear: bakalım senink,ler nasıl tepki verecekler :D Çok eğlenceli oluyor.

Hiç el titretme görmedim benimkilerde bizde de dişi hakim akvaryuma Johnny Lilly le yüzyüze geldimi arkasına bakmadan kacar :) oğluşumuz biraz ufak tefek de :)

:haha: Bence Johnny olgun davranıyor :133: Umarım olmaz el titretme falan bizde biraz arttı galiba :breh: gözlemliyorum sürekli, ilerleme olursa erken fark edip ayırayım diye.:ashamed0006:

:) inşallah sorun çıkmaz.

Eveett mango kökümüz kapluşlarla buluştu manzara ise komedi şapşik şapsik köke bakıyorlar onunolduğu tarafa gidemiyorlar :) Lilly biraz cesaretleniyor ama sonra vazgeçiyor :)

Karanlık bir cisim geldi. Şaşırmaları normal Duygu. Ufaklıklara hayırlı olsun.

Evet kendileri ne olduğunu çözer dimi emre abi benim ekstradan birşey yapmama gerek var mı?

gerek yok zamanla alışacaklardır. ne işe yaradığını öğrendiklerinde sıraya girecekler. biri kaşınırken diğeri yanına gidip onu seyrediyor.

Cvp: RE: Mango kökü

Kapluştron' Alıntı:
Haber verirsin sonucu :)

2 Saat kaynattım suda saatlerce beklettim batmıyor bu mango kökü :w00t: :D kökü batasıca dedikleri bu olsa gerek :148:

Beklemeye devam

Cvp: RE: Mango kökü

olivia-peter' Alıntı:
Kapluştron' Alıntı:
Haber verirsin sonucu :)

2 Saat kaynattım suda saatlerce beklettim batmıyor bu mango kökü :w00t: :D kökü batasıca dedikleri bu olsa gerek :148:

Beklemeye devam

Neslihan hanım,

Bazen kökün batması boyu ile doğru orantılı olarak 1-2 gün sürebiliyor. Kaynatmayı zaten yapmışsınız, bir kaç gün beklemekte fayda var. Suyu bünyesine edikten sonra batacaktır.

Geri